Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, Mit lehet tenni?

Segítség, Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok kis francia bulldogom megeszi a kakit... Fél éves, eddig csak a sajátját ette, ha pl bepiszkított a lakásba, de most már szobatiszta lett, és kint is megeszi a kertben. Ráadásul már nem csak a sajátját, hanem a többi kutyáét is... Naponta szedem az aknákat a kertben, de mégsem állhatok egésznap mögöttük, hogy ki wczik, hogy gyorsan kidobjam, mielőtt Beni felfalná... Mit tudnék ez ellen tenni??? Csinált/csinál valakinek ilyet a kutyája?
2011. máj. 30. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudom leszoktatni az enyémet :(
2011. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez azért van, mert kevés ásványi anyagot juttat be a szervezetébe.

Azt javaslom, hogy cseréld le a kajáját ( hill's, royal canin ezek a legjobbak) és ha látod, hogy eszi azonnal rászolnó és ha nem hagyja odamenni és rákoppintani a fejére, határozottan mondani megint hogy NEM SZABAD! A kakit pedig mindig fel kell szednetek a földről és ügyelni, hogy ne tudja megenni, mert ez nem egészséges.

2011. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem az ásványi anyagok miatt eszi. Vannak kutyák, akik szeretik. És ha kiskorában nem szoktatták le róla alapsan és következetességgel, akkor utána már nagyon nehéz leszoktatni. Főleg a francia bulldogot, mert az nem egy szófogadó kutya. Persze sok energiával le lehet valamennyire szoktatni, de valószínűleg egyet-egyet mindig meg fog enni.
2011. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki ezt, hátha segít!

[link]

2011. máj. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ó, ez ismerős... Lehet persze ásványianyag hiány miatt is, de nem csak azért. Akkor is szokták csinálni, ha azt hiszik, nem szabadott volna odakakilni, ahova sikerült, és gyorsan eltüntetik mielőtt jön a szidás.

Én most költöztem új házba az öt éves kutyámmal, és elkezdte ezt a hülyeséget ő is ennyi idősen. Ezt csináltam, ezt javaslom neked is:

Figyeld amikor kakil jó helyre. MIELŐTT nekikezdeni az evésnek, gyorsan dicsérd meg, amint befejezte, nagyon-nagyon lelkesen, akár már közben is amíg csinálja. Rád figyeljen, ne a kakira. És amíg felszeded utána, addig is beszélj vele, hogy milyen nagyon ügyes volt. (Közben persze röhögj magadon nagyokat.) Gyorsnak kell lenni, nehogy azt higgye, hogy a megevést dicséred. Én is ezt csináltam néhány hétig, és abbahagyta, bár még mindig kicsit furcsa neki hogy nem baj, ha kakil valahova.

Az pedig, hogy vannak kutyák, akik szeretik megenni a kakit, az hülyeség. A kutya természetesen undorodik a piszkától.

2011. máj. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy ha ananászt csempészel az ebédjébe, akkor nem eszik meg az ürüléket. Hogy mi lehet ebből igaz, nem tudom, de egy próbát megér.
2011. máj. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz, van amelyik minden szart megeszik, kutyaszart, emberszart, mindenféle romlásnak indult dögöt.
2011. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!