Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért oszlik meg az állatorvos...

Miért oszlik meg az állatorvosok véleménye az ivartalanításról?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy miért állítja valaki határozottan, hogy ivartalanítani, mert különben kárt teszel a kutyádban, a másik meg hogy nehogy ivartalanítsunk, mert elhízik, és megváltozik a személyisége stb.

A véleményetek érdekel, hogy mi lehet a háttérben.

Orvosi indokokat tudok mindkét oldalról, inkább az érdekelne, hogy miért alakulhat ki ennyire eltérő vélemény?

Sok állatorovos ismerősöm van, és igen határozottan tudnak érvelni mindkét oldalon.

Vagy ez csak az általam ismert orvosokra igaz?

Valamelyik teljesen lazán áll hozzá, hogy legyen kiskutya, valamelyik meg tiltakozik hevesen.

(A személyeskedés elkerülése érdekében csak szólok, nem érint a dolog, csak érdekel, és örülnék pro-kontra érveknek)


2010. jan. 8. 12:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ez egy érdekes felvetés kedves Válaszoló!:)
2010. jan. 8. 15:14
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Húha. Akkor ezek szerint Hollandiában nem verekszenek a kanok, nem szöknek és mindenki gondosan elzárja a kutyáit. Akkor csak álvemhesség és gennyes méhgyulladás után ivartalanítanak, neadjisten hererák esetén? Minek megvárni a bajt? Minek nagy rizikófaktorral élni, ha haszna nincs az ivarosságnak egy hobbyállatnál. No, ezt most nem értem.
2010. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Ha Hollandia szóba jött, akkor én is írok pár sort Angliából.

3 éve, amikor a szukánkkal bejelentkeztünk az állatorvoshoz, az volt az első kérdése, hogy ivartalanítva van-e. Mikor mondtuk, hogy nincs, már jött is az újabb kérdés, hogy nem szeretnénk-e. Mikor elmagyaráztuk, hogy ő egy tenyészkutya és még tervezünk almot, akkor megnyugodott a doki.


Azóta 2 helyre járunk dokihoz.

Az egyik az említett rendelő, ahová az oltások, chipek miatt megyünk, a másik pedig egy állatkórház, ahová nagyobb problémák esetén szoktunk fordulni.


A kórházban is megismétlődött ez a párbeszéd az első alkalomkor.


Sőt mind a 2 helyen folyamatos ivartalanítási akciók vannak, van, hogy több mint 50%-os a kedvezmény, csak ivartalanítsd a kutyádat.


A parkokban a családi kutyák 90%-a ivartalanítva van!


A kölykeinket olyan szerződéssel adtuk el, ami határozottan megszabja, hogy milyen feltételekkel lehet őket tenyésztésbe vonni.

Az elején tartottam attól, hogy a gazdik visszalépnek a szerződés elolvasása után, de mindenki szó nélkül aláírta és amikor szóban is át akartam velük ezt beszélni, közölték, hogy értették és nem probléma, mert csak családi kutyának vették a picit és úgyis ivartalanítani fogják.


Úgy gondolom Angliában fejlettebb az állattartási kultúra, mint Magyarországon és úgy néz ki, hogy itt az átlag emberek és az állatorvosok is tisztában vannak az ivartalanítás jelentőségével.

2010. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Mondok valami ennél is 'furábbat'. Amerikában bevett eljárás az ivartalanítás. Sőt, az ottani állatorvosok már 3 hónapos kor környékén elvégzik, hogy megelőzzék a kamaszkorban megjelenő kellemetlen viselkedési formákat pl: dominancia.

Az én kutyum is ivartalanított. Nagy lehetőségeket láttak benne. Gyönyörű felépítés, szögellés, típusos fejforma. Minden együtt volt egy kiváló minősítéshez.Csakhogy a maradandó fogai katasztrófálisak- egymásra torlódtak, dupla szemfog stb. Ivartalanítva lett, és most nálam hobbi kutyul =) Két orvosnál voltam vele idáig; egyikük szerint felelős, jó döntés volt az ivartalanítás. A másik pedig majd' elájult, hogy egy ilyen szép kutya miskárolva lett. Pedig belenézett a szájába...

2010. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy, annak, aki kérdezte: Hollandiában nem szökdösnek el a kanok, és nem nagyon hallottam olyan esetet, hogy valamelyik felcsinálta volna a másikat. Igaz, hogy egyáltalán nincsen rossz kerítéses ház, nincsenek lerobbant, kobor kutyák. Mert ha egy valami miatt el is csatangol, még aznap elkapják (bejelentés alapján). A chip és a biléta is kötelező. Ha nincs biléta a kutyádon, és meglát a közterületes, akkor megbírságol. Minden kutya nyilvántartásba van véve, és házhoz is jöhetnek az önkormányzattól, hogy ellenőrizzék az állattartást. Ha több kutyád van, mint amennyit bejelentettél, akkor is büntetnek. Nem csak a fajtatiszta almokat kell bejelenteni, hanem a keverék almokat is! Szerintem ez így fair.
2010. jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Aki Hollandiában él, írna nekem egy e-mailt?
2010. jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez Hollandiában azért eléggé az adott helyhez kötött rendszer lehet, mert nekem meg pont az ellenkezője volt a tapasztalatom. Az igaz, hogy nagy rend és fegyelem van. Az is igaz, hogy akinek van állata, az szereti nagyon és vigyáz is rá és felelősségteljes. Viszont az is igaz, hogy a vidéki részeken nincsenek nagy kerítések (nem szokás, mindenhol 40 cm-es van), a kutyák nagyrészt lakásba bejárósak, ezért a vidéki városokban nagyon ivartalanítás pártiak és tájékozottak az állatvédelem terén.
2010. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a holland házakat, úgy vannak felépítve, hogy van egy előkert, ami nem több 10-20 nm2-nél, ez nincs körbekerítésezve. Itt csak virágok vannak, és nem is tartanak állatot. Utána jön a ház, és a ház mögött van a nagyobb kert, aminél már magas kerítés van. Ez nekem tetszik, mert a ház kitakarja a kertet, így senki nem lát be, amikor pl. nyáron napozol ;) Viszont a kutyát sem tudják hergelni, mert ott a ház az utcafronton. Mondjuk ez építészeti sajátosság. Abban igazad van, hogy egy nagyvárosban, pl. Amszterdamban nyilván más problémák lehetnek, de ez Magyarországon is így van, más a helyzet egy pesti lakótelepen és más mondjuk Békéscsabán. Nyilván mindenhol a meglévő helyzethez kell alkalmazkodni. Én ezt a péládt csak azért írtam le, hogy vannak más rendszerek, más megoldások is, érdekességképpen. Nincs szándékomban megkérdőjelezni, hogy miért kell Magyarországon ivartalanítani. Ami biztos: amikor hazamegyek, mindig feltűnik a sok kóbor és önsétáltató kutya, na ezek itt nagyon ritkán vannak.
2010. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!