Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg a kutyust?

Hogy neveljem meg a kutyust?

Figyelt kérdés
Szombaton kaptam egy 7 hetes spánielkölyköt. Míg ilyen kicsi, addig biztos, hogy bent lesz a házban. Próbálom szobatisztává nevelni...,tudom, hogy ez nem rövid folyamat, de nem baj. A gond, hogy ha rosszalkodik, rászólok, fél perc múlva ugyanazt csinálja, és mintha nem is érdekelné, hogy mit beszélek neki, rágja a papucsot, mászik az ágyra.... Rosszul csinálok valamit? Én határozottan rászólok, elsőre megijjed, utána semmi. Ha a fenekére csapok, nyöszög, és elmegy a vackába, mintha megsértődne, de egy 10 perc után folytatódik a rosszalkodás. Soha nem volt benti kutyám, ha tudtok tanácsot adni, akkor légyszi.
2009. dec. 16. 17:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2009. dec. 16. 20:20
 12/15 anonim ***** válasza:

Spánielem van. 8 hónapos, gyönyörű és okos, alapengedelmességi vizsgás. Ezt részben annak köszönhetem, hogy 9 hetesen hoztam el, mikor már tényleg önálló, és kiegyensúlyozott. A 7 hetest még csak szeretgetni kell, ha már ekkora hibát elkövettél, és nem mentség hogy kaptad.

Nagyon makacs fajta, nem szabad ütni, egyrészt nem használ, másrészt te sem akarsz agresszív kutyát gondolom... Ki kell fárasztani amíg nincsen meg az összes kölyökoltás addig bent, utána sok séta, akkor nem rosszalkodik.

Nagyon okos, és átver ahol tud, azért következetesnek kell lenni vele. Továbbá alkalmi süketet játszik, manipulál.

Teljesen ki voltam tőle készülve, ezért kezdtük a kutyasulit. Mára van egy szavakkal irányítható, tökéletes kutyám.

2009. dec. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ajándékozd el, vagy keress/vásárolj kutyatartásról szakirodalmat.

Tipp: Amit egyszer szabad, mindig szabad. A kutyaketrec csodás dolog arra, hogy az épp felügyelet nélküli kutya ne ámokfuthasson a lakásban: megfelelő módszerrel egyenesen szeretni fogja a helyét.

2009. dec. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én is ugyan igy voltam, ne búsulj majd elnövi, de az igaz, hogy addig is meg kell nevelni. Nálunk a szigor segitett és a jutalomfalat. Na meg néha egy kis vessző, mert nem lehetett(lehet) birni vele. Kitartást neked, idővel sikerülni fog!:)
2009. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

először tanulj , hiszen alapból senki sem ért a kutyákhoz, azt is meg kell tanulni.

sokkal könnyebb jól tanítani,mint a rosszul tanultakat kijavítani .

és a kutyád még nagyon kölyök.

6-8 hónaposan a legjobb elkezdeni a tanítást, addig is szocializálni kell !

először csak játszon,és tanulja meg az alapokat.

2009. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!