Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HOgyan tudnám a kutyámat a...

HOgyan tudnám a kutyámat a kutyaoljába szoktatni?

Figyelt kérdés
Ha esik ha fúj, vagy inkább ázik vagy az ajtóba fekszik és az új kutyaoljába nyár óta nem hajlandó bemenni. Mit csináljak hogy megszokja? Már csalogattam be kajával de bekuszik érte és gyorsan spurizik ki belőle. Amúgy nem mai darab már a kutyám 8 év körüli.
2010. jan. 4. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém se megy bele... Pedig pihepuha, teszek be jutifalatot, és mégsem :-(
2010. jan. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen problémám.Szerintem a kutyaól nincs jó helyen.Valószínüleg azért fekszik az ajtóba, mert így mindig szem elött vagytok és lehet az ólból nem érzi ezt.Ha van rá mód, tedd az ajó közelébe, úgy, hogy onnan rálásson az ajtóra.Nehéz egy 8 éves kutyát új dologhoz szoktatni. Ha van esetleg kedvenc pokróca, vagy egyéb olyan játéka amit szeret, próbáld azt betenni oda és ha bemegy az ólba, mindig dícsérd meg! Ez egy laikus vélemény, csak azért tanácsolom ezt, mert én ezt tettem és nálam bevált.

De halottam már olyat is, hogy valaki olyan kutyaólat szerzett, ami már más kutyáé volt és a saját kutyája nem volt hajlandó bele menni, mert érezte rajta a másik kutya szagát.Egy ideig még állítolag morgott is az ólra. :)

Remélem valamennyire tudtam segíteni.

2010. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor fog bemenni, ha rálát az ajtóra, ahonnan vár titeket. Tegyél a kutya alá az ajtó elé rongyot, aminek jó kis kutya-szaga lesz, majd azt tedd be a kutyaólba.

Egyébként kötelezni nem tudod, az enyém nem ment be nagyon sokáig. Aztán egyszer, mikor nagyon hideg volt, akkor ott aludt (lebukott hajnalban, hogy benn van :-)). Évek teltek el, most ha esik, vagy nagyon hideg an, akor bemegy, különben az ajtó előtt... Ne erőltesd, elég, ha ő tudja, hogy van egy jó meleg hely, ahová bemehet, ha akar...

2010. jan. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
közsd meg!!!egy jó hétig aztán vwedd le róla pórázt és ne tedd rá az eelején még fog szaladgálni össze vissza de utánna majd bele fog járni:)
2010. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy értem hogy közs a házhoz és tedd be kutyát az oljába és egy kicst tarzsd bent és rájön hogy meleg pihepuha:Dés kényelmes!!!:D
2010. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is minden tél elején kezdődik ez a cirkusz.Aztán egyszer csak ismeretlen okból gondol egyet a drága és ki sem lehet robbantani az ólból.Az igaz lehet,hogy mindent látnia kell az ólból,főleg a kerítést és a bejárati ajtót.Egyszer azt hallottam,hogy szalmát kell az ólba tenni,nem próbáltam ki,hátha sok a bolha benne.Sok sikert!
2010. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!