Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatás közben ti...

Kutya sétáltatás közben ti mit csináltok, ha esetleg rátok rohan egy nagyobb kutya?

Figyelt kérdés
Bischon Havanese kiskutyát szeretnénk, de mivel lakótelepen lakunk, félek a nagyobb kutyáktól, mert sok gazdi nem tesz rájuk pórázt! Mások miatt nem szeretnénk lemondani egy kis kedvencről, de azért érdekelne mi a teendő ilyen helyzetben?
2010. jan. 8. 20:30
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
72%

Emberek! Itt senki nem hallott olyanról,h szocializáció?! Szívrohamot tudnék kapni az olyan hülye kiskutyásoktól akik meglátva egy nagyobb kutyát máris ölbe kapva a kutyuskájukat rohannak az ellenkező irányba! Ennél siralmasabb dolog nincs!! És ráadásul az ilyen gazdiknak akkora a szája....Pluszba még szegény kutyájukkal csesznek ki. Ahogy felveszi ölbe és a kutya érzi a gazdi félelmét ő is félni kezd, azt érzi,h neki kell megvédeni a gazdit és őrjöngeni kezd a gazdi ölében.


Viszont ha tényleges támadásról van szó, akkor sem biztos,h jól jár a gazdi ha ölbe kapja a kutyát, mert elég súlyos sérüléseket okozhat az idegen kutya az embernek. Az egyik ismerősömnek pl így tört el a karja. Egy németjuci támadt rájuk (kóbor) és ő felkapta a spánieljét. A kóbor eb felugrott és klasszul a nő karjába harapott.

2010. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
67%
21.04-es! Kérdezném, hogy az ismerősödnek mit kellett volna csinálnia, megvárni míg a spánielt széttépi a kóborkutya?!
2010. jan. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
67%
Nem arról volt szó hogyha oda sétál egy kutya HANEM HA NEKÜNK RONTANA!!! Szóval itt nem a barátkozós kutyákról van szó!!! Nem tudom mért írja minden második hogy "jaj hogy lehetünk ilyen hülyék hogy felkapjuk a kutyát" :( Sztem a kérdező se a sétálgató ebekről beszél hanem hogyha NEKI RONT! Ami sztem nem a haverkodásról szól. Legalábbis én így értelmeztem! Ha tényleg támad akkor lefújod megrugdosod ráordítasz! Véded a kutyádat, márha hagyja mert sztem ő se tűrné hogy téged bántsanak. Akár milyen fajta is, feltéve ha jó a kapcsolat köztetek!
2010. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Nekunk a 3 ev alatt ilyen nem volt.

Nekem Yorkim van, mindig figyelmesen setalok, es ha jon egynagyobb kutya, mindig rakerdezek ugral-e illetve szereti-e a iskutykat.

Es csak akkor engedem, hogy odamenjen, ha a nagyob kutya gazdaja rabolintott.

Mert az en picikem meg imadja a nagy bohom allatokat. :)

2010. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
67%
Ha nekirontana tereszetesen en is felkapnam.
2010. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

20.50-es[a második]: Ha nekem lenne nagyobb kutyám, és megpróbálnád lelőni, kivenném a kezedből a fegyvert és én lőnélek le téged!!


Em... én is kezembe venném, inkább harapjon meg engem a kutya, mint a kutyusomat.

2010. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

nagyon jól látható, hogy egy kutya mikor akar játszani, mikor akar támadni, szerintem...nekem ugyan németjuhászom van, de nagyon sok kiskutyás barátunk, imádnak együtt játszani, soha semelyik nem tett kárt a másikban még, mivel ők is és az én kutyám is úgy lett szocializálva, hogy verekedésnek helye nincs!

egyszer minket is megtámadott egy nagytestű kutya futás közben, az "okos" gazdái nyitva hagyták a kaput(oké, hogy a kutyám van vagy 40 kiló, én meg 55:D), de nagyon megijedtem, ösztönösen elkezdtem ütni a pórázzal(láncos pórázunk van), de úgy nagyon, vérzett is:( nem akartam ennyire bántani, de szó szerint sokkot kaptam volna, ha bármi történik az én egyetlenemmel! szóval szerintem is kérdezd meg nyugodtan, ha látsz egy szimpi kutyást, nagyon jól el tudnak játszani egymással ezek a kis maszatok, mérettől függetlenül!:)

2010. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyák jobban tudnák ezt a helyzetet kezelni,mint az emberek. Én is találkoztam már kutyasétáltatás közben ilyen "felkapós" kutyással. Az enyém pórázon,csak meg akarta szagolni,de miután felkapták,majdnem felugrott az idegen gazdira. Miután letette körbeszagolták egymást,kicsit morogtak,aztán mindketten mentünk tovább. Persze ellentétes irányba.
2010. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
4%
nekem Bischon Havanese kutyum van és ha jön egy nagyobb testű,akkor felkapom kézbe .. :)
2010. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nagy kutyáim vannak, de én úgy szoktam elkerülni az összeugrásokat, hogy a hátam mögé szorítom az enyémeket(a felvevéshez nagyok) és a "vicsorgó-támadó" kutya elé állok és ráüvöltök. Be szokott válni, bármi áron védem az enyémeket. :D Bár az egyik kutyum egy stafford és meg tudná védeni magát, de nem szoktam hagyni, hogy szüksége legyen rá. :) A másik kutyusom vizsla és ő kevésbé bátor, ezért rá kell jobban vigyáznom ilyenkor. :)
2010. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!