Kié hivatalosan a tenyésztőtől vett kutya, milyen kötelezettségeink vannak?
Még soha nem volt tenyésztőtől kutyánk. Tavaly kb. 16 évesen meghalt a tacskó keverék kutyusunk, akit már felnőtt korában fogadtunk be. Most a párom beleszeretett egy fajtába, ami külsőre is tetszik neki, illetve társunk tudna lenni a mozgalmas mindennapokban (sport, túra, úszás, kutyasuli, agility terveink is vannak vele).
Olvasgattuk a kennelek holnapját, és a párom kiakadt azon, hogy milyen elvárásai vannak a tenyésztőknek a jövőre nézve. Szeretném megjegyezni, nem azért, mert szaporítani szeretnénk, vagy a kert végében tartanánk láncon, de tényleg létezik olyan, hogy valami nem tetszik a tenyésztőnek, és visszaveszi a teljesen normálisan nevelt és tartott kutyát?!
Vagy azt is a tenyésztő mondja meg, hogy melyik kutyasuliba hordjuk, stb? Milyen gyakran kell vele a kapcsolatot tartani?
Más állatom van tenyésztőtől, néha küldök róla képet, de ő nem keres, nem várja el, nem erőszakoskodik, de ha küldök, vagy kérdésem van, örül neki.
tenyésztőtől függ, tied a kutya, de ő dönt milyen feltételekkel adja el nektek a kutyát, amit ha aláírtátok az adásvételit , te köteles vagy betartani.
ha túl sok az elvárás, ker4esni kell olyan tenyésztőt akinek az elvárásai megtfelelnek számotokra.
Az ivartalanítás természetes, lakásban tartanánk kertbe kijárással, kutyasuli, séta, napi lemozgatás, minőségi táp megint csak magától értetődő.
Miket várhat még el egy tenyésztő?
szia!
Ha megvetted, ivartalaníttasd, akkor nem lesznek a tenyésztőnek továbbtenyésztési céljai, tervei, valamint írasd át a nevedre a törzskönyvön belül is, és akkor teljesen a tiéd lesz a kutya!
Illetve arra tud valaki válaszolni, hogy pontosan mit takar az, hogy tenyésztővel társtulajdonban lévő kutya?
Az almok képeinél, ahol írják, hogy ki lett a gazdi, több kutyánál is ezt írták oda.
Annyit, hogy nem a tenyésztőnél van a kutya hanem valaki másnál azaz társtulajdonban és szerződés alapján oszlanak meg a költségek,bevételek kiállítási, orvosi, fedeztetési, alom stb.....
Valamint a két tulaj közös megegyezéssel nevezi mondjuk kiállításra a kutyát, de ez tényleg szerződése válogatja. Nálam 3 kutya is van tártulajdonban nálunk élnek, de a tenyésztőjük nevén vannak.
Milyen fajtáról van szó?
Az adásvételi szerződésben pontosan benne vannak a vásárló jogai és kötelezettségei, akárcsak a tenyésztőé. Ha nem tetszenek a szerződésben foglaltak, akkor beszéljétek meg a tenyésztővel vagy keressetek másik tenyésztőt.
Egy jó tenyésztő felelősséget érez és vállal a nála született kiskutyákért. Egy ismeretlennek odaadni a kiskutyát komoly kockázatot jelenthet, hiszen lehet, hogy ti normálisak vagytok, de ez nem igaz mindenkire. A szerződéssel a tenyésztő a kutyát is igyekszik óvni, pl az olyan passzusokkal, hogy ha a kiskutya láncon van tartva, akkor visszaveheti. Szerintem ez jó dolog. Ha nem csináltok hülyeséget, akkor nem kell tartanotok ettől.
Nekünk is elég rendes szerződésünk van, de ilyenek azért nincsenek benne, hogy hányszor kell vizitre menni stb. xD Mi azért tartjuk a tenyésztővel a kapcsolatot, mert szeretnénk, és mert sok előny származik belőle.
A társtulajdon szintén benne van a szerződésben, általában a következőket jelenti:
- kan kutya esetében a tenyésztő ingyen fedeztethet vele
- szuka: x mennyiségű alom lehozása csakis a tenyésztő által megtervezett párosítással
- esetleg részesedés a kölykökből
- rendszeres kiállításra járás vagy annak biztosítása, hogy a tenyésztő elvihesse kiállításra
- viszont nem a kutya teljes vételárát kell kifizetned
De erről is az adott tenyésztőt kérdezd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!