Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja hogy még...

Miért csinálja hogy még ilyenkor is bepiszkít?

Figyelt kérdés
A kutyám ha nyitva van a bejárati ajtó,hogy szellőzön a ház,akkor is bepiszkít,ahejett hogy kimenne az udvarra.A bejárati ajtótól egy fél méterre van egy szőnyeg,és arra pisil!Miért?PEDIG NYITVA VAN AZ AJTÓ,SIMÁN KIMEHETNE!!!!!!
2009. dec. 10. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
megjelöli a területét, nem te vagy a főnök.
2009. dec. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Türelmetlen vagy,

ez annak a jele,

csakúgy mint az hogy kiabálsz

= nagy betűkkel írsz.

Próbálj meg helyesen írni,

kutyával türelmesen bánni,

és menni fog,

nagyobb eséllyel.

(? ahejett!!!???)

2009. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
DE miért csinálja ezt?Nem szoktam megverni!Csak azt kérdeztem miért csinálja ezt,amikor nyitva van az ajtó!Nem vagyok az a türelmetlen típus!Véletlen írtam nagy betűvel kül,mert megnyomtam a Caps Lockot!
2009. dec. 10. 18:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudja szerencsétlen, hogy mit vársz el tőle, de érzi, hogy ideges vagy ok nélkül, amitől ő is az lesz. Magyarázd el neki, hogy mi a dolga. Jó helyen végzett pisiért nagy dicséret, rossz helyen végzettért szidás. Mindig ugyanabban a 3-4 időpontban menjetek ki együtt pár hétig (reggel, délután, evés előtt és után)és akkor mindig meg tudod dicsérni, ő pedig megszokja az időpontokat is, utána már fog mrnni egyedül is.
2009. dec. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi,megfogadom!:)
2009. dec. 11. 16:14
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Okos, nagyon okos...
2009. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted???
2009. dec. 12. 08:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok függ attól, hogy mennyi idős a kutyus.

A kölyökkutya nem akar szándékosan az ember fogalmai szerint rossz lenni, ő mindig szót akar fogadni és jól akar viselkedni - ebben igencsak különbözik az embergyerktől.

Csakhogy kutyamódra gondolkozik, ezért a gazdinak kell előbb megtanulni kutyául.

Szóval a kiskutya nem meri a dolgát végezni idegen helyen, hiszen ott már sok más kutya is megfordul. Nomost a kutya nemcsak biologiai szükséglet miatt űrít, hanem jelet is hagy, mégpedig elsősorban dominanciáját jelzi. A rangosabb kutya szinte miden más kutyát felülbírál. Nomost egy kölyökkutya a rangsor legalján van, ezért egy jólnevelt kutya "nem szól bele" a nagyok dolgába.

Van egy másik ok is, de ez ösztönszerű. A vadállatoknál a kölyökkutya ha a területén kívűl hagyna nyomot, azzal más ragadozónak ajánlkozna fel eledelül. Ugyanis azok azonnal felismerik a védtelen, sőt kölyök állatot és keresésére indulnak.

Tehát a kiskutya részint "jólneveltségből", részint biztonsági okból nem végzi a sétáknál a dolgát, sőt visszatartja amennyire tőle telik - és hazaérve a biztonságba azonnal könnyít magán.

Ezért nem megszidni kell és nem mindenféle retorziót alkalmazni. Végy egy kis mintát (ujságpapír, vagy rongy, a vizeletével átitatva) hogy arra merjen rácsinálni.

2010. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
jó,köszönöm szépen a váLASZOD:)
2010. aug. 29. 12:18
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Dominancia probléma. Nem te vagy a főnök hanem Ő. Ezen nehezen tudsz változtatni de sikerülhet. És persze meg is akarja jelölni a területet, hogy ne jöjjönbe egy kutyus sem és te is a "szolgája vagy.
2010. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!