Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatás közben ti...

Kutya sétáltatás közben ti mit csináltok, ha esetleg rátok rohan egy nagyobb kutya?

Figyelt kérdés
Bischon Havanese kiskutyát szeretnénk, de mivel lakótelepen lakunk, félek a nagyobb kutyáktól, mert sok gazdi nem tesz rájuk pórázt! Mások miatt nem szeretnénk lemondani egy kis kedvencről, de azért érdekelne mi a teendő ilyen helyzetben?
2010. jan. 8. 20:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Igaz hogy nem jó a kutyát rögtön felkapkodni ha jön egy másik, fontos a szocializáció stb. Én is pont így gondoltam, a kistestű kutyámat soha nem vettem fel a jött egy másik, nagyon jól nevelt, szófogadó kutya volt, nem kellet póráz mindig szépen jött láb mellet, nem rontott neki soha másik kutyának, mindenkihez engedtem akinek a gazdája hagyta. Aztán pár hónapja meg történt a tragédia, szokás szerint póráz nélkül vittem, szépen jött a lábam mellet beültünk egy kerthelyiségbe kávézni, és akkor hirtelen elkapta őt egy nagy kutya, úgy hogy ott álltam mellette, sosem felejtem azt a pillanatot, kísértenek azok a képek. Azóta örökbefogadtunk egy másik kutyát akit betegesen féltek, ahogy meglátok egy ismeretlen vagy megbízhatatlan kutyát rögtön felkapom. Sokan elítélnek és jönnek nekem ezzel a szocializáció meg hónaljkutya szöveggel és részben igazuk van de egy hónapig pelenkáztam, ápoltam, küzdöttem a gerinc sérült kutyámért, többé nem kockáztatok, és aki ezért elítél az csinálj végig ugyanazt amit én és akkor megértik.
2010. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Unokatestvérem a palotapincsijét sétáltatta, amikor rárontott egy németjuhász keverék, mert a barom gazdái nyitva hagyták a kaput. Megtámadta a kiskutyát, unokatesóm meg az ölébe kapta, így őt harapta meg a nagy kutya. Szóval nem hiszem, hogy a legjobb ötlet felkapkodni a kiskutyát, mert elintézik ők egymás közt. A gázspray, kiabálás, csapkodás is hasznosabb, mint ha felkapjuk és minket támad meg.
2010. jan. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Nekem Amstaffom volt, Staffbullom van. Másabb szögből (IS) nézem hát a dolgot. Alapvetően hibásnak tartom a reflexszerű felkapdosást egy másik kutya láttán. Szerintem ezt nem szabad (volt már sok kifejtés ezügyben a neten).

A kérdező-szemléletem oka: kutyum 5 hónapos, és nekünk jött egy láncról szabadult malamut-németjuhász keverék. A játszópajtásunk (egy kifejlett németjuhász), és mi, két gazdi bakancsban, fémpórázzal sem bírtuk elverni a dögöt...

Ergó:

1. Ha felkapod, akkor biztosan sérül a kutyád személyisége, talán sérülsz Te is.

2. Ha nem kapod fel, akkor talán sérül a kutyád. Talán behódol, és nincs komolykodás. Talán van lehetőséged két kézzel "megfogni" a támadót.


Én a másodikat javaslom.

