Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Mi a baja lehet...

Segítség! Mi a baja lehet napok óta a kutyámnak?

Figyelt kérdés

11 éves fiú tacsim van, lehet az a baja hogy már öreg nem tudom..Tél elején egy ideig olyan mélyen köhögött, mint egy ember..aztán ez a köhögés elmúlt és azóta feltűnően nagy lett a hasa..az ólból is mikor jön kifelé majdnem beszorul a hasától. Szokták is apum barátai, hogy hasas ez a kutya? Mert már tényleg akkora nagy hasa van-dehát ő kankutya tehát lehetetlen/

Kb 1 hónappal ezelőtt anyum véletlenül átment rajta kocsival (apum elmondása szerint, anyum meg se érezte...) de akkor semmi baja nem volt lehet most jön ki rajta...

Sokszor volt székrekedése is, sokszor ment a hasa is..régebben..de mindig igyekeztem meggyógyítani ilyen-olyan emberi gyógyszerekkel, étrendkiegészítőkkel. Meg persze tejjel. Apum arra is gondol hogy esetleg daganat van a hasába...

Nos nemtudom mi lehet a baja, az-e hogy egyszer véletlenül anyum ráment kocsival vagy csak azért mert már nagyon öreg...

Mostanába a kutyusom elég rosszkedvű, étvágya sincs nagyon /inni iszik!/ és minden mozdulatát jól meggondolja. Persze már van másik kiskutyánk de a tacsimnál jobban egy kutyust sem fogok tudni jobban szeretni! Ha elveszítem abba belehalnék :(

Apa nem akarja hogy állatorvost hívassak mert arra fogja, hogy ez már az öregségétől alakult ki.

Tippek esetleg? Tanácsok? Segítsetek kérlek benneteket! :(


2009. dec. 30. 18:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kutya nem ember!

Viszont Érezni érez ám!

Ahogy Te is éreznéd, ahogyan áthajt rajtad egy autó!

És azóta is érzi, hogy fáj neki, bizony ám, kislány!

FÁÁÁÁÁJJJJ Neki!

Ahogy fájhat a daganat is a gyomrában, beleiben, és ahogy fájhat, hogy nem kap levegőt a sok víztől, mert beteg a szíve, tüdeje!

De Ti, Te és a családod sem vagytok emberszámba vehetők!!!!

Kívánok Nektek hasonló jókat az új esztendőre, mint amilyen most annak a szegény kutyának, aki magában szenved, hetek óta, míg ti az új kutyát ajnározzátok!

2009. dec. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg baja lehet és van is.

Férges is lehet, ha az, akkor nagyon előrehaladott állapotban.

Nagyon durva dolgokat élt túl (tüdőgyulladás, mindenféle emésztőszervi gond, az autó...)

Kérlek, ha _tényleg_ szereted, beszéld meg apuddal (sajnos tudom, milyenek az ilyen emberek, nehéz rájuk hatni), hogy vigyétek orvoshoz, vagy hívj egy tacskó-fajtamentőt(Futrinka utcások:06-30-284-1278 )hogy legalább ők segíthessenek!

2009. dec. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Értem megteszek mindent amit lehet :)
2009. dec. 31. 11:32
 24/30 anonim ***** válasza:
37%

Szia! Sok szerencsét a kutyus gyógyulásához:)

De ha esetleg meghalna, nyugtasson meg téged h jobb helyre kerül:)

Nekem is meghalt Monti és azt hittem megáll bennem az ütő egyszerűen elképzelni sem tudtam vele az életem! Vagy 3 hónapja h meghalt de nincs olyan nap h ne gondolnék rá :)Arra az örökmozgó kis hülyére:)

De aztán pedig eszembe jutott h jobb helyre került és ez nyugtat meg engem :)

De aztán valami

2010. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24%

jah és a 18:36-nak ! Nagyon szép vagy mondhatom!

Nem a kérdező apja az amit mondtál hanem te!

Oké h el kéne vinni az állatorvoshoz a kutyust de attól még nem kéne mocskolni az apukáját a kérdezőnek!

Neked hogy esne ha csúnyát mondanának anyukádra?, :O

gondolkozz el ezen

2010. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, én ehhez annyit tudok hozzászólni az alapján, hogy pár válaszba beleolvastam, hogy Neked nem kéne kutyát tartanod. Ha átmentetek kocsival a kutyán, de nem halt bele, akkor már rögtön minden oké? Arra nem gondoltok, hogy esetleg eltört valamije? És ha az a gyanútok, hogy daganatos,akkor miért nem vittétek már el rég orvoshoz? Nem akarlak bántani, de mit itt interneten nem tudunk segíteni. Ha szereted a kutyát, akkor viselkedj úgy vele. És abban igazad van, hogy egy kutya még sem ember, de épp ezért kell mindig állatorvoshoz vinni, mikor valami nem stimmel, mert a kutya nem tudja elmondani, hogy jobban van e vagy mi van vele..

És nem akarok bunkó lenni, de az a helyzet, hogy ha így gondoskodtok egy kutyáról, akkor csodálom, hogy megélte a 11 évet.

Vidd orvoshoz és kész. Ennél többet senki nem tud segíteni.

2010. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Annyit akarok még mondani, hogy én a bátyámmal élek egy szoba-konyhás lakásban, 17 éves vagyok, ezért még nem lehet "normális" munkám csak diák munka, ami kb havi 30ezer forint, bátyám keres 150-et kb, és mégis van pénzünk a kutyánkra, és ha átmenne rajta egy kocsi, inkább kérnénk kölcsön pénzt valakitől, de nem hagynánk szenvedni.

És tényleg nem akartam bunkó lenni, szóval bocsi ha annak tűntem, és jobbulást a kutyusnak. :)

2010. jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
38%
Biztos terhes!!!!Szerintem kanzsiráfot vár...
2010. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
A kutyusa kan!!! És kedves kérdező, ne vedd figyelembe ezeknek az ostobáknak a válaszát, csak azért vannak itt, hogy valakivel veszekedhessenek... De tényleg jót tenne, ha elvinnétek állatorvoshoz, nem veszítenétek semmit...
2010. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
ÉLETEDBE nem találsz olyan élőlényt aki jobban szeret téged a saját kutyádnál..
2011. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!