Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétálhat maga a faluban?

Kutya sétálhat maga a faluban?

Figyelt kérdés
lusta vagyok vele kimenni és az utcában elég sok az önsétáltó /kóbor/ eb. sok a zöld terület és nem sok az autó
2010. jan. 5. 19:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Minden településnek,településrésznek megvannak a helyi szabályai,és azt vagy betartják-betartatják vagy nem. Nálunk is van olyan,hogy hetente egyszer "jön" a sintér és elviszi a kóbor,vagy felügyelet nélküli ebeket,de ezt én még soha nem láttam, pedig jó lenne néha,mert elég sok a kóbor kutya errefelé. Az én kutyám is ki-kiszalad néha,1-1 kapunyitás alkalmával,bár egyre sürübben megkötöm inkább. Sétálni viszont szigoruan csak pórázon viszem,legalábbis amig emberlakta részeken megyünk,ha más kutyás közelit ismét megkötöm. Természetesen rendszeresen kapja az oltást meg a féregirtást.
2010. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Sétálhat, persze. Nyugodtan, ha kellően sunyi tudsz lenni baj esetén és nem derülhet ki, hogy a tiéd (volt) a kutya. Egyébként viszont, bár a tudatlansággal együtt jár a boldogság ("boldog tudatlanság"), azért olvass utána a magyarország-pont-hu jogszabály részén, milyen általad elkövetett szabálysértéseknek ill. bűncselekményeknek minősül, ha a kutyád pl.: közúti balesetet, súlyos/halálos testi sértést, stb. okoz, mennyi pénzbírság, kártérítési kötelezettség, letöltendő börtönbüntetés vagy megúszás/enyhítés célzatú ügyvédi költség lesz a jutalmad.


Én az ilyen kutyával való találkozás esetén a rúgástól a kitolható pengéjű doboznyitó késen át az ütőalkalmatosságokig bármire hajlandó volnék, kivéve, ha a közepes termetű ebem amúgy is könnyedén rendezi a dolgokat, amit nem várok el tőle.

2010. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!