Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg a kutyust?

Hogy neveljem meg a kutyust?

Figyelt kérdés
Szombaton kaptam egy 7 hetes spánielkölyköt. Míg ilyen kicsi, addig biztos, hogy bent lesz a házban. Próbálom szobatisztává nevelni...,tudom, hogy ez nem rövid folyamat, de nem baj. A gond, hogy ha rosszalkodik, rászólok, fél perc múlva ugyanazt csinálja, és mintha nem is érdekelné, hogy mit beszélek neki, rágja a papucsot, mászik az ágyra.... Rosszul csinálok valamit? Én határozottan rászólok, elsőre megijjed, utána semmi. Ha a fenekére csapok, nyöszög, és elmegy a vackába, mintha megsértődne, de egy 10 perc után folytatódik a rosszalkodás. Soha nem volt benti kutyám, ha tudtok tanácsot adni, akkor légyszi.
2009. dec. 16. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egy kérdés: Vannak játékai, amit nyugodtan rághat? Ha nincs vegyél neki)Ha van, akkor mikor pl. a papucsodat rágja, akkor továbbra is szólj rá, azt jól, ügyesen teszed. Ezután pedig vedd el tőle a papucsot és nyomd a szájához/ba a játékát.

Az ágyra való felmászásaira nekem sincs jobb ötletem.

Amúgy volt több kutyám is, lakásban csak mikor még kisgyerek voltam, de ettől remélem tudtam segíteni. Amúgy mivel kölyök még egy jó ideig csak a rosszalkodáson fog járni az esze, te azért légy kitartó, mert értelmes egy állat, csak idő kell neki.

2009. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

HA rá üvöltesz a kutyára,vagy rá ütsz az nem sokat használ.

Szerintem érdemes lenne tanítani,hogy hallgasson rád,meg kéne tanulnia a vezényszavakat(ül,marad stb.)Ha nagyon izgága,akkor ha pl fel mászik az ágyra,keltsél benne rossz érzést az ágyal kapcsolatban.Például olyankor valami hangos,vagy valami kellemetlen hangot adj ki,vagy használj valami olyan tárgyat(síp,vagy akármi ami nagyon hangos) ami nem tetszik a kutyának amikor fel ugrik,utána már nem fogja csinálni.

2009. dec. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam egy éve, akkor volt kicsi a kutyusom. Irgalmatlanul rossz volt, szinte csak olyat csinált, amit nem szabad.

Szóval a szobatisztaságról: Azokban a helyiségekben, ahol a kutyus is tartózkodik hajtsd fel a szőnyegeket, hogy ne legyen maradandó bizonyíték a kis tetteire:) + alvás - evés-ivás után, játék után mindig vidd ki wc-zni, lehetőleg egy helyre. A rosszaság megfékezésére viszont nem az kiabálás-fizikai bántás a legjobb módszer, pláne ha kicsit félénk. A határozottan szólj rá, emellé ki kéne találni valami jó büntetést. Például elvenni tőle azt, amit a legjobban szeret. Az enyémnél ez a szabadsága, tehát ha valami rosszat csinált, és nem volt elég, hogy rászóltam, következő alkalommal már vittem is kennelbe( min. 15 percre), vagy ha bent voltunk, kicsuktam őt a házból, és csak akkor engedtem be, amikor már abbahagyta a durcáskodást, és kicsit elszégyellte magát.A te kutyádat te ismered a legjobban, tudd meg mivel tudsz rá a legjobban hatni, és így próbáld nevelni:) remélem segítettem. Amúgy nyugtasson az, hogy ahogy majd nő, egyre okosabb lesz, és könnyebb lesz vele együttműködni. egyelőre pedig... ez az édes kis plüssmackókkal járó probléma:)

2009. dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

Persze vanak játékai, de egy idő után megunja akkor aztán jön a papucs. Ami rosszabb, hogy minket is harapdál, és fájdalmasat harap.

Persze, nem verem meg! Egy picit csaptam a fenekére, amikor már fájt ha harapott, gondolván, hogy akkor rájön, hogy fáj. Nem is ordibálok, csak rászólok, magyarul mondom a nevét, és, hogy nem szabad. Ha nem mondom, akkor honnan tudná?

