Tükör őrző-védő valóban megadja azt, amit ígér?
A kérdés adott. Először leírom, mi nem érdekel:
Ami NEM érdekel:
- az, hogy alkalmas-e a tükör ŐV versenyzésre
- az iskolák közötti rivalizálás
- az, hogy milyen kva drágák a tükör sulik
- az olyan jellegű válaszok, hogy "menj, és nézd meg magad, és mérd fel, tetszik-e neked" - ha úgy gondolnám, hogy kezdő kutyásként képes vagyok megállapítani néhány oktatás megnézésével azt, hogy mire alkalmas valójában egy képzés, nem tenném fel ezt a kérdést
Ami ÉRDEKEL:
- igaz az, hogy ha eljárok rendszeresen ŐV oktatásra, akkor egy bizonyos idő után képes leszek olyankor is kontroll alatt tartani a kutyámat, amikor jelenleg eldurran az agya (pl macskáról lehívás)?
- kb mennyi lehet ez az idő?
Nagyra értékelném, ha olyanok is írnának, akik jártak már ilyen foglalkozáson (tükrösök, vagy volt tükrösök). Természetesen olyan tapasztalt kutyások válaszát is várom, akik jól értenek az akármilyen ŐV-höz.
Előre is köszönöm.
itt egy nagyon jó video, nálunk ,hogy is néz ki a kézbentarthatóság.
http://www.youtube.com/watch?v=2z2ekcBoxRs
nyilván ő egy nagyon magas ösztönszintű kutya, de az ö.v. nek pont ez a lényege, hogy ezeket az ösztönöket a felszinre hozzuk, és ezeket tartsuk kontroll alatt.
A lényeg ott kezdődik szerintem, hogy vannak fajták, amiknek eleve nem való az őrző-védő. Gondolok itt a legtöbb vadászkutya félére és a pásztorkutyákra. Ezeket a fajtákat nem szabad és ami még fontosabb nem illik őrző-védőre képezni
Továbbá vannak olyan egyedek is (akár németjuhászban is), amelyeket szintén nem szabad, ezt a gazdának és a segédnek közösen kell felmérni. A rendőrségek, katonaságok sem minden egyedet képeznek ki erre, mert előre felmérik, hogy az adott egyed egyáltalán alkalmas-e erre. Amelyik nem, abból még lehet csodálatos nyomolvasó, kábítószer, robbanószer kereső, akár mentő vagy vakvezető kutya is.
Szóval a lényeg az lenne az iskolákban, hogy ne csak azt nézzék, hogy mennyi pénzt tudnak bezsebelni azzal, hogy minden embert behülyítenek az őrző-védő foglalkozással, hanem ésszerűen és felelősségteljesen felmérjék mind az adott gazdát, mind az adott kutyát, hogy alkalmas-e rá.
Határozottan igen. Egy jó segéd felismeri, ha a kutya ösztönállapota jóval magasabban van, mint kézben tarthatósága. Ilyenkor csökkenti az ingert és elkezdtek a kézben tarthatóságon dolgozni, ha megvan, újra lehet emelni, újra mellé tenni a kézben tarthatóságot és így tovább.
Kutya/gazda függő, h milyen ütemben lehet haladni. Nekünk segít egyébként, de még hosszú az út előttünk az Őv-t tekintve :)
Az en kutyam ölt mar csirket.. ebbol kifojolag extra vadaszos mar.
1honap öv utan mar latvanyos volt a javulas. Tegnap meglatott egy macskat es ram nezett hogy mit csinaljon vele :D
Kb 3-4 honapig ovztem rendszeresen mostanaban nem jarok csak ritkan.
Persze ez kutyankent valtozik, mulik a kutya gazda kapcsolaton, azon hogy a kutya amugy mennyire kezben tarthato stbstb.
Azt sose fogom elerni hogy ne vadasszon valoszinu. Viszont az hogy egy szoval le tudom hivni macskarol az nekem mar eleg :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!