Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fontos egy fajtatiszta...

Miért fontos egy fajtatiszta kutyánál, hogy van törzskönyve?

Figyelt kérdés

A törzskönyv azaz, hogy levan igazolva, hogy pl. igazi fajtatiszta rotweiler, németjuhász, csivava?

És miért olyan fontos, hogy egy kutyának legyen ilyene. Mármint, persze, énis örülnék neki, ha tudnám, hogy eredeti magyar vizslámvan, de mit tudok kezdeni a törzskönyvel?


2009. okt. 30. 20:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Én nem bántam meg,hogy szaporítótól vettem,nekem nincs kedvem tízezreket kiadni egy törzskönyves kutyára.Inkább én is a kutyára költöm a különbözetet(kutyasuli stb.).

Az előző,kutyaviadalosoktól selejtként vett kutyám pl.17 éves koráig élt,vizsgázott,jó idegrendszerű kutya volt.

2009. nov. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%
Vagy logikusan átfogalmazva amit írtál: Az alom így is-úgy is megszületett. Teljesen mind1, hogy van-e rá kereslet vagy nincs. Én elvittem belőle egy kutyát, ami így már biztos, hogy nem kerül rossz gazdához.
2009. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan.

Ha nemveszem meg,jó eséllyel már egy disznóólban sülné az ideggyenge utódokat.

Velünk sokkal jobban járt.

2009. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem csak abban az esetben van jelentősége, ha tenyészteni akarod vagy kiállításra szeretnéd hordani. Az én boxeremnek nincs törzskönyve, anélkül is nagyon szeretem, a családban ő a "mindenki kedvence". Számomra jelentéktelen az a darab papír.
2009. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Megnézheted a kiskutyád családfáját, a neten kimazsolázhatod, kik a szülei, meddig éltek, milyen szinüek voltak. A törzskönyv a kiskutya "személyi igazolványa". Igazolja a fajta tisztaságát. ha kérdéses a valodisága, kérhetsz DNS tesztet, a saját költségedre.

Ha hobby célra vásárolod, akkor vállald az ivartalanitást, de a törzskönyv véleményem szerint akkor is jár. Ekkor elvileg olcsobban kéne odaadni a kutyust. Ha tenyésztési céljaid vannak vele, akkor nyilván magasabb az ára.

2009. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!