Máik kérdésnél említették például Angliát és Hollandiát. Ott nem csinálnak ekkora felhajtást a törzskönyvből. Még maga a tenyésztő is alkothat magának a kutyáihoz az adataikkal törzskönyvet. És nem szaporítózzák le, nem állítják, hogy fajta jellegű keverékeket gyárt. Törzskönyvet csak azok csináltatnak, akik kiállításokra akarják vinni a kutyáikat akár külföldre is, vagy éppen eladnának más országba kölyköt.
Ha ismernék az itt szaporítózó emberek a külföldön működő kutyagyárakat, akkor nem osztanák boldog-boldogtalannak ezt a jelzőt sem.
2013. nov. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
12/19 anonim válasza:
nálunk is volt róla szó, hogy nem adnak ki törzskönyvet, csak egy u.n. regisztrációs lapot, és csak az a kutya fog a későbbiekben törzskönyvet kapni, aki sikeres tenyészszmlét csinál.
2013. nov. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
13/19 anonim válasza:
Hollandiát és a kutyatartást ne említsd egy lapon szerintem :)
2013. nov. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
14/19 anonim válasza:
Mi a különbség Hollandiában két azonos fajta kutya párosításának papír nélküli alma és a magyar ugyanígy létrejött alma között?
2013. nov. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
15/19 anonim válasza:
A belgák simán törzskönyveket csinálnak a mali mixeiknek. Igaz, nem FCI kompatibilist, csak a követhetőség miatt.
2013. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
16/19 zsuzsabazsa válasza:
Ez csak egy kitalált szó használat ami helytelen. Azt jelentené, hogy származási lappal nem rendelkezik, tehát a szülők ismeretlenek, viszont a fajtájának jellegét magán hordozza. Tenyésztésre alkalmatlan. Ezek általában talált vagy menhelyre bekerült kutyák közt van.
Vannak olyan kutyák is akik ezért vagy azért nem kaptak származási lapot, de mindkét szülőnek van és a kölykök is fajtatiszták, semmi esetre sem keverékek, de mivel nem rendelkeznek származási lappal ezért nem lehet őket hivatalosan tovább tenyészteni. Van aki mutyiban teszi.
Tehát ilyen szó, hogy "fajtajellegű keverék" szó nem létezik.
2013. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
17/19 anonim válasza:
én fajtajellegű keveréknek azt a kutyát mondanám, amin egyértelműen látszik, hogy nem fajtatiszta, viszont erősen hasonlit egy bizonyos fajtára. Pl. a Husky keverékeknél szokott eléggé látszani, vagy rotti mix-nél. De két törzskönyves kutya utódja nem nevezhető keveréknek, még annak ellenére sem, ha nincs az alom letörzskönyveztetve.
2013. nov. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
18/19 anonim válasza:
hát érdekesen nézne ki hogy a kölyök szülei tks fajtatiszta kutyák, de mivel nincs a kölyöknek tkja ezért már keverék :D
2013. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
19/19 anonim válasza:
Mondok egy érdekes példát. Dobermann. legjobb párositás, Championok, ZTP, munkavizsga minden megvan, születik 5 fekete kiskutya, és egy kék. Az 5 fekete minden további nélkül törzskönyvezhető, viszont a kék kiskutyának, ha megszakadok sem tudok csináltatni, mivel az FCI kizárta ezt a szinváltozatot. most akkor a mai értelmezés szerint, nekem egy alomban született 5 fajtatiszta, és egy fajtajellegű keverék kiskutyám?:)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!