Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem érte én ezt a strict...

Nem érte én ezt a strict nevelés, falkavezér vagyok mizériát?

Figyelt kérdés

Gyerekkorunkban mindig volt kutyáink, semmiféle Milán és egyebek nem voltak, sem kutya suli, mégis engedelmes, családba tökéletesen beilleszkedő kutyáink voltak.


A fele sem volt betartva az előírtaknak, és voltak kicsi, könnyen kezelhető, és nehezebben (?) kezelhető juhász kutyusok is. Egyikkel sem volt semmi komolyabb probléma.

Póráz nélkül sétáltak a városban, visszahívhatóak voltak, minden extra nevelés nélkül, és úgy egyáltalán, semmi gond nem volt velük.


2014. júl. 5. 02:20
1 2
 1/13 sippara ***** válasza:
100%
Király. Mi is a kérdésed?
2014. júl. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az, hogy sokan azzal jönnek, hogy nem fogad szót a kutyus, és első reakció, mert nem vagy falkavezér, mert nem olvastad el a könyvet, és nem te mész ki először az ajtón, nem csinálsz próba evést a kutyus előtt, és így tovább.


Hát nálunk ilyen cirkuszi mutatványok nem voltak, eszünkbe sem jutott a kutya tálkájából enni virsli falatokat a jelenlétében, de valahogy mégsem volt gond a renddel és az ebekkel. Szerintem nem a formaságokon múlik, a kutya annál okosabb, egyszerűen érzi, hogy milyen a gazdi.

2014. júl. 5. 05:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben igazad van, hogy nem a formaságokon múlik, hanem a gazdi viselkedésén. Csak sajnos a mai ember már olyan messzire került a természettől, hogy nem mindenkinek megy az helyes ösztönös viselkedés a kutyával. Ezeknek az embereknek segíthetnek a "formaságok" a helyes viselkedében, mert ez egy kommunikációs forma és ezt a fajta kommunikációt a kutya ösztönösen érti. Más kérdés, hogy ezt is lehet rosszul csinálni, és nagyon sokan rosszul is csinálják.
2014. júl. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Ez olyan turbóvárosiaknak van, akiknek azt is magyarázni kell hoyg melyi ka kutya eleje meg a vége, mert olyan szinten nem láttak még állatot, nemhogy esetleg nevelni is tudják. De a kedvencem az, mikor elovassa ezeket a marhasáégokat, aztán osztja az észt mert ő olyan jól ért hozzá, deha odaállítom egy sima bakkecske mellé akkor már sír az életéért...
2014. júl. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt se felejtsd el, hogy még az 1970-80-as években is, ha egy kutya nem volt kellően szódogadó, hívták a vadászt, vagy lazán agyoncsapták.

Manapság, a kutya érték lett (egy betanítatlan kutyakölyök 100 ezer forintokba kerül), nincs lehetősége a dolgát csinálni (hány puli tereli a nyájat, hány vizsla vagy dog vadászik?), ehhez jönnek a magamfajta panelban felnőtt, kutyát korábban csak messziről látott gazdák...

Összefoglalva:

50 éve még a kutyáknál komoly (valószínűleg elsődleges) szelekciós szempont volt az engedelmesség, ez szinte megszünt.

A kutyanevelés apáról fiúra szálló "tudomány" volt. Most vagyunk egy csomóan, akiknek már a szülei sem tartottak,kutyát, honnan tudnánk a fogásokat?

2014. júl. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutyázásban a legfontosabb alapelv a nyugalom. Régen az emberek nem izgulták magukat halálra a kutya miatt, nem kapkodták őket ölbe, nem kényeztették el, nem halmoztak hibát hibára. Persze akkor is voltak félrenevelt kutyák, csak nem annyi mint most és ha valami nem ment akkor nem nagyon gondolkoztak a megoldásán, hanem elintézték máshogy. Így a rosszul nevelt kutyák hamar kikerültek a képből és nem botlottál beléjük úton útfélen. Megvolt a jó és a rossz oldala is.

