Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane Corso, Argentin Dog vagy...

Cane Corso, Argentin Dog vagy Rottweiler?

Figyelt kérdés

Melyik a legjobban tanítható?

A legkisebb gyerek 7 éves, van egy kistestű kutyánk aki öreg és néha egy Staffi átjönne hozzánk aki fiatal.

Nagyon nagy a kertünk. Sokat foglalkoznénk vele.

Szerintetek melyik fajta kutya a legjobb? Melyik kennelből? És kb. mennyibe kerülhet?


Még annyit hogy a Rottweilernèl az a bajom hogy "egy gazdás kutya", az Argentin Dognál hogy nehezebben szocializálható gyerek/kutya mellé (mondjuk róla kevesebbet olvastam), a Cane Corsonál meg hogy nagyon sok helyen nem szép az arca pl.: [link] itt csúnya

[link] ezen az első kép a fekete az meg gyönyörű


Remélem a képeket rendesen küldte és értitek mire célzok.

Kérlek kennelt is ajánljatok és véleményt is mondjatok.


Nagyon köszönöm előre is :)


2014. febr. 2. 07:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

menjünk sorba mert sok marhaságot lehet olvasni itt:)

roti, legjobban képezhető, igazi munkakutya. mindene a meló engedelmes fegyelmezett minta kutya válhat belőle , nyugis mindene a család és a gyerek. nem fog megenni ha megfelelően van nevelve.

cane corso. lusta dög, nem munka kutya, viszont nyugodt és megbízható, kedves nyalis kutya a családdal, gyerekeket imádja. nekem most corsom van és nyúzhatják egésznap, mindent eltűr a kicsiktől. ki lehet képezni, nekem sikerült is valamilyen szinten de soha nem fog úgy dolgozni mint egy roti vagy egy snaci. petsze őt is mint minden kutyát helyesen kell szocializálni és nevelni mert erős kutyák.

az argentin dogról nem tudok nyilatkozni. ja a corsoból a rustic típust keresd ne azt a boxerfejű valamit nézd. nekem is rusztikus tipus van, egy igazi corso. mind küllemben, mind wessenben.

2014. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Argentin dogom van. Szlovákiában, a Porubszky Pierrot kennelből vettem.


Tökéletesen nevelhető, szocializálható gyerek és más kutya mellé is. Nem sablonszöveg, amikor azt mondjuk, hogy következetesnek kell lenni, minden téren. Nagyon jól formálható kutya, alkalmazkodik, de ha valami nem egyértelmű számára, keresi a kiskapukat. Például az enyém sokáig az előszobában aludt. Majd amikor "bizonyította" hogy mennyire szófogadó, feljöhetett a kanapéra. De az nem volt egyértelmű neki, hogy csak akkor, amikor valamelyik "embere" is ott van. Ketten neveljük, mindkettőnkre hallgat, és elfogad minket, de inkább én vagyok neki a falkavezér. Ha például sétálunk és belelép valamibe hiába a párom viszi, hozzám jön oda feltartott lábbal, hogy szedjem már ki. Ezek apró példák, most reggel van, nem jut eszembe jobb:) Előtte egy argentin dog keverékem volt, aki felnőtt korában került hozzám, és hiába volt ő is szuka, vele nagyon nehéz volt. Nem tudom, hogy most én csináltam valamit nagyon jól, vagy ő kezelhetőbb, de nála egész más a helyzet. A gyerekeket imádja, konkrétan megőrül értük. De tisztában az erejével, és birka módjára hagyja, hogy bármit csináljanak vele. A cicákért szintén megőrül. Simán hagyja a macskának, hogy belezabáljon a kajájába. Egy nagy mamlasz. Van a futtatón egy kis erőszakos, visítós mudi, neki is megadja magát amikor csipkedi, pedig megvédhetné magát. Bár az tény, hogy én birkának neveltem őt. Két dolgot nem szeret, amiért viszont "odaszól". Az egyik ha rámásznak. A másik a boxer és vizslaféle pörgés, nagyon energikus játék, amikor ő a földön van, és felette ugrálnak. Egyébként nagy jól védelmez minket is, és magát is. Emberekkel kicsit bizalmatlan amíg nem látja, hogy ismerős. Addig képes pózba vágni magát, és vadul ugatni, morogni. Ha valaki megtámadna egész biztosan magától megvédene.


