Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyről, miért nem...

A menhelyről, miért nem fogadnak gondos gazdik sok kutyát?

Figyelt kérdés
Minden menhelyen teltház van,a gyepiken altatás van ami halál.
2011. okt. 31. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Mert az ember ostoba, és ok nélkül szaporitja a kutyákat és csak a pénzt látja benne, és sok ember nincs tisztában a kutyatartással és ha gond lesz vlee, megunja, ha menhelyről veszi ki szintén, és ez egy ördögi kör!
2011. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gondos gazdiknak már van kutyájuk, és nem vállalnak be többet annál, mint amennyiért felelősséget tudnak vállalni.
2011. okt. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Mert rengeteg tévhit, pletyka kering a menhelyi kutyákról: betegek, szocializálatlanok, harapósak, megbízhatatlanok stbstb... Na meg mennyivel egyszerűbb elhozni egyet szomszédéktól akik nemrég nyomták össze Buksit és Rexit, hát lesz abból cuki kis kölyök.

És azt azért hozzá tenném hogy a menhelyek sem könnyítenek a dolgon, sok állatvédő már olyan elvárásokkal tanulmányozza a jelentkezőket, hogy szinte lehetetlen megfelelni. Nem azt mondom hogy adjanak kutyát minden járó-kelőnek, de ha valaki nem olyan őrült beteges állatbolond, még lehet belőle "jó" gazdi, legalább is egy gyepis ketrecnél biztos jobb. Viszont egyre több alapítvány kér súlyos összegeket ( amennyiért már "fajtatiszta" kölyköt is lehet szerezni), és olyan bonyolult szerződést és hosszadalmas folyamatot írnak elő hogy a laikus ember zavarba jön és elmenekül.

2011. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
nekem van 1 menhelyi kutyám és 2 cicám amit találtam. és még szeretnénk egy kutyust csak idővel... hát szerintme annyira szerethetőek... annyira hálás, közben nem is volt fiatal mikor magamhoz vettem, majd 10 éves volt. azóta eltelt 2 év és nagyon beilleszkedett a családba. még a macsekokat is szereti. bárkinek csak ajánlani tudom a menhelyi kutyusokat. mikor kinnvoltunk, majd megszakadt a szivem az ottmaradtakért. de sajnos sokan divatból tartanak kutyát és nekik csak a legmenőbb fajok kellenek. amugy fajkutyák is szoktak lenni a menhelyen csak keresni ekll ha valaki épp azt szeretne
2011. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
70%
nálunk a paksi menhelyen 420 kutya van, és már nagyon nehéz.. van nálunk mindenféle/fajta/korú és tévhit az a sok baromság, ami kering a menhelyről! sokkal odaadóbbak.
2011. nov. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Vannak olyan menhelyek, ahol a halálosan beteg, és agressziv egyedeket sem altatják el, hanem inkább fizetik az oltásaikat, és a kajájukat, és egy nagyon pici ketrecben tartják, ahol mozogni sem tud. Sajnos láttam már ilyet, sosem sétáltatják őket, oda piszkitanak a fekvőhelyére, kb akkora helye van szegénynek, hogy fel tud állni.

Viszont láttam már olyan menhelyet is, ahol öröm nézni a gondozókat, mert tényleg szeretik a kutyákat, és megfelelő tartásban részedítik a kutyákat, és innen szivesebben is vesznek ki kutyát. Nem akarom reklámozni egyiket sem, de nekem mindkettő menhely alapitvány fent van facebookon, és ég és föld a különbség. Ha pedig a rossz körülmények között tartott menhelynek nincs elég pénze, akkor minek működtetni ha csak szenvednek a kutyák? Mert abba tényleg szenvednek. Sötét van , piszkos, a kutyák pedig kinok kinja között élnek - és van olyan kutya is, akihez ez volt kiirva: Harapós, kezelhetetlen, terület őrzésére kiválóan alkalmas. 8 vagy 10 éves, már nem emlékesz, a kutya neve: Ribanc . :S

Szóval innen lehet nem vennék ki kutyát, akármennyire is szeretem őket.

A másik kutya 12 éves, rossz állapotban van, bolhás, rühes, és nagyon beteg. Emberekkel nem barátkozó, kiszámithatatlan.

Nos , ha ilyen a kutya miért nem altatják el?

2011. nov. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Vannak rossz és jó menhelyek köszönöm válaszoloknak. Van jó és rossz tapasztalat.
2011. nov. 1. 11:37
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Mert nem mindenki olyan kutyára vágyik és nem mindenkihez illik. Miért nem lehet ezt megérteni?
2011. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

mert szerintem senki nem akar otthon állatmenhelyet! Nem attól lesz valaki állatszerető ha otthon tart 30 kutyát! Vannak ilyen idegbeteg emberek, akok otthon beltenyésztést folytatnak, azt se tudja melyik alom melyik kutyától van, és befogad minden kutyát...

Nekem van otthon 2 kutyám. Attól lesz állatszerető valaki, aki fel is tudja nevelni a kutyákat, és az oltásait is beadja, eteti, sétáltatja, szereti, neveli stb.

Nem is igazán értem ezt a kérdést, valakinek még kutyája se macskája, mégis odavan az állatokért, csak a körülmények nem teszik lehetővé hogy állatot tartson, mert pl a nap 24 órájából 15öt nem tölt otthon, és úgy van vele hogy nem tudna bevállalni egyetlen kutyát se!

2011. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Ha ivartalanitaná az ember a kutyáját, nem születne meg sok "felesleges"kutya, és nem kéne a patakba dobni, és nem kerülne menhelyre annyi állat!

Én bevezetném azt hogy ha nem szánja tenyészteni a kutyát akkor kötelező az ivartalanitás! Legalábbis ha szuka....

2011. nov. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!