Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki bejön a kertembe,...

Ha valaki bejön a kertembe, és a kutyám megöli akkor engem mennyire büntetnek meg? És a kutyát akkor is veszélyesnek minősítik?

Figyelt kérdés
2013. nov. 9. 10:37
1 2 3
 21/27 kriszti4 válasza:
Miért, már történt veled ilyen????
2013. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__50331..


átmásoltam a kérdésed ebbe a topicba, nézd meg, hátha ott több érdemleges választ kapsz

2013. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A besurranó tolvaj pont azért besurranó, mert nyitvahagytad az ajtót! Velem volt ilyen! És bejött és ellopta a táskámat. Sajnos akkor még nem volt kutyám, de cserébe bejelentést tettünk és megszívta a loboncos mamutember, mert az utcában kamera van és felvette, ahogy a pancserja a kapu előtt dobálja kifele a cuccaimat a földre. Ráadásul az idióta balfékje, a környéken próbálkozott újra, de a bejelentés miatt figyelték a környéket és rajtakapták egy másik akció közben! S mit találtak nála? Hát a bankkártyámat!!! Ha-ha-ha! Lényeg a lényeg, azóta már van egy harapós kutyám, ami igencsak veszélyes, mert ha valaki így benyitna, biztosan a torkának ugrana, vagy legalábbis a tökeit letépné! Namost ezekután ha megtépte és elengedi a kutya, akkor örülhet, ha el tud menekülni! Miért, gondoljátok, hogy fut a rendőrségre, feljelenteni? HOgy csókolom be akartam surranni és egy veszélyes állat rámtámadt?
2013. nov. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm 22-es válaszoló, remélem kapunk rá választ!


23-as válaszoló! Szó sem volt nyitva hagyott ajtóról, kapuról nem értem honnan vetted! Én még akkor is bezárok mindent ha a kertbe megyek ki, soha de soha nem hagyok nyitva semmit, még ablakot is csak ha ott vagyok a helyiségben.

2013. nov. 10. 09:35
 25/27 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem feltétlen neked válaszol mindenki, a besurranó tolvajt a 20/24-esnek írtam. Ha elolvasnád a hsz-eket, következtethetnél, hogy rajtad kívül más is írkál!;)HÁt innen vettem a besurranó tolvajt.
2013. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Látom, hogy más is ír, de mivel én tettem fel a kérdést, az tűnik logikusnak, hogy nekem írják a válaszokat. Illetve ha nem, akkor megjelölik hogy kinek válaszolnak. Mostmár értem, hogy nem nekem írtad azt amit írtál.
2013. nov. 10. 11:10
 27/27 anonim ***** válasza:

20-as vagyok. Azért ha csak harap és enyhe sérülésekkel megússza a tolvaj, aminek következtében lapul, az nem ugyanaz, amikor egy kutya rátámad és konkrétan széttépi/megöli a tolvajt, mert a hulláját csak nem fogod elásni a kertedben... Vagy ha még is és lebuksz, akkor naná, hogy téged vesznek elő.

Arról nem is beszélve, hogy szerintem egy olyan alak, aki képes betörni és elvenni más tulajdonát, annak kb annyi agyi kapacitása is van, hogy vagy kitalál valami hihetőnek tűnő mesét, hogy miért lépett be az udvarba, vagy annyira gyökér, hogy feljelentést tesz és még azt is elmondja, hogy mit akart ellopni és miért... (ismerek rá élő példát) De nem ezen van a hangsúly. A kérdés arra irányult, hogy mi van akkor, ha vérbe fagyva találok reggel egy alakot, mert a kutyáim megrendezték egy pöttyet. Avagy ha nem is hal meg, de mentőt kell hívnom egy tolvajhoz, aki megpróbált betörni hozzám, mert a kutyáim úgy megszabdalták, hogy ha akarna sem tudna elmenekülni.

Szerintem és sokan mások szerint is ez jogos, kár hogy a bíróság nem biztos, hogy így fogja látni, mert ilyen világot élünk. Azért én is kíváncsi leszek a válaszokra.

2013. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!