Hatalmas zabagépek. Az enyém sokat eszik, és válogat is. Szerencsémre nem csirkeallergiás. Viszont a hideget nagyon nehezen bírják, tehát kint tartásra semmiképp sem alkalmasak.


Rotis ismerősöm van. Egy kan 55 kilós kutyája van, hiába voltak iskolába kezelhetetlen a kutya. Vagy inkább kiszámíthatatlan, nem tudom melyik a rosszabb. Minden kant támad, nem figyelmeztetően, hanem komolyan.


Cane corso, hmm... A következő kutyám. Van több ismerősnek is, többek között egy munkatársamnak. Hát ő tökéletes. Nagyon bizalmatlan kutya, bármikor támadásra kész. Bármikor megvédené a családját.


Mindhárom kutyához határozott nevelés kell. Még kiskorában tisztázni a szabályokat, elkezdeni nevelni, suliba vinni.

2014. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Én abszolút rottweiler párti vagyok, van is egy kanom és megbízható tenyésztőt is tudok. Nekik igazi rottweilereik vannak, nem malacképűek, görbelábúak, a hétköznapokban is megállják a helyüket, nem csak a pályán. Megfelelő neveléssel nagyszerű kutya válik belőle, hiszen az alap az már eleve nagyon jó (jó helyről, koruknak megfelelő szocializáció, stb.), illetve segítenek mindenben, amiben nehézséged akad. Ha érdekel, írj és privátban küldök még pár blogot, amit ők írnak, azokból jobban megismerheted a fajtát.


[link]



A többi fajtával nekem is kb. az a bajom, amiket te leírtál. A corso már közel se olyan, amilyennek lennie kellene, az argentin dogban meg nem tudnék megbízni.

2014. febr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

13-as vagyok.


Bocsi, most olvastam a feltételeidet. A Siroccó a legjobb roti kennel itt, ez így igaz, de vágott farkú kutyát tőlük nem fogsz kapni, csak olyantól, akinek mindegy hova kerül a kutya (tehát normális tenyésztőtől nem). Bár, ha neked ez annyira fontos, akkor lehet, hogy ők amúgy sem adnának neked rottit és lehet, hogy akkor neked nem is erre a fajtára van szükséged. Inkább akkor tarts mást...

2014. febr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Quadral ***** válasza:

Véleményem szerint a legjobban taníthatóság sorrendje ennél a három fajtánál: 1. roti, 2. dogó, 3. corso

Mindhárom imádja a gyerekeket.

És mind a háromnál következetes nevelés és korai szocializáció kell. Szerintem a három közül a dogó az, ami hajlamosabb dominanciára, amit tudni kell a helyén kezelni. Ja és utálják a hideget. /tapasztalat/

Roti munkamániás, szerintem ő igényli a legjobban, hogy szellemileg lefárasszák.

Corso-t személyesen nem ismerek, így róla nem tudok tapasztalatból beszélni.

2014. febr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok szerintem az Argentin Dog akkor biztos kizárva mert csak pár hétig lehetne a házba meg nyár miatt kint lenne.

Vagy Roti vagy Cane Corso. A farkukat le lehet vàgatni állatorvosnál is nem?

2014. febr. 2. 15:58
 17/31 anonim ***** válasza:
miért fontos a farok? egyébként azt hiszem a fülkurtítással együtt,kivételes esetekben,adott fajtáknál,adott korig babakorban a tenyésztő elvégeztetheti orvosnál. de nem értem miért fontos ez.
2014. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Mert szerintem úgy sokkal szebb a kutya
2014. febr. 2. 20:14
 19/31 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem mondj le a rottiról is, mert normális helyről nem fogsz kapni farok vágottat és normális orvos nem is fogja levágni a 8 hetes kölyök farkát!
2014. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Találtam pár kennelt amelyikekből választani fogunk
2014. febr. 2. 21:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!