Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már soha nem tudom majd...

Már soha nem tudom majd elengedni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves domináns kanom.A kanokkal nem jön ki és ha meglát egy kutyát egyből szaladna oda és ilyenkor engem megse hall.1 évesen került hozzám.Van nállunk gy nagy park de nem merem elengedni mert félek hogy elszalad.Ugye jól gondolom hogy jobb lenne ha nem lenne elengedve?Elszeretném engedni mert neki is jobb lenne de igy?Ugy odaengedhetem szukához hogy játszanak?(a szukákra rá van kattanva,tőllük nem szalad el)Amugy hallgat rám csak akkor nem ha kutyát lát.
2009. nov. 22. 07:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem semmiképp se engedd el. Te magad is tudod, hogy nem jönne vissza.

Van megoldás a bajra, vannak olyan pórázok, amelyek több méterre elengedik a kutyát, így "szabadon", mégis pórázon mászkálhat.

Természetesen a kutyádnak megfelelőt válassz, a szakítószilárdság nem mindegy.

Remélem segítettem.

2009. nov. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát,gondoltam hogy ez lesz a válasz.Volt olyan pórázunk de elszakadt(50 kilós kutyánál is tartania kellett volna,de a kutya csak 20 kg,szóval azzal nincs jó tapasztalatom)Szukához engedhetem szerintetek?Persze ugy hogy játszás után egyből póráz.
2009. nov. 22. 07:31
 3/18 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
85%

Inkább tanítsd őt. Egy kutyánál alapvetés, hogy hallgasson a gazdájára, behívható legyen, bármilyen szituációból.

A séták alkalmával, miután elvégezte a dolgát, engedd hosszú pórázra, és hívd magadhoz, amikor odaér, dicsérd meg, esetleg adj neki jutalomfalatot. Minden egyes sétánál gyakorold ezt.

Érdemes volna olyan könyve(ke)t elolvasnod, amelyben ezt az egyébként nagyon egyszerűen megtanítható dolgot le is írják neked. Még jobb volna, ha elmennétek kutyaiskolába, ott ugyanis szocializálódik - megszokja a más kutyákat -, ki is mozoghatja magát, lefárad mind szellemileg, mind fizikailag.

És nem utolsó sorban, mihamarabb ivartalaníttasd, jótékony hatással lesz a kan kutyákkal való kapcsolatára is.

2009. nov. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

lehet jó hosszú kiképzőpórázokat is kapni! Nem a flexire gondolok itt, hanem olyan nylon, normális pórázra, ami olyan, mint a rövid, csak hosszú. Retriever póráznak is hívják... Az nem automata, azaz neked kell ügyeskedni vele, de van 5 méteres is...

Ahogy mi csináltuk: nagyon finom jutalomfalat. Jön melletted a kutya, laza pórázon, amikor meglátsz egy másik kutyát, akihez vélhetően odarohanna, adod neki a jutifalatot, de folyamatosan, így el lehet terelni a figyelmét. Persze valami parancsszóra kapja meg a falatot, de valami egyszerűre, pl. pacsi, vagy ül, fekszik... ilyenkor rád figyel és nem a másik kutyára... Ha lazára engeded a hosszú pórázt, és már előre ment 2-3 métert, hívd magadhoz, adj jutifalatot, és dícsérd meg. Ha viszont nem jön, akkor szidás, és a hosszú pórázzal vissza tudod hívni. Amúgy kizárt, hogy az ilyen póráz elszakadjon, olyan nylon kötélből van, amit a hegymászók is használnak, meg az alpinisták... jó minőségűt válassz, akkor nem szakad el...

