Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Mi a baja lehet...

Segítség! Mi a baja lehet napok óta a kutyámnak?

Figyelt kérdés

11 éves fiú tacsim van, lehet az a baja hogy már öreg nem tudom..Tél elején egy ideig olyan mélyen köhögött, mint egy ember..aztán ez a köhögés elmúlt és azóta feltűnően nagy lett a hasa..az ólból is mikor jön kifelé majdnem beszorul a hasától. Szokták is apum barátai, hogy hasas ez a kutya? Mert már tényleg akkora nagy hasa van-dehát ő kankutya tehát lehetetlen/

Kb 1 hónappal ezelőtt anyum véletlenül átment rajta kocsival (apum elmondása szerint, anyum meg se érezte...) de akkor semmi baja nem volt lehet most jön ki rajta...

Sokszor volt székrekedése is, sokszor ment a hasa is..régebben..de mindig igyekeztem meggyógyítani ilyen-olyan emberi gyógyszerekkel, étrendkiegészítőkkel. Meg persze tejjel. Apum arra is gondol hogy esetleg daganat van a hasába...

Nos nemtudom mi lehet a baja, az-e hogy egyszer véletlenül anyum ráment kocsival vagy csak azért mert már nagyon öreg...

Mostanába a kutyusom elég rosszkedvű, étvágya sincs nagyon /inni iszik!/ és minden mozdulatát jól meggondolja. Persze már van másik kiskutyánk de a tacsimnál jobban egy kutyust sem fogok tudni jobban szeretni! Ha elveszítem abba belehalnék :(

Apa nem akarja hogy állatorvost hívassak mert arra fogja, hogy ez már az öregségétől alakult ki.

Tippek esetleg? Tanácsok? Segítsetek kérlek benneteket! :(


2009. dec. 30. 18:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
1%
Semmit nem segít az orvos szerintem, mert egyszerűen öreg a kutyusod.
2009. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Hááááttt!!!!!!!!!!!!!

Erre nem találok szavakat, komolyan!

Próbáld ki apukádon, menj át rajta kocsival, aztán ne hívjatok orvost hozzá!

Lássuk, meddíg szenved az állatja, míg meg nem döglik!

Annyi eszed van, hogy ide írogass, akkor arra is legyen, hogy elvidd egy orvoshoz szegény állatot!

Ha már annyira szereted.

2009. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Leírásod alapján a tünetek(hasvízkór,köhögés) szívelégtelenségre utalhatnak.Ilyenkor szívműködést segítő gyógyszert és vízhajtót kell(ene)szednie szerencsétlennek.

Emberi gyógyszerekkel ne kísérletezz,többet árthat,mint használ.

Elárulom egyébként azt is,hogy tacskónál a 11 év nem olyan nagyon öreg.

Apádnak meg mondd meg,hoy az orvosi segítség elmulasztása ÁLLATKÍNZÁS az állatvédelmi törvény szerint is,és mint ilyen,büntetendő.

Amerikában pl.ilyesmiért akár letöltendő börtönt is kaphatna súlyos pénzbüntetéssel megspékelve.Megérdemelné.

2009. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

első vagyok:

nem olvastam az előbb végig.

egy kérdés:

HA APÁD SZERINT DAGANAT VAN A HASÁBAN, AKKOR MIÉRT NEM KELL ORVOSHOZ VINNI? idióta egy apád van hallod.

beszélj vele vagy menj át rajta egy kocsival.

2009. dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
haggyátok már abba! Normális válaszokat várok!!! És az apukámat békénhagyni!!!! Igaza van, ha a kutya egyszer öreg, akkor öreg. Volt egy másik kutyusunk is régebben, neki a nyakán volt daganat..megműtötték és semmit sem javul a kutya el kellett altatni!! Ennyit a bunkó válaszadókról!
2009. dec. 30. 18:43
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát elöször is én úgy tudom h minden kutyának a tejtől csak megy a hasa. De mindenképpen orvos kellene hozzá.
2009. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Háááhááá, ez tuti kamu kérdés, ilyen idióta nem lehet senki!!! :D :D :D
2009. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

fojátok már fel,hogy a tacskó 11 évesen még nem öreg!

Több miont valószínű,hogy nem a kortól van a baj.

Ha apád öreg lesz,nem fog orvoshoz menni a gondjaival,mert úgyis öreg és biztosan attól van?

Egyébként a tacskókeverékem 15 éves koráig,az előző bullterrierem 17 éves koráig élt.

11 évesen meg sem látszott rajtuk a koruk.

2009. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, miért nem arra válaszoltok, ami a kérdés?


Kedves kérdező, a kutyádnak az a baja, hogy felelőtlen, rossz gazdái vannak!!!


Ui.: Előre sajnálom az új kutyust... :(

2009. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
18%
Most hiába ugortok neki szegény gyereknek, az a kutyán nem segít. Hiába akarja szegény gyerek állatorvoshoz vinni, ha nincs rá pénze, a szülei meg nem adnak.
2009. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!