Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyenrangúnak tekintitek-e a...

Egyenrangúnak tekintitek-e a kutyát az emberrel?

Figyelt kérdés
2009. dec. 20. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A beosztottamat is egyenrangú embernek tekintem, de attól még én maradok a főnök...
2009. dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mármint nem a falkavezérség szempontjából (számomra egyértelmű, hogy a rangsorban az embernek kell felül lennie).

Sokszor lehet itt válaszokban olvasni, hogy a kutya nem ember, ezért nehogy már blablabla...

Ilyen értelemben kérdezem, kinek mi a véleménye, ha értitek. :)

2009. dec. 20. 23:09
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Egy kutya többet ér mint némely ember.. Én ezt az álláspontot támogatom. :)
2009. dec. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem "rossz" a kérdés. A kutya és az ember két különböző faj.

Imádom, szeretem, többre tartom, mint az embert, így igen, velem egyenrangú, sőt, sokszor magam elé helyezem (jó étel, megfelelő orvosi ellátás, stb.)

Ugyanakkor mégis csak kutya, és ezért nagyon sok mindenben különbözik az embertől. Bizonyos tulajdonságokat, cselekedeteket képtelen viselni illetve megcsinálni (pl. becsapás, hazugság). Így ebből a szempontból alattam áll, hiszen azért egy egyszerűbb élőlény, mint az ember.

Harmadikként pedig én vagyok a gazdi, én tartom fenn a rendszert, és nem ő utasít engem (falkavezérség).

A társam, mindent megadok neki, ami csak tőlem telik, tiszta szívemből szeretem, viszont az egyenrangúság egyszerűen csak nézőpont kérdése.

2009. dec. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

"Ha befogadsz egy éhező kutyát és gondoskodsz róla, nem fog megharapni. Ez a legfőbb különbség egy kutya és egy ember közt." /Twain,Mark/

és mellesleg: „Utálom a kutyatulajdonosokat. Ezek az emberek túl gyávák ahhoz, hogy saját maguk harapjanak meg másokat.”

/Strindberg, August/ nekem ez a véleményem.

2009. dec. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyenrangú milyen értelemben? Az élete semmivel sem ér kevesebbet, hogy pl. őt ki lehessen dobni de egy gyereket nem stb. A szükségletei sem érnek kevesebbet, ő is megérdemli az ételt, az orvosi ellátást, azt hogy ne érhesse baj (pl egy kutyát sem lehet kínozni azért mert "csak egy állat"). Viszont a rangsorban nem egyenrangú a kutyám, hanem alattam van. Azt viszont nem várom el, sőt nem is szeretem hogy más emberekről is ezt gondolja. A rangsorban szabályok vannak, és én mondom meg mi a helyes. A családban is van egy családfő, a katonaságnál is van főnök, de attól még emberileg egyenlők.

És igen, a kutya nem ember hanem állat, mégpedig kutya. :D Ezt nem azért kell tudni, mert akkor kevesebbet ér az embernél, hanem azért hogy megadhassuk neki azt amire szükségük van. Pl. kutyaként nem töltött káposztára van szüksége mint egy embernek, és nem arra hogy ágyban aludhasson stb. Ez nem sértés a kutyára nézve és nem is kínzás. Viszont amikor azt mondják, hogy hát mit képzelsz hogy összehasonlítasz egy kutyát egy gyerekkel, mert az csak egy kutya. No avval én sem értek egyet (azt most nem kell nézni hogy nem szeretem a gyerekeket :D)

Ezen felül én majdnem mindenkinél jobban szeretem a kutyáim, de ehhez nem kell hogy emberként kezeljem őket. A főnök én vagyok, és megpróbálom helyesen szeretni őket.

2009. dec. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Sokak a beosztottaikat sem tekintik embernek :D...


Viccet félretéve, szerintem összehasonlíthatatlan, olyan értelemben, amire te gondolsz. A kutya valóban nem ember több és kevesebb annál. Előttem (utánam :P) már sokan leírták, hogy miért.

Viszont mivel szvsz a legtöbb ember képtelen még más embereket is vele egyenrangú társként kezelni, egy kutyánál...