2009. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de az ilyentől kapok frászt, h soha nem engedik el a kutyát! Ez az első válaszolónak szólt, nem a kérdezőnek. Nincs annál jobb dolog a kutya számára ha szabadon jöhet-mehet, játszhat a többi kutyával. De ehhez nevelni kell! Az én kutyám is elmúlt 1éves, amikor hozzám került, és fantasztikusan gyorsan meg lehetett neki tanítani mindent. Már 6éves, de még mindig tanul új dolgokat. Szóval a kutyád kora nem lehet akadály. Keressetek fel egy kutyasulit! De ez előttem hozzá szólók által ajánlott módszert is kipróbálhatod. Jutalmazni és dícsérni soha ne felejtsd el a kutyát, de csak akkor ha vissza ment hozzád. Legyél figyelmes és ha elengeded a pórázról, akkor figyeld, h jön-e másik eb. Még mielőtt kiszúrná a másik ebet az előtt hívd be, jutalmazd, dícsérd és kösd pórázra.

Egyébként meg egy ivartalanítás sokat segíthetne a dominancia problémákon.

2009. nov. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Itthon mindent megcsinálnál nekem.Fügyölök neki egyet és már nállam is van de ha kutyát lát akkor semmi.Amugy ezzel a hosszú pórázos dologgal meglehet azt tanitani hogyha kutyát lát akkor is hallgasson rám?
2009. nov. 22. 11:53
 7/18 A kérdező kommentje:
Az ivartalanitást a szüleim nem engedik.Kutyasuli meg a város másik felén van csak:(
2009. nov. 22. 11:56
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Flexit semmiképp se használj, nagyon rossz irányba befolyásolja a kutyák iránti viselkedését!

Ez jó, hosszú póráz, a hosszúsága állítható: [link]

Lehet, hogy otthon mindent megcsinál, mindig szót fogad, de kinn nem. Tehát a kinti szófogadást is gyakorolni kell. Az egyik hozzászóló már leírta: a lényeg, hogy akkor is rád figyeljen, ha másik kutya van a közelben.

Ha másik kutya közeledik, leülteted. Folyamatosan jutalomfalatokat adsz neki és dicséred, egészen addig, amíg rád figyel. Ha a figyelme elveszik, határozottan rászólsz, hogy nem szabad, és gyorsan elindulsz vele ellenkező irányba, egy pár lépést megteszel vele (ezzel kizökkented a másik kutyára irányított figyelméből). Újból ülteted, jutifalatok, dicséretek.

Csináld ezt kitartóan, minden egyes kutyánál, aki mellett elhaladtok, akár hetekig. Ne foglalkozz azzal, mit szól a másik gazda ahhoz, hogy te ülteted és jutalmazod a kutyádat.

Ha ültetve megy, gyakoroljátok haladással. Másik kutya megy mellettetek, ti is mentek velük szemben, tartod az orra elé a jutifalit, közben dicséred. Ha megindul a másik kutya felé, gyors nem szabad + fordítás.

Ha sikerül több alkalommal reakció nélkül elvezetni egy másik kutya mellett vagy vele szemben, nyert ügyed van! :)

A módszer lényege, hogy megtanítsd, a másik kutya nem veszélyes, nem kell megtámadni, és fontosabb rád figyelni, mint vele foglalkozni.

Ha nagyon domináns, tökéletes sosem lesz, mindig lesz kan kutya, akire morogni fog, de ezzel legalább azt eléred, hogy ne egyből támadjon, hanem először szagoljon, és utána morogjon, mérlegelje, megéri-e összeverekedni. Amíg szagol, te már észre tudod venni, mi lesz a vége (borzol, megmerevedik, vicsorog, morog, ugat/ csóvál, játékra hív) és a másik gazdival közösen vissza tudjátok hívni a kutyáitokat.

Az ivartalanítást miért nem engedik a szüleid? A pénz miatt?

2009. nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen a pénz miatt.Meg anyukám barátja olyan hogy ha befedez a kutyám egy szukát az nem a mi bajunk:(
2009. nov. 22. 20:55
 10/18 A kérdező kommentje:
Ja és a kutyámnak nem kell se jutalomfalat az utcán se semmi:( Szóval ez is egy problémás dolog
2009. nov. 22. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!