Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Mi a baja lehet...

Segítség! Mi a baja lehet napok óta a kutyámnak?

Figyelt kérdés

11 éves fiú tacsim van, lehet az a baja hogy már öreg nem tudom..Tél elején egy ideig olyan mélyen köhögött, mint egy ember..aztán ez a köhögés elmúlt és azóta feltűnően nagy lett a hasa..az ólból is mikor jön kifelé majdnem beszorul a hasától. Szokták is apum barátai, hogy hasas ez a kutya? Mert már tényleg akkora nagy hasa van-dehát ő kankutya tehát lehetetlen/

Kb 1 hónappal ezelőtt anyum véletlenül átment rajta kocsival (apum elmondása szerint, anyum meg se érezte...) de akkor semmi baja nem volt lehet most jön ki rajta...

Sokszor volt székrekedése is, sokszor ment a hasa is..régebben..de mindig igyekeztem meggyógyítani ilyen-olyan emberi gyógyszerekkel, étrendkiegészítőkkel. Meg persze tejjel. Apum arra is gondol hogy esetleg daganat van a hasába...

Nos nemtudom mi lehet a baja, az-e hogy egyszer véletlenül anyum ráment kocsival vagy csak azért mert már nagyon öreg...

Mostanába a kutyusom elég rosszkedvű, étvágya sincs nagyon /inni iszik!/ és minden mozdulatát jól meggondolja. Persze már van másik kiskutyánk de a tacsimnál jobban egy kutyust sem fogok tudni jobban szeretni! Ha elveszítem abba belehalnék :(

Apa nem akarja hogy állatorvost hívassak mert arra fogja, hogy ez már az öregségétől alakult ki.

Tippek esetleg? Tanácsok? Segítsetek kérlek benneteket! :(


2009. dec. 30. 18:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Jézus... Miért bunkó válaszok ezek? Még a finomabb fajtákból valók...

Mi az, hogy átmentek rajta kocsival, aztán nem hívtok orvost?

Tény, hogy 11 évesen már nem fiatal, de még bőven élhetne pár évet, csak egy kis figyelem kéne neki.

Most lehet, hogy ezért nem leszek népszerű, de ha sajnáljátok a pénzt orvosra, akkor inkább altassátok el, mert magától nem fog meggyógyulni, csak szenvedni fog!!

Persze sokkal jobb megioldás lenne a normális orvosi ellátás, de úgy látszik, erre nem adtok ki pénzt.

Amúgy meg milyen válaszokat vártál? Mégis? Mit tudunk mi segíteni szerinted??

2009. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Remélem,hogy a "kedves"szülőknek is felolvassa a kérdező.

Egyébként egy gyerek sok módon tud hatni a szülőkre,ha akar.

Ha autóra telik,költsenek a kutyára is.

2009. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
32%

azért nagy a hasa, mert terhes.

székrekedése meg a széntablettáktól volt,amit adtál neki, hasmenése meg a székletlazítótól.

a kutyád meg szuperman, azért nem döglött meg a kocsi alatt.

de am menjetek rá kamionnal, hátha azt is túléli..

2009. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég! Ez a kutya borzalmas állapotban lehet már!

Nézd, ha a nagyszüleid rosszul vannak, betegek, ilyen-olyan kórság tör ki rajtuk, ők is elmennek orvoshoz, nem? Ha mozgásképtelenek lennének, akkor meg elvinné apukád a szüleit orvoshoz, nem?

Az öregség nem kifogás!!! Ennek az állatnak orvosi ellátásra van szüksége mihamarabb! Te se hagyod, hogy szarul legyél, hogy fájdalmaid legyenek! Ha rajtad mennének át autóval, apád első dolga lenne kórházba vinni! Ha akkorára dagadnál, mint egy lufi, apád elvinne orvoshoz!

Nagyon nagy bajt okozhatsz humán gyógyszerek össze-vissza adagolásával, és a tej sem egy jó dolog a kutyának!

