Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Föl tud épülni a kutyánk?

Föl tud épülni a kutyánk?

Figyelt kérdés

Kutyánkat megcsípte egy kullancs még 2 hete, kigyógyították belőle, kapott rá ellenszert és antibiotikumokat. Most a sok antibiotikum miatt tönkrementek a bélflórái (azt mondta az orvos) és így nem eszik semmit sem kb már egy hete. Kap injekciókat, whyskit itatunk vele(azt ajánlotta az orvos), és szóval enni nem eszik semmit, de viszont inni iszik, és pisilni is szokott. Nyomtunk le a torkán egy kis kaját, de azt is kihányta. Orvos azt mondta hogy rendbe kell jönnie, van rá esélye, mert legalább iszik. Járkálni járkálgat, nem mindig csak fekszik, de viszont nagyon lefogyott!

Ti kutyátokkal volt már ilyen? Meg tud gyógyulni?


2009. dec. 22. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szegény pára. próbálkozzatok továbbra is az etetéssel, muszáj ennie :( többféle kaját kínálni neki, átitatni whiskyvel, tejjel.. valami..? :(
2009. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha semmit nem eszik, maszatold össze májkrémmel az arcát, azt le fogja nyalogadni, mert zavarja. de adhatsz neki húslevest is, ha rendesen iszik, abban elég sok a tápanyag a belefőzött zöldségek miatt. tápanyagra pedig szüksége van. egyszer volt így a cicám, és kaptam valami űrhajós-kaja szerűséget, ami nagyon sűrű, rengetek kalóriát és vitamint tartalmaz, azzal kellett maszatolni, hogy lenyalogassa. de végső esetben infúzió fog kelleni neki. tartsd a kapcsolatot a dokival, mert ha egy hete nem evett, akkor tényleg veszélyben. nem tudom kutyáknál hogy van, de embernél ugye a bélflóra problémáira joghurtot javasolnak, vagy normaflore-t. esetleg érdemes lenne megkérdezni az orvost, hogy a normaflora kutyáknál is működik-e, mert annak teljesen víz íze van, simán meg tudod itatni vele.
2009. dec. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Calopet paszta,állatpatikában vagy állatorvosnál kapható.

Életben tartható vele olyan állat,aki nem eszik semmit.

Nálunk bevált beteg kutyánál.

Mi a nyelvére kentük,kénytelen-kelletlen lenyalta.

2009. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem szokott hányni?Van étvágya(megszagolja az ételt)Adj neki achtimelt (bocsi nem tudom,hogy írják)Kap Laktiferm Pet port?Állatorvosoknak van erre egy inekciójuk,amitől a kutyának hirtelen megjön az étvágya kb:10-15 percig hat,ha szerencsétek van akkor utána enni fog,de lehet,hogy megkell ismételni.
2009. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A babézia nagyon súlyos betegség, még jó, hogy teljesen kikészült az egész szervezete.

Ha iszik, és van "szép" vizelete, az jó, előbb-utóbb rendbe fog jönni az étvágya is. Ne erőltessétek, és ha el kezd enni, ne tömjétek, csak szépen-lassan, fokozatosan növeljétek az étel adagot, inkább kapjon az elején napi 2-3x enni, kevesebbet, majd napi 1-2x már kicsit többet.

Az alábbiakat próbáljátok ki:

Húsleves, vagy ilyen jellegű leves leve (pl. borsó leves), akár víz helyett is.

Normaflore (jó kutyáknak is!)

Lactiferm (por formájú probiotikum, nagyon jó!)

joghurtok

Minera (kutya Béres csepp)

2009. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
inekció neve?Propofol nekünk be jött
2009. dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16:18-as vagyok, elfelejtettem, hogy szerintem a whisky-t hagyjátok el. Ha már alkohol, akkor inkább egy negyed-fél deci vörösbor naponta (ha kistestű, még kevesebb), az segít újraképezni a vörösvértesteket. Nem is értem, hogy a whisky-t miért mondta, hiszen az alkohol vízelvonószer, és "marja" a gyomrot is.
2009. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Tömtünk" belé egy kis szalámit, kihányta!

Ma májkrémet, azt is kihányta, és egy rosszabbul van, szinte csak fekszik, ma elég sokat hányt! Inni iszik, igaz ma azt se láttam. Teljesen magán kívűl van, már nem is nagyon néz ránk!A májkrémet ahogy ledugtuk torkán ki is hányta 2-3 perc múlva! kis vizet csepegtettem a szájába, ahogy víz éri a gyomrát, írtózatosan korog neki!

holnap jön az orvos, nem tudom hogy ki bírja-e.

2009. dec. 22. 21:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Pont ezért mondtam a Calopetet,ilyen esetekre van pont kitalálva.
2009. dec. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a mi kutyánkal is ez volt.Nem az étvágyával van baj ő enne ,de ortárí nagy fájdalmai vannak.Mivel egy hétig nem evett,de a sava meg csak gyült és a sok sav miatt büfögött és kimarta a nyelő csövét ami most gyulladásban van neki.Erős gyógyszer kéne neki és a hasába egy csövet ültetni és amíg meg nem gyógyul,adig azon keresztül eteni.Sok erőt és egézséget kívánok!Ez csak egy tanács volt nem szeretnék beleszólni!Jobbulást!
2009. dec. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!