Miért oszlik meg az állatorvosok véleménye az ivartalanításról?
Az érdekelne, hogy miért állítja valaki határozottan, hogy ivartalanítani, mert különben kárt teszel a kutyádban, a másik meg hogy nehogy ivartalanítsunk, mert elhízik, és megváltozik a személyisége stb.
A véleményetek érdekel, hogy mi lehet a háttérben.
Orvosi indokokat tudok mindkét oldalról, inkább az érdekelne, hogy miért alakulhat ki ennyire eltérő vélemény?
Sok állatorovos ismerősöm van, és igen határozottan tudnak érvelni mindkét oldalon.
Vagy ez csak az általam ismert orvosokra igaz?
Valamelyik teljesen lazán áll hozzá, hogy legyen kiskutya, valamelyik meg tiltakozik hevesen.
(A személyeskedés elkerülése érdekében csak szólok, nem érint a dolog, csak érdekel, és örülnék pro-kontra érveknek)
Ha Hollandia szóba jött, akkor én is írok pár sort Angliából.
3 éve, amikor a szukánkkal bejelentkeztünk az állatorvoshoz, az volt az első kérdése, hogy ivartalanítva van-e. Mikor mondtuk, hogy nincs, már jött is az újabb kérdés, hogy nem szeretnénk-e. Mikor elmagyaráztuk, hogy ő egy tenyészkutya és még tervezünk almot, akkor megnyugodott a doki.
Azóta 2 helyre járunk dokihoz.
Az egyik az említett rendelő, ahová az oltások, chipek miatt megyünk, a másik pedig egy állatkórház, ahová nagyobb problémák esetén szoktunk fordulni.
A kórházban is megismétlődött ez a párbeszéd az első alkalomkor.
Sőt mind a 2 helyen folyamatos ivartalanítási akciók vannak, van, hogy több mint 50%-os a kedvezmény, csak ivartalanítsd a kutyádat.
A parkokban a családi kutyák 90%-a ivartalanítva van!
A kölykeinket olyan szerződéssel adtuk el, ami határozottan megszabja, hogy milyen feltételekkel lehet őket tenyésztésbe vonni.
Az elején tartottam attól, hogy a gazdik visszalépnek a szerződés elolvasása után, de mindenki szó nélkül aláírta és amikor szóban is át akartam velük ezt beszélni, közölték, hogy értették és nem probléma, mert csak családi kutyának vették a picit és úgyis ivartalanítani fogják.
Úgy gondolom Angliában fejlettebb az állattartási kultúra, mint Magyarországon és úgy néz ki, hogy itt az átlag emberek és az állatorvosok is tisztában vannak az ivartalanítás jelentőségével.
Mondok valami ennél is 'furábbat'. Amerikában bevett eljárás az ivartalanítás. Sőt, az ottani állatorvosok már 3 hónapos kor környékén elvégzik, hogy megelőzzék a kamaszkorban megjelenő kellemetlen viselkedési formákat pl: dominancia.
Az én kutyum is ivartalanított. Nagy lehetőségeket láttak benne. Gyönyörű felépítés, szögellés, típusos fejforma. Minden együtt volt egy kiváló minősítéshez.Csakhogy a maradandó fogai katasztrófálisak- egymásra torlódtak, dupla szemfog stb. Ivartalanítva lett, és most nálam hobbi kutyul =) Két orvosnál voltam vele idáig; egyikük szerint felelős, jó döntés volt az ivartalanítás. A másik pedig majd' elájult, hogy egy ilyen szép kutya miskárolva lett. Pedig belenézett a szájába...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!