Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy állatpanzió az tényleg rosz?

Egy állatpanzió az tényleg rosz?

Figyelt kérdés
Sok ismerösöm mondta, hogy állatpanzióba bevágják a kutyát egy ketrecbe kap enni, inni és ennyi. Viszont másik ismerösöm azt mondta, hogy az állatpanzióba a kutya jól érzi magát, megsétáltatják, meg simogatják, beoltják (ha kell) foglalkoznak velük, figyelet alatt vannak...stb. Akkor most kinek van igaza? Még sosem jártam ilyen helyen, csak sok jó, és rosszat is hallottam az állatpanziókról. Valaki járt már ilyen helye? Hogy néz ki, milyen hely?
2009. nov. 24. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális állatpanzióban a kutyák külön kennelben vannak éjszaka, de nappal együtt játszanak, foglalkoznak velük. Általában jól érzik magukat hiszen egész nap van társaságuk, elfoglaltságuk.

Természetesen lehetnek rossz a panziók is.

2009. nov. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
* roSSZ
2009. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg akármilyen jó egy panzió, egy normális kutya nem érzi ott jól magát, mert nem a gazdájával van.

De tényleg, biztos hogy vannak nagyon jó panziók, és rosszak is.

2009. nov. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Hát... én is merek két olyan csajt is, akik kiképzők és panziózással foglalkoznak. Az egyik a panel lakásában csinálja. Van, hogy egyszerre 6-8 kutya is van nála a lakásban. Alapvetően nincsenek ketrecbe zárva, de volt már nála olyan kutya, amelyik nem tudott viselkedni és egész nap bezárt egy boxba, csak addig vette ki, míg levitte. Tény, ellátta, sétáltatta őket, foglalkozott velük, csak a baj a módszerével van, egyet rezzent bármelyik kutya, amelyik szerinte rosszat tett és hülyére verte. A saját kutyáival is így bánik, a vizslája már olyan rettegésben él, hogy inkontinens lett... És ő magasan kvalifikált kiképzőnek tartja magát. Hát szerintem egy barbár...

A másik csaj, ennek a barátnéja, kertes házban csinálja, de beengedi a kutyákat a házba. De az is megveri őket, ha rakoncátlanok.

Nem mondom, hogy minden panzió ilyen, de ezeket látva én soha nem adnám oda senkinek a kutyáimat, hogy vigyázzanak rá, mert nem tudhatom, mi történik ott velük!

Vajon azok a gazdik, akik súlyos pénzekért otthagyták a kutyáikat ezeknél a csajoknál, mit szólnának, ha látnák, hogy mit művelnek ezek velük? Én biztos megölném, ha megtudnám, hogy akár csak rákoppintott a kutyám orrára! Nem hogy megveri!

Ha már kutyám van, úgy szervezem az életem, hogy a nyaralásra is vihessem vagy ha ezt nem lehet, akkor inkább itthon maradok velük! De oda nem adnám idegennek, még akkor sem, ha ő fizetne érte!

2009. nov. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Két állat panzioban voltam az egyik Luxembourgban, ott a holgy aki mellékesen foglakozik ezzel, kertes házban lakik, a kutyák a kertben vannak amíg o dolgozik, éjszakára beengedi oket a lakásba.A mi kutyánk szeret nála lenni, de ha érte megyunk akkor majd kiugrik a borébol annyira orul a gazdinak.

A másik egy Németországi pnzio volt, egy kicsit drágább, de ott minden kutya kulon kenelben volt amelyeknek padlofutése volt, ott voltak éjszaka, nappal pedig egy nagy kb vagy 10 ár nagyságu kifutoban voltak ahol finom homok volt leszorva, ott szaladgáltak játszottak. úgy nézett ki hogy az ottlevo kutusok nagyo jol megvannak egymással.

2009. nov. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

hát én vadidegen kutyákat össezszoktatás nélkül nem engednék össze egész napra - esetleg folyamatos felügyelet nélkül. Ha nem ismerik egymást a kutyák, könnyen összeverekedhetnek, főleg, ha többen vannak, a domináns kutyák meg terrorizálják a kevésbé dominánsakat. Nem jó az szerintem. Ha meg egyedül ücsörögnek egy kennelben, az sem jó.

Nekem van egy barátnőm, neki is egy kutyája van, és ha úgy alakul a helyzet, egymás kutyájára szoktunk vigyázni. Az más, mert a két kutya ismeri egymást, és akkor a gazdának csak 2 ebre kell figyelnie - én ilyen nagyüzemi panzióba tuti, hogy nem küldeném a kutyámat.

2010. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám volt panzióban négy napig. Tudtam, hogy jól bánnak vele, régóta ismerem a panzió tulajdonosát, de nem érezte jól magát. Az egyik, hogy bármilyen jó panzió, mindenképpen ketrecben kell töltenie valamennyi időt, mert nem minden kutyával jön ki jól, a többieket is ki kell néha engedni. A másik, hogy egy kutya sem örül, ha elszakítják a gazdájától. Hiába foglalkoznak vele és nem csak, hogy sétáltatják, de még terelhet is ott, ahova az enyémet vittem, de akkor is idegen helyen van.
2010. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Dolgoztam panzióban,ott tényleg törődnek a kutyákkal normálisan.

Később az én kutyám is volt ott 4 napig,úgy elkényeztették,hogy haza is alig akart jönni.

2010. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

"beoltják (ha kell)"


Olyan helyre vidd csak, ahol nem beoltják, ha kell, hanem be sem engedik, ha nincs beoltva.

2010. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutyapanzió és kutyapanzió között is nagy különbségek vannak. Akit ismerek a környéken oda soha a büdös életbe nem vinném a kutyámat de van egy másik ismerősöm Bp alatt laknak hozzá bármikor vinném. Nála a panziós kutyák úgy élnek mintha saját kutyája lenne a csajnak, mindegyikkel ugyanúgy bánik szóval nem tudok panaszt rájuk. Eddig mindenki aki ott volt csak jót mondott róluk.
2010. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!