Itt egy video, a nyugodt kutyázásról. Szerinted ez a szituáció hogyan zajlott volna, ha városi kutyásokról van szó? :)

http://www.youtube.com/watch?v=bAupMdrmmCo&hd=1

2014. júl. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

van olyan, hogy az embereknek érzékük van a neveléshez. van az a pedagógus-típus, aki bemegy az osztályba és rögtön csönd lesz. a másik pedig kiabálhat, eljátszhat mindenféle főiskolán tanult trükköt, akkor is hülyére veszik a diákjai...

ugyanez lehetséges kutyával is. nem arra gondolok, hogy kutyasuli nélkül elsajátítják az IPO vizsga anyagát, hanem arra, hogy segítség nélkül normális családtagot nevelnek. mert ez természetesen lehetséges. de ahogy eddig is írták, vannak a ráparázósak, vannak, vannak, akikben semmi magabiztosság nincs, nem tudnak tiszteletet elérni a kutyától. az ilyen ember kénytelen tudatosan nevelni, ha már a saját kisugárzása, érzéke nincs meg, vagy kevés.

2014. júl. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban a családomban olyan kutyák voltak, amelyek az egész életüket megkötve élték, különben szöktek vagy ugráltak az emberekre vagy hasonló megbocsájthatatlan dolgokat műveltek. Amikor rokonlátogattunk, én engedtem le a kutyákat a láncról, és fél órás feladat volt, mivel a halálosan izgatott kutyák annyira ugráltak, hogy képtelenség volt kioldani a nyakörvet. A szomszédoknak a mai napig ilyen kutyái vannak. Az egyik hamis, a másik szétugrálja a virágokat, a harmadik láb alatt van, a megoldás hogy meg vannak kötve. Mindig. Az egyik vizsla meg egész nap kennelben dekkol a hivatásos vadász kertjében. Amíg nem fásultam bele, kérdezgettem miért van. A válasz kivétel nélkül az volt, hogy a kutyákkal valami súlyos baj van amit lehetetlenség megoldani, ezért ez sajnos szügséges és nem megváltoztatható. És ezek olyan emberek akiknek mindig is volt kutyájuk, meg a szüleiknek és azok szüleinek is. Egyszerűen nem megy nekik ösztönből a kutyanevelés, és nem is tudják hogy lehet ezt tanulni. Az országban él pár ezer hasonló kutya, aminek jót tenne egy kis falavezér-mizéria.
2014. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem a lakásban éltek a juhászkutyák, így alapból kevesebb volt a lehetőség a problémára (szobatisztaság, rágás, lopás, asztalnál koldulás, stb).


Van, akinek alapból olyan a kisugárzása, hogy a kutyák tiszteleben tartják és van, akinek ezt tanulnia kell és még úgy is nehezen megy neki. A legtöbb kérdezőnek, aki a kutya viselkedési problémáival kapcsolatban tesz fel kérdést, az a gondja, hogy nem tudja a kutyát kezelni, mert az a fejére nőtt. Valamit csak mondani kell neki, nem? Neki kell változtatnia ahhoz, hogy a kutyája változzon. Nem a kutyák változtak, hanem a kutyatartók és a tartási körülmények (gyerekpótlék, ágyban alvás, kézben cipelés, kemény vagyok-amstaffot veszek, stb).

2014. júl. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot sem lehet elfelejteni:

valakinek van hozzá ösztönösen tehetsége és érzéke és emellett vannak kutyák, akik alapvetően problémamentesebbek. Sok embernek van szerencséje az első kutyájával, aztán csodálkozik, h az annál bevált dolgok nem működnek egy másiknál.

Nem kell a falkavezérséget túlmisztifikálni, de nevesíteni kell a dolgokat ha maguktól nem mennek - ha igen akkor meg mindegy h falkavezérségnek hívod vagy érzéknek esetleg tekintélynek ami belülről jön. De van akinek nem jön belülről és mégis van kutyája - annak jó h a kezébe lehet adni kapaszkodókat h ha ezt meg ezt csinálod és betartod akkor könnyebb és kiegyensúlyozottabb lesz az együttélés a saját kutyáddal.

Egyébként szerinted jobb lenne ha azok akik nem tudják ösztönösen megnevelni a kutyájukat, ne kapjanak semmilyen segítséget??

2014. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!