Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? állatorvoshoz nem...

Mit tegyek? állatorvoshoz nem tudom elvinni.

Figyelt kérdés
Van egy keverék kutyám és néhány napja semmit sem eszik csak vizet iszik. Máma láttam hogy füvet evett de egy az egybe kihányta a fűszálakat.És nem csak a fűszálakat hányta ki hanem ilyen fehér habos hányást is. mit csináljak állatorvoshoz nem tudom elvinni bármennyire is akarom. Most is a háza mögött fekszik és hangosan veszi a levegőt, alig tud menni a lába néha néha remeg, és hát 10-11 éves! Mit tegyek? a válaszokat előre is köszönöm!
2009. dec. 10. 20:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ez rengeteg betegség tünete lehet, látatlanban hozzáértő ember nem tud diagnózist mondani. Miért nem tudod orvoshoz vinni?
2009. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hívd ki az orvost!
2009. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Öregedik. Biztosíts neki kényelmet nyugalmat az utolso napjaira.. Sajnalom de mar nem sok van neki vissza. A füvet azért eszi már ég a gyomra
2009. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen..már öreg..ne sajnáljátok tőle a kényelmet hátralévő életében,és legyen a házban,kényelmes,puha takarókon.
2009. dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát-hát..

Ezek a tünetek túlságosan elhúzódnak ahhoz, hogy csak egy gyomorrontás legyen és azért eszik füvet. Jobb lenne az az állatorvos.

2009. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Akár komoly baja is lehet, ezért én mindenképp kihívnám vagy legalább felhívnám a dokit. Beteg, rosszul érzi magát. Ne hagyd ilyenkor a sorsára.
2009. dec. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos nem lehet diagnosztizálni így, amugy sem vagyunk orvosok! Elég öreg már, lehet attól is bár a mién 14 éves és nincs nagy baja...Vidd orvoshoz!!!!


OFF:Én igazán nem akarlak bántani csak már idegesítő minden 10ik kérdésnél azt olvasni "nem tudom állatorvoshoz vinni". Ezek az emberek a gyereküket sem fogják tudni gyerekorvoshoz vinni??? Ha valaki elvállal egy állatot akkor annak minden velejáróját is el kell vállalni. Jó lenne ha ezt már ebben az országban is megértenék:-S

2009. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

A füvet gyomorégés miatt eszik a kutyák. Azért ég a gyomra, mert napok óta nem eszik. A hányás "természetes", a fű elősegíti, és a gyomorégést próbálják enyhíteni vele. A gyomorégéses hányás jellegzetesen fehér, habos. Tehát emiatt nem kell aggódnod.

Viszont amiatt, hogy napok óta nem eszik, és 10-11 éves, na amiatt igen. Az étvágytalanság a betegség egyik első tünete az állatoknál, tehát bármi baja lehet. Vidd melegbe (be a házba), ha igényli, takard be. A lényeg, hogy rendesen igyon egész nap. A vizet egészítsd ki húslevessel, vagy valamilyen más levessel, abban is van valamicske tápérték (azért ne bab vagy paradicsom, hanem pl. zöldség, borsó leves leve). Kivételesen kínálgasd, akármivel. Ha hamburger, akkor legyen hamburger, legalább pár falat jusson a szervezetébe (persze azért babfőzeléket vagy egy fej hagymát ne adj neki :)).

És amilyen hamar csak lehet, juttasd orvoshoz!!! Ha semmilyen más tünetet nem tudsz elmondani ezeken kívül, akkor szerintem egy vérvizsgálattal kéne kezdeni.

2009. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok az a 10-11 év és lehet,hogy tényleg szegényke a végét járja,de azért én adnék neki béres cseppet,meg krisálycukrot.

A cukortol percek alatt jobban lesz remélhetőleg.A béres meg pár nap alatt észrevehetően erősíti a kutyát.


Nem tudjuk,hogy miért nem tudod orvoshoz vinni?Drága az orvos vagy messze van ?Azért kérj segítséget ott valakitől,mert nem biztos,hogy meg kel halnia még szegénynek csak éppen kezd gyengülni és jönnek az öregkori betegségek.Ezt azért írom,mert nekem 15 éveseim vannak,akik -lekopogom-még működnek:)

Ha az orvos megnézhetné tudna segíteni neki.

2009. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
azért nem tudom orvoshoz vinni mivel igen messze van kocsival meg fater semmiképp nem vinné ilyen ő a cukortól mért lesz jobban?
2009. dec. 10. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!