Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már soha nem tudom majd...

Már soha nem tudom majd elengedni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves domináns kanom.A kanokkal nem jön ki és ha meglát egy kutyát egyből szaladna oda és ilyenkor engem megse hall.1 évesen került hozzám.Van nállunk gy nagy park de nem merem elengedni mert félek hogy elszalad.Ugye jól gondolom hogy jobb lenne ha nem lenne elengedve?Elszeretném engedni mert neki is jobb lenne de igy?Ugy odaengedhetem szukához hogy játszanak?(a szukákra rá van kattanva,tőllük nem szalad el)Amugy hallgat rám csak akkor nem ha kutyát lát.
2009. nov. 22. 07:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Virslit, sajtot próbáltál már? Száraztápért vagy bolti jutalomfalatért az enyém sem hajlandó megmozdulni.

Azt is lehet, hogy leveszel a kaja adagjából, így napközben éhesebb lesz. Ami este elmarad, azt a séta alatti jutalomfalat tömködéssel megkapja.

2009. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ma voltunk kint a parkban.kipróbáltam a hosszú pórázt és pórázon nem érdekli se a sajt se semmi.Elengedtem teljesen(nem volt senki kint)elfutott én meg elbujtam előlle és rá őt percre kapott észbe hogy hol vagyok(teljesen kivoltam hogy elfut)megkeresett és mondtam hogy gyere és odaadtam a falatot 5-szőr kellett elbújnom mig rájőtt hogy mi a következménye ha nem jőn.6-ik alkalommal már jőtt de azért még nem volt túl biztos a behivás.Még gyakorolni kell.Szerintetek igy jó lesz ha igy folytatom?Ja és megtudok kérni kutyás ismerőst hogy megtudjam neki tanitani.Szerintetek ugyan ezzel a modszerrel beválik majd?Köszi a segitségeteket.Ja és póráz nélkül kell neki a sajt,virsli:)
2009. nov. 24. 20:55
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia! Ez az elbújós módszer is hasznos lehet! Mert megijed, hogy hirtelen nem vagy ott. Én egyszer azt olvastam egy könyvben, hogy ha nem jön vissza a kutya akkor ne ordibáljunk utána folyamatosan, mert akkor tudja, hogy ott vagyunk és figyelünk rá. De ha nem foglalkozunk vele, akkor elméletileg érdekelni fogja hogy hol vagyunk.

Nah, mondjuk ez az én kutyámnál nem jött be, de úgy látszik a tiédnél beválik.:)

2009. nov. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Jah, és megpróbálhatod a szorítós- szöges nyakörvet is hosszú pórázzal. Hosszúpórázzal lazára engeded, aztán amikor hívni akarod és nem reagál pár pillanaton belül akkor megrántod a pórázt. Így rájön, hogy ha nem jön akkor az fájdalommal jár. De fontos, hogy egyébként lazán legyen a póráz, hogy csak akkor feszüljön, ha nem fogad szót. Kicsit durvább módszer, de igazából a kutyáknak nagyon erős a nyakuk így nem fáj nekik, és domináns kanoknál nem árt.


Jah, és néha fogd át az orrnyergét a kezeddel és picit szorítsd meg, amikor nem engedelmeskedik. Ez a dominancia kifejezése. A farkasok a szájukba veszik a másik orrát, és így fejezik ki fölényüket.


Milyen fajta egyébként?

2009. nov. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

lusta vagy te kutyát tanítani !!!


1 - vagy megtanítod,és kutyasuliba viszed ( persze a város másik fele biztos a holdon van ??)

2. vagy sosem engedheted el , mert nem hallgat rád ,ergó a kutya azt teszi amit akar, mert a gazdája egy ..........

2009. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Miért lennék lusta?Mindig is tanitottam és ezt hogy nem hallgat rám kb 4 hónapja kezdte.Ja és most is folyamatosan tanitom csak nem éppen hallgat rám.És igen kutyaiskolába nem tudom elvinni mert nagyon messze van és a szüleim engem egyedűl nem engednek el a kutyával és ők meg nem jönnek el velem)

Utólsó elöttinek:Ő keverék kutya(sokak szerint tibeti terrier-pumi)

2009. nov. 25. 17:35
 17/18 anonim ***** válasza:
Ivartalanítsd. Ha ivartalanítod a fiú kutyádat akkor sokkal nyugottabb lesz és nem támadja meg a többi fiú kutyát.
2009. nov. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél nyomkövető pórázt. Először próbáld azzal. Több féle méretben találsz. Pl: Fressnapf-ban. Énis így kezdtem, és ma már sétáltatni is póráz nélkül szoktam:)
2009. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!