Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétálhat maga a faluban?

Kutya sétálhat maga a faluban?

Figyelt kérdés
lusta vagyok vele kimenni és az utcában elég sok az önsétáltó /kóbor/ eb. sok a zöld terület és nem sok az autó
2010. jan. 5. 19:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
11%
Az enyém is meg szokta "sétáltatni" magát.Amig ki-beállok a kocsival kiszökik a nyitott kapun,(ha nincs megkötve) elszalad egyik saroktól a másikig aztán hazajön.Persze,ha sietek célszerűbb megkötni,mert persze pont akkor nem jön vissza az istennek se.Akkor kicsukom,aztán amikor hazajön ott ugrál a kapu előtt,hogy engedjem be.
2010. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
utálom az ilyen undorító férgeket, pont az ilyen barom állatok miatt nem merem kivinni a kutyámat sétálni..., a környéken is van nálunk egy ilyen tajparaszt, nem csodálkoznék ha egyszer szerencsétlen kutya eltűnne...
2010. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem is borzasztóan fel tud idegesíteni egy önsétáltató kutya, én nem tudom megítélni nagyobb távolságból, hogy az hogy fog viselkedni az enyémmel. Bár még nem sérült meg komolyabban a kutyám, számtalanszor támadtak már rá az ilyen barmok által kiengedett kutyák. Tegnap is a parkban sétáltunk, amikor odajött egy német juhász keverék, akit kitettek a parkban, hogy majd megsétáltatja magát, közben meg a kutyával, kisgyerekkel sétálókat ijesztgeti. Minek neked kutya ha nem foglalkozol vele? Egyébként nem félsz, hogy a többi önsétáltató és kóbor ebek rátámadnak, megfertőzik a kutyád?
2010. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk még soha nem volt probléma ebből,a nagyobb kóbor kutyáktól,meg az emberektől fél,a kisebbekkel meg együtt fut egyet. A szomszédaink kutyái is futnak egyet néha kapunyitás alkalmával nincs ezzel semmi gond.
2010. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem sétálhat a kutya maga a faluban nálunk ezt ki is hirdették. De mivel nincs szankcionálva, büntetve ezért szarnak rá az emberek, hogy a kutyájuk az utcán mászkál.

ezek az apró tacskó patkányfogó keverékek is veszélyeseg, főleg a bicikliseket támadják, és volt már nem egy példa rá, hogy haraptak meg valakit.

Sajnos a polgármester egy ..... nem mondom ki.

Sokminden lehetne jobb, ha az emberek odafigyelnének és törődnének egymással és állataikaal.

2010. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
akkor nem kell kutyát tartani,ha nincs rá időd,stb.
2010. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nemnincs rá ideje,hanem saját bevallása szerint egy lusta dög.Ez talán még rosszabb...
2010. jan. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én mint egy tenyésztő írok.

Adtam el kutyust faluba, egy nagyon rendes családnak, át is járnak vele suliba a közeli városba, viszont egyszerűen nem tudják, nem merik a kutyájukat a saját falujukban, a saját utcájukban sétáltatni, ha szép idő van, mert a sok barom kiengedi a kutyáját egyedül és már nem egyszer megtörtént velük, hogy rájuk rontottak a gazdátlan kutyák. :(


Nagyon szomorú, hogy a sok barom nem foglalkozik a másikkal, az ő kutyája úgysem bánt senkit alapon stb....


Én nem is tudnék nyugodtan lenni, ha tudnám, hogy a kutyám felügyelet nélkül kint csatangol az utcán.

Igaz, én szeretem is a kutyáimat.


Állatbarát vagyok, szeretem a kutyákat fajtától, mérettől függetlenül, de sokszor megfordul a fejemben, hogy ezeket a gazda nélkül csatangoló kutyákat össze kéne szedni...

2010. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

eltér a témától, de mellesleg kutya után szokás adót is fizetni és tudomásom szerint évente kötelező a veszetség elleni oltás is (de sokan nem teszik ezt meg, sajnálják azt a pár ezer forintot).

ha csak úgy begyűjtik a gazdátlan kutyákat akkor az a menhelyre kerül és költségei vannak.

eleve az embereket kellene ellenőrizni, hogy kutya van-e és oltva van-e. ha nem akkor pénzbírság.

2010. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Keményen büntetném azt,aki szbadon engedi kószálni a kutyáját.Párszor megbüntetnék a kérdezőt is több tízezer forintra,mindjárt észre térne és nem lenne lusta.

Az,hogy más is kiengedi a kutyáját,nemm mentség,és nem jogosít fel senkit arra,hogy ezt tegye.

2010. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!