Érdemes lesz ezt az Amstaff kutyát megvennem ezektől a szülőktől, ha később úgy gondolom, hogy tenyészteni akarom?
Ha tenyészteni akar az ember,akkor nem egy közepes helyről vesz kutyát,hanem akár behoz külföldről egy ígéreted példányt.Persze mindazt azok után,hogy tanult a tenyésztésről,legalább okj-s szinten,de az egyetemi megfelelőbb lenne,majd a fejében körvonalazódik a tenyészcél,hogy milyen kutyákat kíván "létrehozni" ehhez milyen egyedekre van szüksége.
Az,hogy anyja meg apja törzskönyves kb. nem is szempont,hanem olyan alap,minthogy levegőt veszel.És a "nagyon szép" pedig egyáltalán nem értelmezhető,mert keverék kutyába is van rengeteg nagyon szép.
Egy tenyésztési program nem a "nagyon szép" kutyára épül,hanem egy tenyészcélra,szaktudásra és rengeteg tapasztalatra.
Elletni meg 2 kutyát összeengedni a szomszéd Béla bácsi 8 általánossal is meg tud csinálni.
Genetikai háttér,lehetőleg a dédszülőkig felmenően betéve tudni és azt is tudni hozzá,hogy az adott egyed génállományához milyen kutyára van szükség,aki kompenzálja az esetleges hibákat és a tenyészcélnak megfelelő egyedek születnek a párosításból.
És persze a törzskönyv,tenyészszemle,orvosi szűrések,pár kiállítási eredmény alapnak számít.
ez így van, ami külföldi az nem biztos, hogy jobb... jó példa pl az én fajtában rengeteg kutyát hoznak az USA-ból mert, hogy ott vannak a legjobbak, ja de azokat nem Európába adják el, 20 USA imp kutyára jut 1-2 klasszis a többi meg rosszabb mint az alap Európai állomány.
Nyugodtan gondolhatja valaki, hogy egy kevésbé "menő" helyen találhatja meg amit keres, én is most itthonról vettem egy soha kiállítást nem látott kutyák kölykét ugyanis olyan régi jó vonalak vannak a kutyákban amiket már kevés helyen lehet megtalálni
Második vagyok,félre értettél.Nem mondtam,hogy csak külföldről lehet jó kutyát találni.De ismerem az itthoni staffokat,a kennelek zömét is,már amelyik érdemes egyáltalán a tenyésztői névre,és sajnos ha én valaha tenyésztésbe kezdenék,(ami nem kizárt) nem a hazai kennelekből nézném meg elsősorban a kutyákat.
Persze,lehet hogy külföldön sem találnám meg,amit keresek,de biztos,hogy ENNÉL A FAJTÁNÁL ott kezdeném.
És még mindig a tenyészcél alapján kell kutyát választani,ami ugyebár emberenként eltérő,hogy kinek a fejében milyen cél rajzolódik ki.Aki megtalálja a számításait az itthoni kutyákban,és tudatos tenyésztéssel kihozza a számára megfelelő példányt akkor neki nyilván megfelelnek a hazai kennelek.
Akinek meg más elképzelése van,az addig keres,amíg megtalálja a számára megfelelőt.
Én pont emiatt gondolnám "drágábban" adni (mit is jelent,ma az hogy mi a drága? egy autó több millió és van aki 3 évente cserélgeti...egy tévé annyiba van,mint egy minőségi kutya...a drága épp ezért relatív)
Így is nehéz kiszűrni,hogy milyen helyre kerülnek ezek a kutyák,ha pedig elérhetőbb árra teszi az ember,van az az alja szaporító meg pénzéhes ember,aki összekuporgatja a 60-80 ezret,vagy összedobják 3-4-en és megvennének egy ilyen kutyát,azért hogy aztán pénzzé tegyék a kölyköket és mondhassák,hogy "fajtatiszta".
Aki minőségi kutyát akar,garantáltan egészségeset,plusz egy adott fajta szerelmese,az igenis fizesse meg az árát!
És még azoknak sincs rajta "haszna" akik 100-150 ezerért adják,mert azok általában a többszörösét költötték a szülőkre,nagyszülőkre,nevezésekre stb.
Nem hinném,hogy aki szívvel-lélekkel csinálja,az meg tud ebből élni.Sőt...nem tud.És még talán rá is fizet.A sokadik évben lesz talán 0-ás vagy minimális pluszos,amit vissza tud forgatni.Szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!