Miért oszlik meg az állatorvosok véleménye az ivartalanításról?
Az érdekelne, hogy miért állítja valaki határozottan, hogy ivartalanítani, mert különben kárt teszel a kutyádban, a másik meg hogy nehogy ivartalanítsunk, mert elhízik, és megváltozik a személyisége stb.
A véleményetek érdekel, hogy mi lehet a háttérben.
Orvosi indokokat tudok mindkét oldalról, inkább az érdekelne, hogy miért alakulhat ki ennyire eltérő vélemény?
Sok állatorovos ismerősöm van, és igen határozottan tudnak érvelni mindkét oldalon.
Vagy ez csak az általam ismert orvosokra igaz?
Valamelyik teljesen lazán áll hozzá, hogy legyen kiskutya, valamelyik meg tiltakozik hevesen.
(A személyeskedés elkerülése érdekében csak szólok, nem érint a dolog, csak érdekel, és örülnék pro-kontra érveknek)
A Magyar Állatorvosi Kamarának van egy hivatalos állásfoglalása ez ügyben itt:
Természetesen mindenki tisztában van vele egy vemhesség további munkát és bevételt hoz az orvosnak, tehát az ivartalanítás nem támogatását is meg lehet érteni, csak nem erkölcsi hanem anyagi indokok alapján.
Az emberek gyakran nem hajlandóak elfogadni, hogy a másiknak teljesen eltérő nézőpontja lehet, így gyakran nem is vitáznak, csak elbeszélnek egymás mellett, mindenki hajtogatja a saját igazát megegyezésre való hajlam nélkül. Ezzel párhuzamosan ez embernek gyakran szelektív a hallása, ami nem tetszik neki, azt hajlamos figyelmen kívül hagyni.
Ami általánosan elmondható: az olyan szélsőséges vélemények, minthogy mindíg ivartalanítsunk vagy soha, BAROMSÁG. Minden eset egyedi, egyedileg kell eldönteni, a körülményeket figyelembe véve, hogy a kockázat, megéri-e a hasznot. A képlet innentől egyszerű, ha megéri ivartalanítunk, ha nem akkor nem.
Mert ad1:nem mindegy h mikor ivartalanítanak egy kutyát, ha túl fiatalon, egész életére kölyökként fog viselkedni és ha a fajtának vannak másodlagos nemi jellegei, azok sem alakulnak ki pl. egy szép sörényes kutyának nem lesz dűs a nyakán a bundája. ad2:üzleti érdek-én feltétel nélkül megbíztam az állatorvosunkban, ez akkor szünt meg amikor kijelentette a DP szűrés eredményét, a kutyám közepes diszpláziás, ez örökíthető betegség, de ő mégis azt ajánlotta hogy tenyésszük mert szép...szóval üzletileg jobban megéri neki, ha 12 kiskutyát jár oltani, chippezni, egyebek akár többször egy évben, mint egyszer kipakolja és annyi.
Ja ad3: az se mindegy h a méhét vagy a petefészkeit is kiszedik e, vagy melyiket, mert attól függ hogy lesz e hormontermelés a továbbiakban.
ok köszi, jó válaszok! Eddig a szukákról beszéltetek, mi a helyzet a kanokkal?
Mert írtad a hormontermelés, stb...
Értem. Egy ismerős dokitól hallottam, hogy ha megoldott a kutya elzárása, akkor nincs gond.
Egyébként az állatvédelmi szempont 100%-ban érthető.
De teszem azt, be van zárva a kutya nem szökik ki, nem szöknek be se. DE! Ha elmegy versenyre, kiállítsára, kutyaiskolába vizsgára, akkor mi van? Vigyázhat a gazdi egyébként a kutyára, de ott pillanatok alatt becserkészik a fürge kis kutyuskák:)
És mi a helyzet azzal, ha valaki azért utasítja el az ivartalanítást, mert elhízás, illetve a személyiség változás lehet a következménye..
És tény ami tény, volt olyan álladvédelmi nap, ahol kövér, és kedvetlen kutyák voltak, megkérdeztem miért ilyen kövér, és amorf formájú eza gyönyörű németjuhi, mire jött a válasz, hogy sajnos ivartalanítva lett....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!