Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem veszi meg senki a...

Miért nem veszi meg senki a puli kutyáimat?

Figyelt kérdés
Olyan szépek és olcsók.Hol hirdessem meg őket?Az expresszen már fenn vannak!
2009. dec. 8. 19:50
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%

Most akkor téged is kezdjünk el szaporítózni?

Mert ha Tenyésztő lennél, nem jártál volna így. Már csak azért sem, mert előjegyeztettél volna kiskutyákra és már az előtt mind gazdis lett volna, mielőtt még megszülettek!

Remélem tanultál az esetből és nem csinálsz ilyet többé, legyen a Tenyésztők dolga, hogy kiskutyákat hozzanak világra. Törzskönyvvel, tenyészszemlézett és szűrt szülőktől, hozzáértéssel!

Csak megjegyzem, most még a Tenyésztők sem nagyon hoznak le almokat, mert a válság miatt sok ember még a meglévő kutyájától is szabadul sajnos és most nagyon nehéz még ingyen is odaadni kiskutyát, nemhogy pénzért! Mert ugye a tartásuk sem olcsó!

Inkább add el oltásárban őket, de jó helyre, arra figyelj! És ivartalanítsd a kutyádat és ne szaporíts!!!

(Remélem meg tudtam fogalmazni emberi hangon és nem bunkón...)

2009. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

A menhely nem bolt!!! Nem arra van, hogy "kapjál kutyát ingyen"!!!!!! Hihetetlen, hogy van, akik így gondolkodnak. Az állatmenhelyeken próbálnak a kidobott, megvert, megkínzott állatoknak új otthont, megfelelő körülményeket biztosítani, és új, MEGFELELŐ gazdit találni nekik. Nem lehet ám akárki menhelyes kutyus gazdája pusztán azért, mert a menhelyes kutya "ingyen van"!!! Az a kutya ugyanúgy igényli majd a szeretetet, a törődést, a biztos otthont, a meleg fészket, az élelmet, az oltásokat. Aki azért megy menhelyre, hogy "olcsón" jusson kutyához, az jobb, ha nem vállal állatot. Egyébként pedig a menhelyek megválogatják, hogy hova adnak örökbe állatot, csak leinformálható, megfelelő körülmények közül, úgy, hogy bármikor meglátogathassák az állatot, ha akarják, a nőstény állatokat (ha még nincsenek ivartalanítva, akkor ) ivartalanítási kötelezettséggel, idős gazdinak nem adnak fiatal állatot, az állat jövőjét a szem előtt tartva, stb., stb.

Sajnálom, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de állatvédő lévén felháborít az ilyen felelőtlen gondolkozás.

2009. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
'megfelelő körülmények közé', elírtam, bocsánat
2009. dec. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
75%
Hát te nagyon okos vagy! Egy szóval sem azt írtam, hogy azért megyek menhelyre, hogy ingyen kutyát szerezzek!!!!!! Ott van az írásom végén, h megmenteném őt a haláltól! Érted már nagyokos???
2009. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
79%
Ez a rendszer a menhelyeken amit leírtál csak egy-két budapesti menhelyen van így. A többi menhelyen ilyesmikre egyáltalán nem figyelnek, az viszi el a kutyát, aki akarja és egyáltalán nincsenek jó körülmények között a menhelyen. Szóval szerintem egy menhelyi kutya azzal is jól jár, ha egy olyan helyre viszik, ahol enni adnak neki és normális körülmények között tartják.
2009. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem teljesen eltértetek a témától.
2009. dec. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
77%

21.24 szerintem te összekevered a menhelyet a sintérteleppel.


Viszont mindaz amit leírtak hozzájárul ahhoz, hogy nem lehet eladni a szaporított kutyákat.

2009. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
83%
Ez most komoly hogy itt sírsz ezen? NEM KELLETT VOLNA MEGSZÜLESSENEK! Hála Istennek, hogy az embereknek kezd megjönni az esze, és vagy rendes helyről tenyésztőtől vesznek, vagy örökbefogadnak. Az ilyen szaporítóknak mint te reméljük lejár az ideje. SZépek mi? Hát minden kutya szép, azok is,amik a menhelyen vannak, jobbára az ilyen emberek miatt mint te. Gondolom kéne pénz karácsonyra és a kutyákból remélted.... ha igazi tenyésztő lennél eszedbe sem jutna sírni ilyenen.
2009. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 21:00-ás válaszoló!

Nem értem a felháborodásodat, egyáltalán nem neked szólt, amit írtam. Talán ha lenne annyi eszed, hogy elolvasd a többi hozzászólást is a magadén kívül, akkor felfogtad volna az értelmét annak, amit írtam. Az én kutyám is állatmenhelyről van, a macskám kóbor cica, akit befogadtunk, és éveken át önkénteskedtem állatmenhelyen. Szóval ennyit rólad. A válaszom egyébként elsősorban erre a két mondatra vonatkozott:

"Akkor inkább elhoznak egy menhelyit, mert annak kisebb a költsége."

"...nem hiszem, hogy ma sokan kiadnának érte pénzt, mert kapnak a menhelyen is."


Bár nyilván van oka, hogy magadra veszed...Én nem veszekedni akartam, nem kell rögtön lehordani a másikat, legközelebb figyelj oda mások válaszaira is. Köszi

2009. dec. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként meg a menhelyeken nem altatják el őket. Az sintértelep. De tényleg eltértünk a témától.
2009. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!