Ha bizalom, a megfelelő bánásmód, meg a szeretet egyenerangúságnak számt, akkor igen. Bár én inkább úgy érzem, hogy olyan nekem mint egy gyerek (21 vagyok, még nincs gyerekem, nem tudhatom biztosan), sok szempontból magam elé helyezem.

A válasz: Talán :D

2009. dec. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Természetesen velem egyenrangú a kutyám(im )

És sok embernél meg jóval feljebb áll!

2009. dec. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, kutyát nem kötelező tartani. De ha már úgy döntöttem, hogy vállalom, akkor felelős vagyok érte. Nehezebb, mint egy gyerekkel, mert a gyerek elmegy oviba, iskolába, ami valahol egy pár órára leveszi az ember válláról a terhet, a kutyát nem adhatom be napközbeni megőrzőbe, rá mindig nekem kell gondolnom. Igyekszem megadni neki a legjobb minőségű kaját, bár ha belegondolok, én magam nem eszek mindig tökéletes ételt. Mindig viszem orvoshoz, amikor kell, noha én félek az emberi orvostól, és sokszor halasztom a saját vizsgálataimat...

És mindezt azért teszem, mert én vállaltam, én döntöttem így. Sokszor előbbre helyezem a kutya érdekeit, pl. amikor vasárnap délig is aludnék kutya nélkül, de felkelek 8-kor, hogy megetessem és sétálni vigyem... szóval igen, valahol egyenrangú, sőt...

2009. dec. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy az a kutya az kutya, nem ember, hiába, hogy sokan emberi tulajdonságokkal próbálják őket felruházni. Pl: együtt alszanak a kutyájukkal, stb. Az én kutyám nem alszik az ágyamban, a helyén alszik. Nem azért mert nem szeretem és nem érdemelné meg, hogy ágyban aludjon, hanem azért ez így jó, neki kint a helye, nem ember, hogy házban lakjon, ágyban aludjon, nincs is erre igénye. Viszont vannak szempontok amiből a kutyám egyenrangú velem, sőt a gyerekemmel is. Például ha beteg. Neki is mint nekünk meg kell kapnia a legjobb ellátást és nem sajnálom rá a pénzt. A lényeg, hogy meggyógyuljon. Ha 1% esély is van a felépülésére akkor nem hagyom elaltatni. Energiát, pénzt fektetek abba, hogy meggyógyuljon és ha kell ugyan úgy mellette ülök mint a beteg, lázas gyerekem ágya mellett. Azokat az embereket viszont nem szeretem akik leadják, hogy így meg úgy szeretik az állatukat, aztán ha olyan van, hogy egy költségesebb életmentő műtét vagy valami kell akkor ott hagyják elpusztulni szegényt, mert ez csak egy kutya, majd veszünk másikat, így sincs elég pénzünk stb. Ezektől a falnak tudnék menni! Volt egy picike kis keverék kutyusom, menhelyről hoztam, imádtam az első perctől fogva, kiderült, hogy parvós. A doki azt mondta 50-50% vagy túl éli vagy bele hal. Döntsek! Vagy egy költséges és hosszú kezelés vagy most rögtön fájdalom mentesen elaltatjuk és megszabadítjuk a szenvedésétől, de elvesszük az esélyt a gyógyulására. Nem hagyhattam megölni! Minden Ft-ot összekapartam és a gyógyulására fordítottam. 6 napon keresztül hordtam infúziós kezelésre, otthon melegen tartottam, óránként itattam fecskendőből még éjszaka is, de sajnos a 7. nap reggelén elpusztult. Minden fáradozásunk hiába volt, feladta a harcot, nem bírta a kis szervezete. De a mai napig nem bántam meg, hogy nem hagytam elaltatni, pedig meg lett volna a helye annak a pénznek. Nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel ha akkor hagyom, hogy elmenjen. Meg akartam neki adni az utolsó esélyt az életre, mert nagyon megérdemelte volna, hogy éljen. Olyan jó kutya volt, bátor, okos, kedves, bújós. Tudtuk, hogy nagyon szenved, mégsem volt egy hangja sem. Már 2 éves lenne. :( Azóta is sokat gondolok rá, tudom most jó helyen van és szeretettel gondol ránk. Remélem egyszer még találkozunk. Nagyon hiányzik Lédike:(
2009. dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!