Könyörgöm, ha egy ember megöregszik, sokkal több és alaposabb ellátásra van szüksége, mint egy fiatal, életerős embernek, és ez ugyanígy érvényes a kutyára is! Gondolj bele, 11 éve veletek van, azt mondod, nagyon szereted, akkor talán meg kéne óvni, meg kéne gyógyítani, meg kéne szépíteni a hátralévő idejét, nem kínok közt hagyni meghalni!

Ha odafigyelnétek rá, ha kapna rendes orvosi ellátást, még simán elélhetne veletek 5-6 évet is!

2009. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

De mivel erre a szülők léthatóan nem partnerek,és egy gyereknek nincs pénze nyilván(más dolog,hogy én akár diákmunkára is elmennék és a keresett pénzből elvinném dokihoz a kutyát),inkább azt mondom,humánusabb lenne lealtatni,mint esetleg még hónapokig hagyni szenvedni.

Mondom ezt én,aki egyébként altatásellenes vagyok,mármint egészséges kutyánál.

2009. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem bírtam ki,h ne írjak választ..Most ezt h képzelted?? Küldjünk hozzátok orvost vagy esetleg pénzt??

Én sajnállak azért téged,de 100x jobban a kutyáidat..

Ha van kocsitok,akkor azért nem vagytok annyira szegények..Nekem van 3kutyánk és azért havonta jut rá rájuk 10.000Ft vagy még több..

Mi se vagyunk,azért hűű de gazdagok,de ha én azt mondom az apámnak,h hívja ki az állatorvost,akkor kihívja..

Próbálj meg erőszakos lenni..

És ne itt sírjál,h miket írnak a többiek,hanem beszélj apuddal..Anyud mit mond?

Apádat egyszerűen meg nem tom megérteni..:S De sajnos vannak ilyen emberek.:S Nem tom,h akkor minek lett neked kutyád.Én azt javaslom,h inkább altassátok el az öreg kutyust,h ne szenvedjen,és a másikat próbáld meg egy olyan családhoz jutattni aki szereti és lenne rá pénze.Mert a kutya felesősséggel jár,amit ti nem tudtok..:(

2009. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
ja majd rögtön eladom a szerettt új kiskutyámat..na jó nem kell több válasz..fel kéne fognotok h akárhogyis szeretem, a kutya mégse ember!!
2009. dec. 30. 21:19
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Segítséget kértél. Kaptál nem kevés tanácsot. Erre lehülyézed és kioktatod a válaszolókat. Akkor mégis minek tettél fel egy olyan kérdést, amire abszolút evidens a válasz? Már a kérdésedben megfogalmaztad, mi a baja a kutyusnak!

Igen, a kutya nem ember, ellenben a leghűségesebb társad, aki egy életen át számít rád.

Felelős lettél azért, amit megszelídítettél (Exupéry).

Ha befogadsz egy állatot, akkor azt legjobb tudásod szerint el kell látnod. Ehhez hozzá tartozik az orvos is. Egy korosodó, beteg állatot nemcsak erkölcsileg, hanem törvényileg is bűn magára hagyni.

Komolyan idézzek???


"annak tudatában, hogy az állatok érezni, szenvedni és örülni képes élőlények, tiszteletben tartásuk, jó közérzetük biztosítása minden ember erkölcsi kötelessége"

"szükségleteinek olyan mértékű korlátozása, amely (tartós félelmet) vagy egészségkárosodást okozhat"

Az állatkínzás vétsége két év szabadságvesztéssel büntethető.


Lehet, hogy a kutya nem ember, de ő nem tudja magát meggyógyítani, nem tud elmenni magától az orvoshoz, és elmondani, mi a baja. Ez a ti dolgotok.

Ha hagyjátok szenvedni, akkor konkrétan állatkínzást követtek el, tömörebben fogalmazva felelőtlen, rossz gazdák vagytok.

Nagyon szerethetitek a kutyát, ha ennyi nem telik tőletek...

2009. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

emberi gyógyszer lehet, hogy csak rosszabbat tett vele. dokihoz vidd el, és mond el az egészet. :S:S

gyógyuljonmeg!:)

2009. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Szeretett új kutya?Neki mi lesz a sorsa,ha megbetegszik?Rá költötök,mert fiatal?

Sajnálom a kutyáidat és téged is.

2009. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!