Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy két éves sharpei...

Van egy két éves sharpei kutyám, de nem tudom megnevelni sehogy! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
az a probléma vele, hogy senkit nem visel el csak a csaladot,barki bejön bekell zarni a kutyát,mert támad rá,meg akarja harapni az embereket! Hogy tudnám vele elfogadtatni,hogy ne támadja meg,azt,aki bejön?
2014. jan. 24. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Meg kell tanítani neki a "marad" vezényszót. Azt, hogy a te jelenlétedben te döntöd el, szétszedhet-e valakit, vagy nem.
2014. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezeket a vezényszavakat mind tudja, de csak kajáért csinalja!
2014. jan. 24. 16:25
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Akkor nem tudja a vezényszavakat. Kajáért pitizni nem ugyanaz, mint engedelmeskedni a gazdinak akkor is, mikor legszívesebben mást csinálna.
2014. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Cerbi suli,rehabilitáció-szocializáció foglalkozás.
2014. jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De,hogy tanítja meg egy olyan ember bármire,aki szintén idegen neki es szintén szét akarja szedni majd!A kutyasulit ezért nem tartom jo ötletnek!
2014. jan. 24. 16:31
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért, van még ötleted? A kutyasuliban szakemberek fognak vele foglalkozni. A kutyád agresszív, alulszocializált. Amit megtanítottál neki jutifalattal, az max egy bohóckodásnak felel meg. Szerintem nem sok más megoldás maradt, mint a suli.
2014. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Esélytelen,hogy én megtanitsam neki ezt a dolgot? Nem tudom hogy hogyan kezdjek neki
2014. jan. 24. 16:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasuliban nem a kutyát tanítják, hanem Téged. Te tanulod meg, hogy kell egy kutyával úgy viselkedni, hogy az szót fogadjon.
2014. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sippara ***** válasza:
100%
Kutyasuliban (remélhetőleg) olyan ember nyúl hozzá, aki ért a dologhoz, valószínűleg az oktató felügyelete alatt az első perctől nem lesz semmilyen probléma.
2014. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem is shar pei kutyám van, egy kan, szintén 2 éves. Utána kellett volna nézni a kutyának mielőtt magatokhoz vettétek, nem igazán első kutyának való, kemény dió. Én a legelső perctől kezdve következetesen és nagyon keményen fogtam, így nem volt probléma, azt leszámítva hogy a domináns viselkedése miatt másfél éves koráig nem tudtam kutyák közé vinni, de minden áldott nap dolgoztunk az ügyön, és fél éve már minden nap 2-3 órát vagyunk a parkban sok kutya között. Így sokkal nyugodtabb, kicsit sem fursztrált a mozgáshiány miatt.

Mi az amit megpróbáltatok? 8 hetes kora óta sok emberrel és kutyával találkozott, a falkasorban ő az utolsó, a kajálása rendben van (nem válogat), megfelelően van mozgatva (2-3 órát) minden nap?

Sajnos ismertem olyan családot aki szintén beválasztott egy shar peit elsőnek, mert olyan cuki, a szülők szidták, a gyerekek tömték és babusgatták, a kutya összezavarodott és odakapott anyukának, így el kellett mennie a háztól. Persze lemozgatva, szocializálva sosem volt...

Másik shar pei akit a környéken sétáltatnak egy 5 méteres flexire van ítélve egész életére, mert állítólag agresszív, és ha 2 méterre megközelíti bármilyen kutya a gazda rugdossa el azonnal, szerecsétlen sharpi meg pörög a pórázon mert tele van energiával és játszana... :(

Egészen pontosan mit jelent hogy támad és harap, konkrétan folyt már a vér? Ilyenkor hogy reagáltatok? Ment a sikítozás?

Napi szinten hány órát viszitek el sétálni, mennyit van póráz nélkül rohangászás más kutyákkal?

2014. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!