2010. jan. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nekem szobakutyám van, és meg szoktak lepödni a nagykutyás gazdik, hogy az én kutyám milyen normális, és hogy milyen remekül van szocializálva... a legrosszabb amit ilyen esetben tenni lehet, ha felkapkodod a kutyát! bár én is lakótelepen lakok, és van egy két kóbor kutya is, a kóbor kutyák általában oda se mernek jönni hozzánk, ha igen, sokkal jobban tartanak tölem, mint mi tölük... lehajolsz egy botért vagy egy kőért, és már ott sincs szegény... aki meg póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, az esetek többségében azért van, mert a kutyától nem kell tartani... odajönnek, összeszagolnak majd mindenki megy a dolgára.. volt már velünk is egy párszor, hogy kellemetlen szituácioba keveredtünk, a kutyádat a hátad mögé csapod, hogy kikerüljön az agressziv kutya látóköréből, dobbantasz egyet a lábaddal, és ráordítasz.. általába ez nálunk be szokott válni... és általában kölyökkutyát nem szoktak bántani a nagy kutyák... mert érzik rajta hogy kölyök... Szocializálni kell a kutyát!!
2010. jan. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
27%
Én nem fosnék ha rám rontana vmien kutya csak levenném a pórázt a 60-70 kg-os rottweileremről tuti siker mert minden kutyát utál.
2010. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
gratulálok neked! ássd el magad, rotis f*sz..
2010. jan. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
22:29 vagyok, az utánam szólókhoz lenne egy kérdésem. Jön egy kutya, nem ismered, nincs ember körülötte, honnan tudod hogy reagál? Elmegy-e ha kiabálsz, a mi esetünkben másodpercek alatt történt a tragédia semmit sem tudtam tenni, észre sem vettem hogy a bokrokban fekszik egy másik kutya, oda ugrott felkapta az enyémet és annyi volt, utána elrohant de az enyémnek eltört a gerince pedig ha egy nagyobb kutya lett volna biztos nem esett volna baja a harapás nyomok nem voltak vészesek de a dobástól/ütéstől sérült a gerince hisz pici törékeny kutya volt. Aztán előkeveredett a tulaj és csak nézett hogy jaj az ő kutyája sosem tett még ilyet, nem bántott még senkit. De akkor az én kutyám mért halt meg? HA egy olyan kutya jön akinek ott a gazdája és figyel a kutyára, pórázon van vagy nem olyan nagy és erős hogy széttépje a kisebbet akkor persze összelehet engedni és ha morogni kezdenek mindenki tovább sétál. DE ha egy idegen kutya jön póráz nélkül akinek a gazdája messzebb van vagy egyáltalán nincs is jelen, és mondjuk lendületesen jön a kutya, nagyon hegyezi a fülét és nem tűnik teljesen megbízhatónak akkor szerintem jobb felkapni a kicsit. Minek kockáztatni? Én megtettem és azóta is rémálmaim vannak. A szocializációit meglehet oldani más, ismerős és biztonságos környezetben, nem ismeretlen, kiszámíthatatlan kutyákkal. A baj pillanatok alatt megtörténik, időd sincs kiabálni vagy megpróbálni elijeszteni. Én azt mondom ha olyan helyzet van, akkor inkább vegyük fel a kutyát, szocializálni pedig vigyük kutya iskolába, ismerős, megbízható kutyákhoz, érdeklődjünk a másik kutya gazdijánál hogy oda engedhetem-e a kutyát.
2010. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
pillanatok alatt kell cselekedni, sajnos. de hidd el, az a legrosszabb ha felkapod a kutyát, én egy törékeny nő vagyok, és bár be voltam szarva, akkorát ordítottam amekkora a torkomon kifért, hogy takarodj, nem mész innen...(nem sikítottam), pedig a kutya szemmel láthatóan nem kedveskedni akart, kb. 3 másodperc volt, mire odaszaladt, felborzolt szőrrel vicsorogva, kb. egy ló méretű, de az is látszott, hogy nem engem, hanem a törékeny kutyát akarta, pont ezért csaptam a hátam mögé pórázastól, hogy kikerüljön a látószögéből, láss csodát, elzavartam... utána kb. 5 percig remegett a lábam, azt sem tudtam merre induljak tovább, hiszen elég nagy a telep, bárhonnan elöjöhet, és 2 hétig rettegve hordtam le a kutyám, de a kutya nem érezhette rajtam, hogy félek! hidd el, ha felvettem volna a kutyám, ö már biztos nem élne, meg szerintem én is gazdagodtam volna egy két harapással.:((( azóta előkerült a kutya gazdája is, hát nem rakta zsebre amit kapott! Mert sosem a kutya a hibás! elötted kettövel
2010. jan. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Beszéltek itt a szocializációról... Az enyém iskolázott, de hiába, ha az aki nekünkrohan, mind antiszociális!!!!

Gázspray és rúgás, én olyankor nagyon begurulok ha ránktámad, sajnálom, mert nem a kutya hibája, a gazdája helyett szenvedi el...

2010. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
kedves előző! a kérdezőnek szerintem még nincs is kutyája, csak szeretne... és azért nem mer, mert fél a nagy kutyáktól, amiket póráz nélkül sétáltatnak... pedig nekem az a tapasztalatom, hogy a kiskutyák sokkal gázosabban viselkednek... oda oda kapnak, morognak, valamikor visitanak, és a sok bugyuta gazdi, okkal ok nélkül felkapkodja még az én kutyám elöl is a kutyáját:DDD nekem szobakutyám van kb. 8kg..a légynek sem árt:))) nem egy véreb:))) sőt találkoztunk már olyan kutyával, amelyik a kutyakozminál rárontott a kutyámra, mondta is a gazdája, hogy hát ő sajnos elbaszta, mert nem engedte oda a kutyákhoz, most meg fél, és félelmében agressziv... jah.. :S
2010. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!