Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hoztál-e már ki kutyát,...

Hoztál-e már ki kutyát, macskát menhelyről?

Figyelt kérdés
Bár tudom, hogy sok jó érzésű ember van, csak nem akartam egy másik kérdező válaszaiba belerondítani.Mi a véleményetek.Ti mit tesztek meg a menhelyes kutyákért?
2009. dec. 8. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi igen, a mi kis drága Puszedlinket, a Noé állatotthonból. Azóta ő lett a család tengelye!
2009. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen.11éve egy keverék kutyust,3hónaposan hoztam ki.Az anyja belepusztult a szülésbe! A menhelyen cumiztatták őt és 3testvérét.Ketten maradtak életben! Nem tudom a testvérének mi lett a sorsa,de az én kutyám még ma is él,tök jó formában van,kicsit már nagyot hall vagy csak alkalmi süket,nem tudom.De nagyon jó,hogy ő van nekem.Sokkal hálásabbak ezek a menhelyi állatok,mint bármelyik másik.Tudom,mert 2éve vettünk egy fajtiszta spánielt,de fele annyi esze sincs mint a menhelyi keveréknek,és nagy ívben tojik a fejemre!
2009. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Személy szerint mi minden hónapban viszünk 10 kiló tápot és adományozunk tárgyakat is.Kidobásra szánt takaró, edények, padlószőnyeg.

Valamint az adó 1%is.

2009. dec. 8. 21:07
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Pet-Ák-tól van egy mentett kutyám. :)
2009. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja és én is 1 %, adományoztam már tápos is.

És azzal is próbálok rajtuk segíteni, hogy igyekszek sok embert meggyőzni, hogy inkább fogadjon örökbe, mint hogy szaporítótól vegyen. És nagyon jó érzéssel tölt el, hogy már nem egyszer sikerült a mondókámmal célt érnem!

2009. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Még nem, de az eddigi kutyáim is ugymond mentett kutyák: az egyiket kb 5 hetesen dobták be az udvarunkba (sajnos ő már ne él). A mostani két kutyám közül az egyikről lemondott a gazdája, a másikkal meg rosszúl bántak és ezért került hozzánk.

A következő kutyám "tervezett" kutya lesz (remélem ez még odébb van:), de szeretnék majd mellé egy kis "mentvényt" is.

2009. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A "tervezett" alatt mit értesz, Hogy te tervezed kihozni, és nem mások tervezik be?
2009. dec. 8. 21:23
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk - egy nyuszit leszámítva - még csak mentett állataink voltak: egy kutyi még kiskamaszként a vasadi menhelyről, számtalan kóbor cica, akiket rövid idő után szerető gazdikhoz juttattunk, illetve 4 cica velünk maradt, két öreg kutyi a Rex-től, 1 cica a Fehér kereszttől, 3 halálraítélt dzsungáriai hörcsög és 2 ugyancsak kidobásra ítélt aranyhörcsög, 1 megunt tengerimalac.

Mindenkinek mesélünk a menhelyi állatok feltétlen szeretetéről, hálájáról (és ez mind igaz!!!Mintha csak tudnák, hogy mitől menekültek meg!!!), mindenkit győzködünk, hogy befogadjon inkább, mint vásároljon. Gyűjtögettünk takarókat, szőnyeget, tálat, tápot az egyik menhelynek. Plusz az adónk 1%-a is természetesen menhelynek megy.

Nem sok, de bárcsak mindenki tudna legalább ennyit adni!

2009. dec. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Füzesabonyba autóztunk le érte. Ő egy tacskó keverék, akit valószínűleg elütöttek, vagy kidobtak egy autóból. Mikor elhoztuk a menhelyről volt a fején egy seb, és félretartotta a kis buksiját. Kapott gyógyszereket, és azóta teljesen helyrejött, kigömbölyödött, és rendesen kinyílt a csipája. :) Az első tacsim is mentett volt, mert igaz, hogy tenyésztőnél született, de rövid volt a farka, hátracsapta a füleit, és egyáltalán nem úgy nézett ki, mint egy fajtiszta tacsi. Így a tenyésztőnek nem kellett, nem tudta értékesíteni. Elhoztam, és több mint 18 évig volt mellettem. Igaz, hogy egy pukkancs volt, de imádtam. :)
2009. dec. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

21:21-es vagyok.

Azt, hogy szeretnék majd egy bizonyos fajtájú kutyát, jó tenyésztőtől, tk-vel stb. Akit kicsi kora óta csak én nevelek és nem hozz magával "örökséget" az előző felelőtlen gazdától. Az én eddigi 3 "mentett" kutyám közül az egyik súlyosan ideggyenge + epilepsziás volt, a másik komoly allergiával kűzd, a harmadiknál pedig több évbe telett amíg sikerült helyrehozzni a nevelési hibáit. Ennek ellenére mindegyiküket imádom/imádtam és egy pillanatig sem bántam meg hogy mellettük döntöttem.

2009. dec. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!