Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane Corso, Argentin Dog vagy...

Cane Corso, Argentin Dog vagy Rottweiler?

Figyelt kérdés

Melyik a legjobban tanítható?

A legkisebb gyerek 7 éves, van egy kistestű kutyánk aki öreg és néha egy Staffi átjönne hozzánk aki fiatal.

Nagyon nagy a kertünk. Sokat foglalkoznénk vele.

Szerintetek melyik fajta kutya a legjobb? Melyik kennelből? És kb. mennyibe kerülhet?


Még annyit hogy a Rottweilernèl az a bajom hogy "egy gazdás kutya", az Argentin Dognál hogy nehezebben szocializálható gyerek/kutya mellé (mondjuk róla kevesebbet olvastam), a Cane Corsonál meg hogy nagyon sok helyen nem szép az arca pl.: [link] itt csúnya

[link] ezen az első kép a fekete az meg gyönyörű


Remélem a képeket rendesen küldte és értitek mire célzok.

Kérlek kennelt is ajánljatok és véleményt is mondjatok.


Nagyon köszönöm előre is :)


2014. febr. 2. 07:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
A 8 hetes kutyus farkát még ne kurtíttasd, de érdeklődj az állatorvosnál, mikortól lehet, ha ennyire tetszik.
2014. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

21-es!


7 napos koráig lehet vágni a kutyák farkát!

2014. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
őszintén sajnálom,hogy azért mert szerinted úgy szép,tehát eü indoka nincs,levágatod a farkát. ez olyan,mintha a gyerekedet szebbnek találnád ki lábujjak nélkül,ezért levágatnád,hét napos koráig. ezt soha nem fogom megérteni,de sebaj. nem vagyunk egyformák.
2014. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
roti születik néha eleve rövid farokkal is, de valóban 1-2 napos korban szokta csonkolni a tenyésztő. nem mindenki állatorvossal csináltatja.
2014. febr. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Ha még esetleg gondolkodsz a döntéseden akkor....készülj fel, hogy a corsok nem lusták, persze el lehet hízlalni és lustává tenni, de az semmilyen kutyának sem jó. Nekem kettő van és ha kimarad a séta az bizony érezhető rajtuk. Hiába a nagy kert az semmire nem elég, pedig ők még azt is 100%-ig kihasználják, mert odakint órákon keresztül megy a birkózás, kergetőzés de mikor megyünk sétálni vagy parkba olyan aktívak mintha egész nap aludtak volna és végre először kiszabadultak volna a friss levegőre. Tele vannak energiával, gyönyörűszép izmosak, öröm rájuk nézni.Nem bírják a hideget, de lehet, hogy csak azért, mert ők panel kutyaként kezdték a pályafutásukat és hozzá vannak szokva az egész éves meleghez, kényelemhez. Nagyon okosak és könnyen taníthatóak, a gazda a mindenük, én jutalomfalatot sem szoktam használni maximum addig amíg rávezetem őket egy-egy parancsra, trükkre, de amint rájött a mozdulatra és érti nincs több, mégis a legnagyobb lelkesedéssel csinálnak mindent. Igénylik nagyon a szellemi fárasztást, de inkább játékos formában élvezetből mint katonásan pattogósan. Viszont nagyon akaratosak és mindig következetesnek kell lenni velük, mert ha egyszer valamit lehetett azt szerintük bármikor lehet és ha gyengébb a gazda akkor azt ki fogják használni. Minél hamarabb ajánlott elkezdeni a szocializációt, mert már kölyökkorban is viszonylag nagyok és meg kell tanulniuk kezelni a méretüket és a helyes viselkedést mindenféle habitusú kutyával.

Rotit egyet ismertem személyesen, ideiglenesen volt nálunk. Őket is ugyanúgy lehet lustává tenni, amelyik hozzánk került az sem volt túl aktív, de amikor belecsöppent ebbe a pörgős életbe ami nálunk van ő is átvette és igénye volt rá. Egyre többet bírt és egyre többet akart. Őt is könnyű volt tanítani,ő is makacs volt, de valahogy mégis más mint egy corso. Argentin doggal kapcsolatban nincs tapasztalatom. Corso kennelből egy darab van ahol számomra szép kutyák vannak és az a [link]

2014. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon köszönöm a vàlaszt. 80-20 %-ban biztos hogy Corsot veszünk és én is ezt a kennelt néztem. Üzenetbe eltudod mondani hogy mennyibe kerülnek a kiskutyák?
2014. febr. 3. 12:46
 27/31 anonim ***** válasza:
én írtam hogy lusta a corso:) nem akarok senkit félre vezetni én munka kutyázok szolgálati és sport kutyákat képeztem illetve képzek már több mint 20 éve. egy Malihoz vagy egy munkavonalas Snacihoz képest lusta, a munkára lusta, nem szaladgálni. minden kutya szeret játszani futkározni, nyilván elszaladgál egész nap ha lehet. de komoly munkát ne várj tőle akkor nem fogsz csalódni:) nekem is corsom van fegyelmezett meg faszakutya, de nekem olyan kényelmes, megcsinál mindent a saját tempójában. amúgy imádom, te sem fogsz csalódni a corsoban mert remek kutyák.
2014. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
25-ös vagyok. Azért írtam csak mert ha azt mondod lusta akkor nekem meg szerintem másoknak is olyan kutya képe jelenik meg ami egész nap elheverészget a kertben, ha van játék, mozgás akkor örül, de ha nincs hát üsse kő típus :) Ha a kérdező erre számít akkor lehet meg fog lepődni. Egyébként az írásából azért látszik, hogy nem munkakutyázni akar. Én is írtam hogy a katonás pattogást nem szeretik, azt megunják, de más stílusban viszont akármit, akármeddig megcsinálnak. Nem tudom,lehet hogy én kivétel vagyok, de az én kutyáim tényleg olyanok, hogy nem elszaladgálnak ha lehet, hanem az ismerőseim staffjait energiaszinten simán lenyomják, pedig ők aktív kutyának vannak kikiáltva. Egy border collie volt akivel régebben összejártunk, na ő volt a megfelelő nekik, aki nem dőlt ki, nem állt le és bírta addig mint ők. Sajnos azóta sem találtunk ilyen kutyahavert. Általánosságban is olyanok, hogy paranccsal kell pihenni küldeni őket, mert egyszerűen nem bírják a fekvést, a tétlenséget. Nekem kötetlen munkaidőm van és több időm van rájuk mint egy átlag gazdinak, de ha netán bezárva vannak 8-9 órát nagyon nagyon ritkán tehát kb 2-3 hetente 1 nap akkor utána megőrülés van és nem lehet őket lelőni.
2014. febr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Igazából én családtagnak szeretném tehát a nyáron napi 2x biztos eltudunk menni sétálni. Ősztől tavaszig viszont csak 1x de persze sokat játszanánk a kertbe. Kutyasuliba menne és azt szeretném megkérdezmi hogy mennyire tanulékony ott. Az "ül", "fekszik", "marad", "hozd vissza" parancsot könnyen megtanulja például?
2014. febr. 4. 18:57
 30/31 anonim ***** válasza:
lusta corso-s vagyok. tökéletes lesz családi kutyának. megtanítható mindenre. a legjobb részük a pofájuk, puha bársonyos, nem győzöd majd gyömöszölni, a bőrt ki lehet húzni rajta 20 centit, mármint a pofáján:)
2014. febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!