Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felajánlottak ajándékba egy 5...

Felajánlottak ajándékba egy 5 éves bischon kisfiút és nem tudom mit tegyek. Nagyon szeretnék bischont, de pénzünk nem lenne rá. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk. Reggel megyünk el, este jövünk haza, de lelkileg totál kivagyunk, mert nem sikerül a baba és azt hiszem segítene
2009. dec. 18. 10:58
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
11%
kutya neked kisfiu te elmezavaros?
2009. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Jól gondoljátok át , 5x is ha kell !

Mert azt a kutyát ha elhozzátok egész hátra lévő életében gondoznotok kell ! És nem csak addig amíg nem sikerül a baba , bár ez nagyon szomorú , de ilyenkor szokott az lenni hogy , kutya jön a baba helyett , mert a baba még várat magára , de mikor a kutyus jól beilleszkedett, megszeretett benneteket, Terhes leszel , aztán mivel nehezen összejött babóka azért a pocak lesz az első , amikor a terhesség vége felé jársz akkor pedig majd már egyre kevesebb és kevesebb időd lesz a kutyira , persze csak ha azt akarod hogy kevés időd legyen !

És mikor meglesz a baba akkor végképp képesek az emberek lemondani a kutyáról és odaadni valakinek , kidobni ...stb... !

Persze lehet hogy nem így lesz , ez csak egy elmélet! Csak azért írtam le hogy tisztába legyél azzal hogyha a babó végre beköltözik a pocakodba , akkor is ott lesz a kutya, akit úgyan úgy kell gondozni stb... !

Tudod az hogy amikor a baba neki áll mászni , és a kutya a lakásban van , akkor jaj tiszta szőr a keze úgy veszi a szájjába stb ! Nem akarok feszt a bébiről írni , de mivel szeretnétek azért kell ezt is figyelembe venni!

No meg a reggel megyünk este jövünk miatt is nem a legjobb ötlet !

Esetleg egy tengerimalackát ajánlanék ... Cicát nem mert .... hagyjuk ! Nem és kész !

Kérlek gondoljátok meg !

És ne haragudj ha megbántottalak !

2009. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ne. Egyrészt, mert nektek se lenne időtök vele foglalkozni, másrészt, ahogy írtad, nincs rá pénzetek, hogy vegyetek, de a gondoskodás is nagyon drága. Csak a konzervek, tápok rengetegbe kerülnek, az ápolása, mert két havonta vágatni kell a szőrét, szóval kutyakozmetikus, ha valami baja van, akkor állatorvos, és még sorolhatnám. És napi háromszor legalább sétálni kell vele, levinni kakiltatni. Úgyhogy tényleg nagyon át kell gondolni. Nem beszélve arról, hogy egy öt éves kutyát már nehezebb megtanítani, nevelni, mert csak a lakásban lenne. Más is írta a tengeri malacot, jó ötlet, ha bírod a hangját. :D Ha nem (én pl nem), akkor a hörcsögöt tudnám még javasolni, imádom őket, helyesek is, lehet játszani, de mégis elvannak magukban, és a költségük havi 2000-nél nem több. :)


Remélem jó döntést hoztok majd! :)

2009. dec. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mennyi időt tudnál vele tölteni. Képesek lennétek-e reggel és este egy hosszabb sétát megtenni miatta? Jobb lenne délben is levinni, de végülis, ha nagyon muszáj, kibirják. A kutya társas lény, szomorú, ha otthon hagyják egyedül, és helyettesíteni talán, de pótolni nem pótolhat egy gyereket.
2009. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Egyértelműen ne! Te magad írtad, hogy sem pénzed, sem időd rá! Meg fogja keseríteni az életeteket és ő is rosszul fogja érezni magát.
2009. dec. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

a pénzt úgy értem, hogy új kiskutyát 40ezerért nem tudnánk venni...amúgy van pénzünk


hörcsögök is vannak:)

2009. dec. 18. 11:29
 7/25 anonim ***** válasza:
32%

Értem. És a kapott kuyta havi ellátására mennyi pénzt szánsz?

Amúgy azért írtam, hogy megkeserítené az életeteket, mert egy kutya reggeltől estig egyedül a lakásban először is büdöset csinál, még ha sikerül is rászoktatni, hogy egy helyre végezze a dolgát, másrészt mindent szétrág és tönkretesz, mert nincsenek levezetve az energiái, unatkozik és a rombolásban vezeti le a felesleget. Azután mikor fáradtam hazaértek, minimum 2 óra mire rendet raktok, leviszitek a kutyát sétálni, majd bedőltök az ágyba és reggelig alszotok. Így már kedvetek és energiátok sem lesz a gyerekcsináláshoz...

2009. dec. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Ja, és a hörcsögökkel fog játszani unalmában, hacsak az apróságokat nem száműzitek a szekrény tetejére. Ezt a fajta játékot a hörik nem biztos, hogy túlélnék.
2009. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

milyen jó hogy már van kutya napközi! :) meg egy csomó olyan hely ahol napközben foglalkoznak a kutyáddal!

és itt Pécsen van olyan férfi akinek az a munkája hogy délben elvisz sétálni pár kutyust amíg a gazdiaik napközben dolgoznak!

és egyébként öszintén!hány olyan ember van akinek van kutyája és egész nap dolgozik!a kutyák alkalmazkodnak hozzánk!és egy 5 éves kutya már lehet h nem is kívánja a 0-24 játékot! :)

szerintem nyugodtan fogadd el a kutyust!inkább te mint hogy az utcára tegyék!


ÉS minden jót kívánok!sok szerencsét a baba projektben! :)

2009. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

jaaa és egyébként nem kell ilyne drasztikusan felfogni a kutya gyerek kérdést!mert sok kutya szereti a gyereket!sok gyerek nő fel kutyák között!

amikor én kicsi voltam kutya macska csirke minden volt a háznál és sokszor ettem koszos kézzel csúsztam másztam a szörben a kutya farkánál fogva sétáltam és mégis élek egészséges vagyok! :) kutya bajom sincs! :)

amikor meg még csak pocakban van a gyerek akkor ott van az apuka is!:) de egyébként sztem jól is esne a mamának is egy kis egészségügyi séta esténként! :) amikor valaki terhes az nem egy betegség hogy ágyban kelljen feküdni egész nap!:D az egy áldás amivel együtt kell élni!sokszor javasolnak tornát meg mozgást a várandós anyukáknak! nem véletlen szerintem! :)

erröl ennyit! :D


szóval csak továbbra is erösiteni tudom hogy fogadd el a kutyust! :)

2009. dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!