Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugatja meg a motorokat?

Miért ugatja meg a motorokat?

Figyelt kérdés
Lassan egy éves,és az arra közeledő motorosokat mindig megugatja. Sokszor volt már,hogy majdnem elütötték. Mit tegyek ez ellen?
2009. dec. 25. 20:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor út mellett rakj rá pórázt. :)
2009. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, szó van benne a Te problémádról is!:

*****

Valószínűleg félelmetesnek véli, és úgy gondolja, az ugatással el kell üldöznie ezt a veszélyes mozgó valamit. Ami a problémát megnehezíti és egy spirál alakul ki, az az, hogy, a kutya megugatja a motort, hogy elüldözze, a motor pedig "elmegy". Ez a kutyában olyan tudatot ébreszt, hogy az ugatással ő kergette el a motort, tehát pozitív megerősítést nyer a viselkedése.

Olvasd el a könyvet, alkalmazd a leírtakat. Ha már működnek a könyvben leírt dolgok, akkor csináld azt, amit az egyik válaszoló is írt. Kérj meg egy ismerősöd, akinek van motorja, robogója, hogy barátkoztassátok a kutyával. Menjetek oda, a motor legyen leállítva és ha jól viselkedik, kapjon jutalmat. Minden nap csak kicsiket haladjatok. Majd be lehet indítani a motort és úgy jutalmazni a kutyát, ha jól viselkedik. Lényeg, hogy ne legyen a motor mozgásban, csak járjon a motorja. Ha a kutya félne, akkor csak tisztes távolságból búgassátok a motort, de úgy, hogy a kutya lássa, mi történik. Lássa a motort és közben napikig a búgó motortól kicsit távolabb végezzetek olyan dolgokat, amik kellemesek a számára, pl. játék, evés. Így a negatív képzettársítást előbb-utóbb pozitív váltja fel, míg nem egészen közel merészkedhettek a járó motorhoz. Természetesen ez több hetes munka, de ha minden jól megy, akkor meg fog barátkozni a motorral. Ha pedig a sétáknál úgy látod, nem fél a motortól, csak egyszerűen el akarja zavarni, akkor szólj rá egy határozott nemmel. Ha viszont fél, akkor csak közömbösen sétálj tovább (pórázt nem vedd le, amíg üldözné), ne lássa a kutyád, hogy te is ideges vagy, mert az csak az ő idegességét is fokozza. Félelmet pedig nem szabad büntetni, ez nagyon fontos! Lényeg, hogy legyél közömbös és nyugodt.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Bichon Havanese. És mindig pórázon van.
2009. dec. 26. 12:36
 14/18 anonim ***** válasza:
Előzőnél a pont! Le lehet róla szoktatni, nem szabad feladni, ahogy néhány okos válaszoló írta. Az én kutyám is ilyen volt, de leszoktattam.
2009. dec. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi a gond? Ha pórázon van nem értem h szaladna ki a motor elé.
2009. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát mert hosszúra szoktam engedni,és a motorok hirtelen gyorsasággal jönnek,mi meg út mellet vagyunk,és hát a hosszú pórázzal ki tud futni.
2009. dec. 26. 13:29
 17/18 anonim válasza:
hát ja de vigyáz a hosszu porázzal a miénk 1szer elszakadt:D de akkor a lány kutya után szaladt a szerelme=)
2009. dec. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Basszus, ha elkezd futni, miért nem nyomod meg a gombot a flexin? Nem is értem, hogy gázolhatnának el egy kutyát pórázon...

Amúgy szerintem cseréld le a flexit egy rendes kiképző pórázra, úttest mellett, veszélyes helyen sétáljatok továbbra is pórázon, de biztonságos helyen engedd el. Nem jó, hogy flexit használsz, és az sem, hogy soha nem engeded el.

2009. dec. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!