Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a jó kutyaiskola?

Milyen a jó kutyaiskola?

Figyelt kérdés
Január elején megyünk kutyasuliba a kutyáimmal. Mivel még nem voltam soha, így nincs összehasonlítási alapom. Kérlek, írjátok meg, hogy mire figyeljek, mikor jó a suli, vagy mitől nem jó... hogy tudjam, hogy ahová megyünk, az jó hely-e vagy sem.
2009. dec. 14. 12:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Alapvetően a kutyaiskolák hasonlóak. Ha a környékeden több is van érdemes elmenni hozzájuk, megnézni hogyan dolgoznak és ez alapján eldönteni neked melyik szimpatikus.


a vélemények relatívak, lehet hogy neked tetszik ami másnak nem, és fordítva...de az a tuti amit a saját szemeddel nézel meg!

2009. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
utolsónak: pont ez a bajom, hogy nem tudom, hogy minek kellene tetszenie :) persze majd meglátjuk, de jó tudni előre, hogy mi várhat ránk. A fojtónyakörves dolgokat én sem szeretném pl...
2009. dec. 14. 16:00
 13/24 anonim ***** válasza:
52%

Na most lehet le leszek pontozva, de én pl. azt sem szeretem, ha tanfolyami rendszer van. Mert minden kutya más ütemben tanul, ami az egyiknek megy másfél hónap alatt (általában ennyi idő a tanfolyam), az a másiknak 3 hónap. És átlag 50 ezer körül van egy tanfolyam tudtommal és ha a Te kutyád nem tanulja meg annyi idő alatt, akkor is ki kell a pénzt fizetned. És ha nem használsz fojtót meg különböző kényszerítést, pl. mint a popsi lenyomás, akkor bizony nem biztos, hogy ennyi idő elég.

Én olyan suliba jártam, ahová alkalmi jelleggel lehetett menni és akkor kerültél át haladó csoportba a kutyáddal, mikor már érett voltál erre és nem kellett "versenyezni az idővel". Nekem ez szimpatikusabb. És ha valamiért nem volt időm elmenni, akkor sem úszott el a pénzem, mert mindig aznap kellett fizetni.

Persze ez egy szubjektív vélemény, mindenki másképp csinálja. :)

2009. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Előző: ebben egyetértek. Amúgy nem értem, hogy a tanfolyamok miért drágábbak az átlag sulinál. (Nekem ez volt a tapasztalatom)
2009. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ahová mi jártunk, ott 1000 ft egy alkalom. Ahol néztem tanfolyamokat, ott meg olyan 50 ezer körül. :S Nem tartom reálisnak, főleg úgy, hogy lehet meg sem tanulja másfél hónap alatt a kutyám a dolgokat. Nyilván az otthoni gyakorlás elengedhetetlen és nem a heti egy alkalom fog csodát tenni, de nekem akkor sem tetszik az ilyen rendszer. :D Főleg nem ennyi pénzért... Kicsit "lehúzás" szagú így a dolog nekem...
2009. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi évek ota ugyanabba a suliba járunk. Amig picik voltak, játszani, ismerkedni szocializálodni, gyakoroltuk a behivást stb. Egyéni képzésen tanultuk meg a láb mellett, az ültetést, fektetést, hosszu behivást, helyben maradást, szabadonkövetést. Ez igénybe vett kb.2 honapot (heti 3x-i foglalkozással) Aztán álltunk be csoportba. majd 1 honap mulva gyönyörüen BH vizsgáztunk. és még igy is kevesebbet fizettünk mint a fix tanfolyamokon. A kiképzőnk legalább 20 éve foglalkozik kutyákkal, tapasztalt, sokat segit. Folyamatosan rendeznek vizsgákat, versenyeket. Én ebben hiszek, nem a mai modern tanfolyamokban.
2009. dec. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

nekem mondjuk pont azt mondták, hogy csoportba vigyem a kutyát, mert ha csak ő lenne egyedül kutya akkor nem tanul meg alkalmazkodni a többi kutyához meg nem szokik hozzá a zavaró tényezőkhöz (lásd másik kutya) és az is a tanfolyam része, hogy hogy viselkedjen másik kutya jelenlétében...

hát meglátjuk...

2009. dec. 15. 10:23
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 09:28-as válasza nagyon szimpatikus! Valóban fontos a csoportos képzés is, de egyénenként is kell foglalkozni a kutyákkal, gazdikkal szerintem, mert minden párosnak akadhatnak egyedi nehézségei, problémái a kiképzés során.

Hát igen, heti 3-szor azért elég a két hónap, én viszont úgy láttam tanfolyamot, ahol heti egy alkalom, másfél hónap és 50 ezer.

Azt sem értem, a mi városi kutyásoktól, kutyáktól elvárják, hogy tudjanak viselkedni, akkor miért nem lehet ezeknek a képzéseknek elérhető ára? Akkor sokkal többen vennék igénybe, nem csak a tehetősebbek. Sulik is jobban járnának, mert "sok kicsi sokra megy".

2009. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

*mai városi kutyák

bocsi :P

2009. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a pozitiv értékelésed:)

Nálunk 7 e ft a havi tagdij, ebben heti 3 alkalom van ö.v.-vel együtt.Jövőre bevezetik az éves tagságot, és aki vizsgákra, vagy versenyekre készül, annak a foglalkozásokért nem kell fizetni. fegyelmezőnél nagyon jo a csoportos, és kell is. De fontos az egyéni, mert van ahol a többiek türelmetlenek, nem birják kivárni amig helyesen beülteted stb. a kutyát. Ebből aztán kapkodás lesz, és olyan rossz beidegződések, amiket utolag nehéz korrigálni. Ráadásul a nap bármely szakában ott lehetünk a suliban, ha csak egy kiadós labdázásra, vagy gyakorlásra megyünk le, még sosem kértek egy fillért sem.

2009. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!