Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a jó kutyaiskola?

Milyen a jó kutyaiskola?

Figyelt kérdés
Január elején megyünk kutyasuliba a kutyáimmal. Mivel még nem voltam soha, így nincs összehasonlítási alapom. Kérlek, írjátok meg, hogy mire figyeljek, mikor jó a suli, vagy mitől nem jó... hogy tudjam, hogy ahová megyünk, az jó hely-e vagy sem.
2009. dec. 14. 12:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Megsúgnád nekem, melyik ez az iskola? :)
2009. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Óbudai KKI
2009. dec. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2009. dec. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó iskolában póráz nélkül tanítják a kutyákat, nem rángatják, nem nyomkodják, pozitív megerősítéssel dolgoznak, a gazdát tanítják nem a kutyát. Problémamegoldásra törekszenek, és a gazda tudatossá tételére. Én hiszek a tanfolyami rendszerben, a kutyák igen nagy százaléka megtanítható a 7 hétvége alatt arra, amire kell, (oktató vagyok, tehát első kézből vannak az infók:) és nem kell alkalmazzunk hozzá azokat módszereket, amiket egy előző válaszoló írt:) A tanfolyamon mindig ugyanazok a kutyák vannak, összeszoknak, és mivel el vannak engedve, fontos, hogy tudjuk, melyik hogyan viselkedik, hogy a problémákat kezelni tudjuk. (sok kutyánál pl. 1-2 alkalom alatt nem, de ismert környezetben előjöhetnek poblémák) Illetve az egyszeri alkalmakkal az a baj, hogy könnyű linkelni és sokszor elsikkad a tanulás.

Aki nem halad megfelelően, annál sajnos többnyire a gazda hozzáállásával/motivációjával van gond, vagy nem gyakorolnak otthon, persze előfordul, hogy problémás, és nehéz a kutya, ilyenkor van lehetőség korreptálásra, vagy a tanfolyamot megelőző szocializációs foglalkozásra.. Ha nem tetszik a tanfolyam a második részletét nem kell kifizetni, illetve akár az addig kifizetett összeg is visszakapható. Egy jó iskolába bármikor elmehetsz megnézni egy órát, szívesen fogadnak (bármilyen fajta kutyával), válaszolnak a kérdéseidre akkor is, ha nem iratkoztál még be. Fontos, hogy a kutyád ne érezze rosszul magát, de ha agresszió problémákkal küzdötök, azon is tudjanak segíteni, ne küldjenek el azzal, hogy sétáltasd szájkosárban.

Fontos, hogy a gazda értse, mi miért van, ezért az átfogó elméleti képzés is része kell legyen a tanfolyamnak.

7 hét heti 3 alkalomért 50 ezer szerintem nem vészes, persze nem kevés, de ez alkalmanként alig több mint 2000 Ft., A póráz nélküli képzéshez egy csoportnál (12-15 kutya) minimum 2-3 oktató szükséges, nem elég egy, így értelemszerűen a költségek is magasabbak. (Viszont ha pórázon lennének a kutyák, akkor nem sokat érne a suli, mert a problémák nagy része elő sem jönne a sulin, ergo meg se lehetne oldani) A segédanyagok is hozzátartoznak a tanfolyamhoz. Csodaeszközök nem kellenek, csak alapfelszerelés: póráz, nyakörv (nem fojtó) jutifalat egy oldaltáskában, klikker.

Én hiszek a módszerek tökéletesítésében, egy szakmában sem élhet meg az ember 20-30 éves tudással, a kutyakiképzésben sincs ez másként. Az eredmények is ezt igazolják, a versenykutyázásban és a rendőrkutya képzésben is egyre nagyobb szerephez jut a pozitív megerősítés, látszik is a munkákon, a tisztán régi módszerekkel képzett kutyák már a középmezőnyben is alig vannak.

Mindezekkel együtt: Menj el több suliba, nézz körül, és csak olyat válassz, ahová jó szívvel mennél.

2009. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!