Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megvadítani a...

Hogyan tudnám megvadítani a kutyám?

Figyelt kérdés

kis bolond fox terrier...

nincs még 1 éves.

azt szeretnám h ne menjen oda mindenkihez hanem h legyen agresszív és harapós. hogyan tudnám felhergelni h harapjon ? mivel kotorékeb csak van valami speckó módja h bevadítsam (verni nem fogom)


2009. dec. 29. 20:15
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
89%

Szia,

Mint mondták a foxi nem házőrző, max jelző kutyának jó,

ismerősünk két közép méretű kutyát tart, és mint mondtad vidéken élsz, ő is. a kutyáknak mindig jut valami így nem forgatják ki a vagyonából (egyedül él).

Nekünk jelenleg egy pitbull-roti keverék és egy bordeaux-i dog van. a bordói tündér, a pitbull egy vadállat, tőle mindenki fél, és csak engem nem támad meg, ez a pitbullokba úm. benne van...

ami nem nagy dög kutya és tényleg nagyon vad tud lenni az a pitbull...

De mint mondták, ha valakit megharap akkor TÉGED vonnak felelősségre!+ nagy esély van arra, hogy a kutyát elaltatják!!!

Hiába kis foxi.

Egyébként képzeld, harapott meg ilyen kis foxi ;)sétáltam az utcán, valami elmebeteg sétáltatta a kutyát póráz nélkül, erre ez nekem támadt. fogtam a kutyát és úgy elhajítottam a pics*ba... és a nő meg kihívta rám a rendőröket, 30000 ft bírság neki -.- , így akard megvadítani a kutyát...

szerintem vegyél egy másik kutyát mellé, mint már javasolták... ha olyat akarsz amitől nagyon félnek az emberek akkor mint mondtam, vegyél pitbull, nem eszik sokat, hűséges, vadállat...

2009. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem rengeteg hasznos tanácsot kaptál, nem értem miért kötözködsz. Vagy csak ezért tetted föl a kérdést?

Amit még nem mondtak talán az, hogy olvass utána. Vagy annyira vidéken élsz, hogy a kultúra is elkerül benneteket? Tudod egy ház, ami tele van könyvekkel és könyvtárnak is szokták hívni. De a net nem csak kommunikációra való ám! Feltalálták a google-t és utána tuds nézni, és senki nem fog leszólni, hogy milyen egy paraszt vagy.

Hajrá!

2009. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
84%

Kemény kutyát akarsz, őrizze a házat, mindenben tegyen eleget az elvárásaidnak, de persze ne egyen sokat. Szereted Te egyáltalán a kutyákat? Ha nem sikerül olyat nevelni belőle amilyet szeretnél mit teszel? Passzolod?

Én is vidéki vagyok, és ismerem a kutyák házőrző szerepét (is). De bizony ahhoz az is kell, hogy szeresd önzetlenül. Az írásaid alapján, már ne is haragudj de nem ez jött le.

2009. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
81%

a házörző nem TÁMADÓ hanem ŐRZŐ. tényleg beteg vagy... és ahol te laksz, ott se lehet ilyen mert akkor nemlenne ott egy kutya se...

szerencsétlen foxi...

2009. dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
83%
Sztem te hülye vagy, nekem pont az ellenkezője a baj, h agresszív.
2009. dec. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%
A kutya iskola nem is csak a kutyának van, hanem a gazdinak... Azért, hogy megértsd, miképp működik a kutya, hogyan taníthatod meg dolgokra, amiket szeretnél. Szeretned kell a kutyád, akarnod kell mgérteni. Ehhez nem kell kutya iskola sem feltétlenül, én is azt mondom, nézz utána és keresd meg a saját válaszodat.
2009. dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
85%

21:00-as vagyok.

Tudod, van egy poén.

Hapsi ül az autóban. Azt mondják a rádióban, hogy kérem, nagyon vigyázzanak az x úton, mert egy őrült sofőr forgalommal szemben megy. Erre megszólal a hapsi: EEEeeegy? SZÁÁZ!

...

Ha ennyien írjuk, hogy a vadítás nem jó, nem helyes, nem lehet szakszerűen véghez vinni úgy, hogy az irányítás a te kezedben maradjon, akkor miért nem hiszed el?

Én is vidéki vagyok, pontosan értem, hogy miről beszélsz, de annyi tanácsot kaptál (utána olvasás, más fajta választás, kutya iskola, magyarázatok mit miért, mit igen, mit nem), nem értem, mi ez a pökhendi stílus. Ennyire nehéz belátnod, hogy jócskán van még mit tanulnod kutyák terén? ...

Én a helyedben megköszönném, és kezdenék kutyaiskolát keresni, elolvasnám Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, néznék Caesar Milan videokat, nézném a Póráz két végént, stb.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem is szereted a kutyádat, Mivel nem alkalmas haszonállatként (házőrzés), így tojsz rá... azt várod el, hogy olyan kutyát kapj, ami mindent tud magától egyből (és gondolom persze legyen fajtatiszta, de legyen olcsó is). Hát kérlek, szállj le a földre, mert ez nem így van... inkább tanulj egy kicsit, mielőtt olyan kutyát veszel magadhoz, akit nem tudsz majd irányítani, a vezére maradni.

2009. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

Ne ajánljatok ilyennek nagytestű őrző-védő fajtát,még egy foxi nevelését semtudja egyedül megoldani.Képzeljétek el,ha egy rotit vadít be,tragédia lehet belőle.

Nekem bullterrierem volt/van.

Az előzőt bárki megsimogathatta,imádta az embereket,de ha kellett,megvédett mindentől.Az ilyen a jó kutya:emberrel megbízható,nyugodt,de ha kell,keményen véd.Hozzá kell tenni azért,hogy képzett,vizsgázott volt.

A mostani most van kiképzés alatt.

2009. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
72%

hát hogy ha csak azt akarod, hogy őrizze a házat akk ne azt írd h "megvadítani" mert először nekem is csak az jutott eszembe, hogy te beteg vagy/nem vagy normális. ahhoz nem, vadítani kell mert akk képes lenne a gazdájára is rátámadni.

azt kellett volna írnod, hogy igazi házőrzőnek hogy lehet tanítani (ez nem volt igazán értelmes de m1) a lényeg, hogy szerintem még megkomolyodhat, még "gyerek". egyébként ha vmi idegenhez oda akar menni jól szidd le. előbb utóbb megtanulja, hogy nem mindenki a barátja.

2009. dec. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
50%
mi az hogy ne foxterriert vegyen ha házőrzőt akar? uristen. nekem foxim van és igenis őrzi a házat. ez amúgy is többnyire csak nevelés kérdése. és a foxterrier igenis házőrző, nem holmi szobakutya.megint csak azt tudom mondani, hogy ez nevelés kérdése. ami a viselkedését illeti: még fiatal. még változhat, és véleményem szerint változni is fog! fölösleges új kutyát venni!!
2009. dec. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!