Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szakdolgozat: konzulens...

Szakdolgozat: konzulens kutyás terápia témában?

Figyelt kérdés

Kutyás terápia témában szeretném írni a szakdolgozatomat szociálpedagógia szakon, de sajnos még nem talátam konzulenst. Aki terápiázik és esetleg ismer olyan egyetemi végzettséggel rendelkező szakembert, aki kompetens a témában és esetleg (díjazás ellenében) vállalna konzultálást, az kérem, jelezze.


Ezenkívül érdekel minden témába vágó szakirodalom angol, esetleg magyar nyelven (ha van egyáltalán) kezdve a kiválasztástól, a képzésen át a terápiás munkáig. Az sem baj, ha külföldről kell rendelni.


Szeretném a saját kutyámmal is elkezdeni a képzést, de az év végéig külföldön vagyok, így ez várat magára, a szakdolgozati témaválasztási lapot meg hamarosan le kellene adnom... Köszönöm!


2013. dec. 18. 13:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hát épp erről beszélek. Attól, hogy a költség java része az önkéntesnél jelentkezik, még van költség. Ha a foglalkozáson résztvevők, vagy azok szülei/gyámjai fizetnek érte akkor megint csak van költség, bár tényleg nem az intézmény részéről. Az intézménynek jó reklám, hogy van náluk kutyás terápia, köszönik szépen, szívesen elfogadják: ingyen. Egyelőre nem Nyugat-Európában élünk. De tény, hogy jelentősen olcsóbb, mint a lovas terápia. Nem is akarom cáfolni amit írtál, csak jeleztem, hogy azért ez sincs ingyen.
2013. dec. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Költséges. Csak a fél évente kötelező orvosi vizsgálat 12 000.- Ft körül van.
2013. dec. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Akkor Nektek jó dokitok van. Nekünk legutóbb 18.000 volt. De valami már alakul, mert szeretnék kicsit ésszerűsíteni a kötelező orvosi vizsgálatokat, hogy ne legyen ilyen drága.
2013. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy az intézmény nem fizet a szolgáltatásért.
2013. dec. 19. 14:12
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez általában igaz. Azért remélem, hogy javul majd a gazdasági helyzet és idővel az intézmények is fognak tudni ilyesmire áldozni. Akár pályázati pénzből.
2013. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Azt tudjátok esetleg, hogy külföldön is önkéntes alapon dolgoznak a felvezetők, mint itthon, vagy az intézmények képesek, hajlandóak fizetni érte?
2013. dec. 20. 13:43
 17/18 anonim ***** válasza:
Az intézmények, ha fizetnek, akkor nem a felvezetőnek, hanem a terapeutának fognak, aki gondolom ha akar, akkor juttat a felvezetőnek is.
2013. dec. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A terapeuta sokszor az intézmény alkalmazásában áll, vagy akár ő maga a kutyafelvezető is. Egyébként létezik olyan, hogy a kutyás terápiáért fizetnek a szervezetnek, akinél a felvezető önkéntes. Olyan is lehet, hogy a résztvevők (vagy gyerekek esetén a szüleik) fizetnek párszáz forintot alkalmanként. Utána a kutyafelvezető befogadó szervezete ezekből a pénzekből tudja támogatni a kutyák ellátását, etetését, orvosi vizsgálatát.
2013. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!