Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy wesite szőre mikor lesz...

Egy wesite szőre mikor lesz olyan, mint a fajtagyőzteseknek?

Figyelt kérdés

[link]


pl neki


2009. nov. 30. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha renszeresen van kozmetikázva.
2009. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és a genetika sem árt.
2009. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt is hozzá kell tenni hogy a fajtagyőztesek is lehetnek slamposabbak hétköznap, mert azért a kiállításra extra formába rázzák őket!


nem kell feltétlenül úgy kinézni egy házi kedvencnek mint egy fajtagyőztesnek a kiállítás pillanatában mert az nem a hétköznapi formája!

2009. dec. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Westie-kbe is van olyan amelyiknek vékonyszálú, ritka, de drótos a szőre.... Én őket nevezem csúnya westie-nek. És van olyan Westie amelyik olyan mint egy kis mackó, dús, puha szőr, csillogó hófehér.... Na és ha felnő, akkor a szép Westie-nek lehet ilyen szép bundácskát csinálni, a csúnyának nem. Nálam a fiú szép Westie, kiskorába is gyönyörű volt, most is puha dús szőre van. A lányt 1.5éves korába vettem 4 hónapja.... Szívem szerint ott hagytam volna az előző gazdájánál, annyira csúnya volt... Koszos volt, csapzott, a gazdája nyírta le a szőrét úgy hogy a derekától a fenekéig meghagyta neki hosszúra, nem volt neve, és amikor megkérdeztem hogy és mit kap a kutya enni, milyen tápot, azt válaszolta hogy hát ő úgy tudja hogy a lánya bundáskenyeret szokott neki csinálni.... Na mondom ezt a kutyát el kell hogy vigyem onnan.... Meg lett kozmetikázva, kiderült hogy nem is olyan csúnya a szőre, csak meg kellet fürdetni, de ő is a csúnyábbik Westie típusba tartozik. Neki például nem lehetne ilyen bundát csinálni és így beállítani neki. De attól még szeretem.
2009. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A standard által meghatározott fedőszőr kemény tapintású, aljszőrzet nincs. Szóval semmiképpen nem az a típusos westie aminek puha, gyapjas szőre van. A kiállítási kutyákat kölyökkoruk óta trimmeltetik, attól olyan a szőrük amilyen. Egy hozzá nem értő kozmetikus nem trimmeli a westiet, hanem nyírja és ezzel gyakorlatilag elveszti a jellegét a bunda és már nem vagy csak nehezen lehet helyrehozni. Szóval ha kölyök kutyád van, vagy még nem volt nyírva akkor vidd el egy jónevű kutyakozmetikába és trimmeltesd meg a kutyát. Ilyen szép szoknyája nem biztos, hogy egyből lesz, de meg tud nőni. Bár ha eleve rossz géneket örökölt a kutya, akkor sem tdsz neki kiállítási bundát varázsolni.
2009. dec. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!