Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyről, miért nem...

A menhelyről, miért nem fogadnak gondos gazdik sok kutyát?

Figyelt kérdés
Minden menhelyen teltház van,a gyepiken altatás van ami halál.
2011. okt. 31. 21:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.

# 6/10 Időpont 11-01 10:53 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?



Én ismerek kezelhetetlen, agresszív nem megbízható rühes tetves embereket...őket is altassuk már el akkor...az adófizetőkön segítsünk!

2011. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mert a legtöbb ember kölyökkutyát akar mert azt sokkal könnyebb tanítani,nevelni, elismertetni a falkavezérséget vele és bizony azért is mert aranyos.

Másrészt egy menhelyi felnőtt kutya előélete ismeretlen,lehet hogy ott a menhelyen bánatosan néz, de mikor hazaviszed és feloldódik kijöhetnek rajta berögzött rossz szokásai.Szanaszét szed mindent,szökik ,agresszív állattal emberrel stb.Aztán neveljen meg egy bevadult nagytestű kutyát aki nem ért hozzá?Nem fog menni neki,újra utcára kerül.

Aki ért a kutyákhoz annak már van kutyája és kb 10-15évig foglalt is a hely,szóval ők meg ezért nem visznek haza mégegyet ,mert lehet nem tudnák felelősen gondozni.

De mindig akad aki visz haza kutyát menhelyről,viszont soha nem lesznek annyian ,mint amennyit kidobnak,túlkínálat van kutyából sajnos.

2011. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Azért mert az ember egy ilyen dolog. Nekem olyan KÖLYÖK kutyám van akit a csatorna szélére száműztek 3 tesójával együtt. A bonyhádi gyepin van 3 pincser csivava jellegű 6-7 hetes kölyök és még számos fél évesnél fiatalabb kutya. Vannak agresszív kutyák de amelyik agresszív volt ma már kezesbárány. Szerintem az ember előítéleteket táplál a gyepik és menhelyek ellen.
2011. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Mert nem fogom más disznóságait folyamatosan takarítani.

Így is pont elég a husky fajtamentés, ott is rengeteg a kidobott kutya. Sok kutyát hoztam haza az utcáról és kerestem nekik a gazdit, de nem fogom a menhelyeket kiüríteni, hogy a sok felelőtlen szaporító megint megtölthesse.

2011. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én befogadnék vagy 10et is, ha lenne rá lehetőségem. De kezdjük ott, h lakásban lakom, nem kertes házban. Aztán 10 kutya ellátása igencsak embertpróbáló feladat lenne.

Most is van nálam ideiglenesben egy kutya, de már alig várom, h leteljen a karantén ideje és mehessen a menhelyre. Lakásba az én nagytestűm mellé nem jó. Majd ha kertes házam lesz, akkor lesz még legalább +1 kutyám.

2011. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Van három kutyám és sokszor tetszik meg mentett, vagy gyepmesteri telepen tengődő kutya is. De nem tudnám tartani őket, ergo nem viszem haza. Inkább adok pénzt a legközelebbi menhelynek.
2011. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!