Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hoztál-e már ki kutyát,...

Hoztál-e már ki kutyát, macskát menhelyről?

Figyelt kérdés
Bár tudom, hogy sok jó érzésű ember van, csak nem akartam egy másik kérdező válaszaiba belerondítani.Mi a véleményetek.Ti mit tesztek meg a menhelyes kutyákért?
2009. dec. 8. 20:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Májusban hoztunk egy kutyust és nagyon szeretnénk/nék mellé egy pajtit is! Egy macska és egy kutya barátot is,persze menhelyről.

Egyébként 5 éve járok ki a közeli menhelyre tenni-venni.

2009. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi már vagy 7 éve hogy A Nagykanizsai állatmenhelyről kihoztuk Dzsonit :)

Ő és testvéreit kidobták ... nagyon jól érzi magát , nem látszik rajta hogy 7 éves már !

Ha majd ő nem lesz akkor biztosan menhelyről fogunk hozni másik kutyust! Ennyit ők is megérdemelnek !

2009. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Még nem, mert eddig nem volt hová hozni, de ha lesz kutyusunk, csakis menhelyről!
2009. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mi már 2 kutyát hoztunk menhelyről, meg 1 kutyust befogadtunk, akit kidobtak. Eddig jó tapasztalatink voltak velük, nagyon hálásak, ragaszkodók, de a legutóbb elhozott menhelyivel viszont rosszul jártunk. Egy idomított őrző-védő, aki 1 emberre vigyáz, a család többi tagjait nem tekinti gazdinak, morog, ugat ránk, aput meg is harapta 2x elég durván. Nem tudom, legközelebb is merünk-e onnan hozni. Mindenesetre óvatosabban választunk.
2009. dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Igen, egy kölyökkutyát. Sajnos pár nap múlva elpusztult, mert parvós volt. :(
2009. dec. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Igen. Egy talált és egy menhelyi kutyusunk van.

Sajnos sokat nem tettem még, az 1 %-ot mindig adom, de gazdit sosem sikerül találni:(

2009. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen, kutyáink, macskáink mind menhelyiek vagy utcáról mentettek. Vannak közöttük ideggyengék és betegek, de egészségesek is. Sosem vágytam másra, mint hogy pont olyanok legyenek, mint amilyenek. Nekem ők tökéletesek. A tökéletlenségük teszik őket még szerethetőbbé, mint ahogy minket embereket is. Járok a menhelyre is segíteni, amiben tudok. Remélem egyre többen kapnak kedvet az ilyen munkához, mert annyi szeretetet kaphat az ember egy menhelyen az állatoktól, amit korábban nem is ismertem.
2009. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Nagyon fontos az adó 1%, mert sok kicsi sokra megy, de az alig párszáz, párezer forint egy évben...az igazi hiánycikk az önkéntes! Nagyon sok munka van egy menhelyen, és kevés ember aki végzi...szóval akinek van lehetőséges legalább nyáron, szünetben vagy hétvégén menjen ki és segítsen a napi teendőkben. Neki ingyen van mégis nagyon- nagyon sokat segít vele!


köszi!

2009. dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igen, '92-ben hoztunk a Herosztól egy kuvasz vizsla keverék fiúcskát, Cézárt.:) Talán még 6 hetes sem volt, mikor magunkhoz vettük, de mintha tényleg tudta volna, hogy megmentettük. Nagyon hálás és ragaszkodó volt egész életében, ilyen jó kutyám azóta sem volt, mint ő. Sajnos néhány éve elpusztult, vki 3szor mérgezte meg fél éven belül.:(
2009. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Kutyatenyészetünk volt régebben, komoly díjakat nyertek a kutyáink. Szerettem őket és ők is engem. Évekkel később befogadtam egy menhelyi kutyát, akit már többször visszavittek,közvetlenül előttem azért, mert lett egy kölyke és az fiú volt, megtartották a kölyköt az anyát pedig visszaadták. Nagyon szép kutya volt, rögtön megtetszett és befogadtam. Ekkor tanultam meg mit is jelent a kutyahűség ! Ezerszer ragaszkodóbb volt, mint a pedigrés díjnyertes kutyáink ! 13 éves volt, amikor elaltattuk, mert már sem enni, sem menni nem tudott, igaz, túl volt több műtéten a daganatai miatt.

Ha lesz még kutyám, csakis menhelyről hozok.

2009. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!