Próbálok nagyon türelmes lenni, szoktatni, de annyira aranyos, szerintem el is kényeztettem. Ugrál rám, és sír, ha az ölembe akar jönni, ott játszik egy kicsit, utána elalszik...

Köszönöm.

2009. dec. 16. 18:13
 5/15 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok megint. persze, mindenképpen kell egy kicsit kényeztetni őt, de azért közben próbáld növelni a tekintélyedet is. Azzal, ha nem hagyod magadra ugrálni, megtanítasz neki ilyen alap dolgokat, hogy ül, marad, és ami a legfontosabb: hogy minden esetben odamenjen hozzád, ha hívod, növelni tudod a falkavezér szerepet.

A harapásra, harciasságra nekem két módszerem van:

1) A kiskutyáknál természetes dolog, hogy a falkában vadul játszanak egymással, harapdálják egymást. Mivel az embernek vékonyabb a bőre, nem olyan nagy a tűréshatárunk. Szóval ha erőset harap beléd, adj ki valami vékony, magas "sírós kiskutya" hangot, ők is ezzel jelzik egymásnak, ha a másik nagyon eldurvul, így ebből majd érteni fog.

2) A másik az én "magán" módszerem:) Mivel az enyém egy elég bátor, magabiztos kutyus volt kicsinek is, ha így nagyon bekeményített, én is elkezdtem vele "bunyózni" letepertem a földre, és (csak gyengén) odaszorítottam a nyakánál-vállánál a földre, így kénytelen volt magát megadni, aztán pedig keményen rászoltam, hogy most már elég, és így abbahagyta. Ez azért is volt jó, mert a kutyák is így szokták egymást megadásra kényszeríteni, ergo növelem a vezető szerepét. Bár lehet, hogy érzékenyebb finomabb kutyusoknál ez nem túl jó módszerxD

2009. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Határozottság és következetesség. Ez a kettő fontos, a fizikai erőszak nem szükséges, bár pl az ágyról azért le lehet úgy zavarni, hogy ne akarjon felmenni többet...

Az a fontos, hogy minden csak úgy és akkor történjen, ahogy és amikor Te akarod, mert Te irányítasz.Pl az, hoy sír és nyüszög, mert fe akar jönni az öledbe, és te felveszed, erre megnyugszik, az teljesen gáz, mert ő ebből annyit ért meg, hogy ahhoz, hogy felvedd nyüszögni, kell, aztén ha nem veszed fel, egyre tovább fog nyüszögni, te megunod, mégiscsak felveszed...stb, nem folytatom. SZóval dntsd el, mit engedsz, mit nem és ezt tartsd be bármi is van. Az első pár hónapban kell erre gyúrni, mert akkor lehet igazán elrontani. Ha durván játszik, nyugodtan felkiálthatsz és hagyd ott, tanulja me, hogy aki így játszik, azzal nem játszanak. Ezt az alomtársaitól is megtanulta volna, ha még pár hetet marad velük, hét hetesen még kissé fiatalon került gazdához... Mivel elég kicsi, azért lehetetlent ne várjál, a folytonos harc helyett az is sokat segít, ha bizonyos szitukat elkerülsz. Az én kutyám, pl pár hónaposan elrágott egy két cipőt, mikor nem voltunk otthon. nyilván nem büntettem meg hazaérve, mert semmi értelme nem lett voln, de ezután nem hagytam elöl cipót. Ha nagyon nem boldogulsza papuccsal, inkább tedd el, lényeg hogy a kutyának ne legyen vele sikerélménye. A szobatisztaságra nevelést valaki előttem tök jól elmondta, de 7 hetesen azért még itt se várj csodát, 4-5 hónaposan is előfordulhatnak még balesetek.

2009. dec. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. dec. 16. 18:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Na meg olvasd el ezt:

*****

Alapmű!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez nekem nagggyontetszik így az elején, ezt ingyen letölthetem?
2009. dec. 16. 20:17
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, csak regisztrálni kell.

Vagy boltban is meg tudod venni Jan könyveit, Gold Book kiadó, a címük pedig:

Hallgassunk a kutyánkra (ez amit belinkeltem, az első kötet)

Tanuljunk meg kutyául

A kutya legjobb barátja


Fantasztikusan jó könyvek, ajánlom szeretettel! :)

2009. dec. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!