Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek fajtatiszta kutyája...

Akinek fajtatiszta kutyája van annak van hozzá törzskönyve?

Figyelt kérdés
Számotokra mennyire fontos, hogy legyen hozzá?
2010. júl. 20. 11:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
csak attól számít fajtatisztának ...
2010. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy tudom, hogy anélkül is lehet egy kutya fajtatiszta, hogy törzskönyve legyen, nem feltétlenül kell ehhez ez az okmány. Akkor fontos, ha versenyeztetni akarod kiállításokra hordani, mert ahhoz elengedhetetlen. Tulajdonképpen nem fontos, de azért mégis jó, mert többet ér.. különösen, ha jó a vérvonal, elvégre ezzel tudod csak igazolni. :) a mi kutyusunknak volt.
2010. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
van
2010. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Attól még, mert nincs törzskönyve, lehet fajtatiszta, csak ugye erről nincs hivatalos papír. Na már most az én yorkim is fajtatiszta, de ha valaki azt mondaná, hogy ugyan, van benne egy kis tacskó is, akkor nem tudom bebizonyítani, hogy ez nem igaz.

De engem az sem érdekelne, ha most megtudnám, hogy ő egy csivava-husky keverék (vagy bármi:) mert imádom. Persze, yorki, mert a szívem csücske ez a fajta, de mikor megvettem, nem érdekelt, hogy nincs törzskönyve.

Hála Istennek makk egészséges, de legközelebb minden bizonnyal tenyésztőtől fogom venni, papírokkal. Még akkor is, ha nincs semmi célom a kutyával. Se kiállítás, se tenyésztés, de azért nem baj, ha megvannak a papírjai.

2010. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
Nekem törzskönyvezett,szűrt szülőktől van kutyám de neki nincs tkönyve!Viszont ivartalanítva lesz hamarosan az első tüzelése után!Nem szándékoztam kiállításokra vinni,nem fogok szaporítani nekem nem fontos a tk.!
2010. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk 2 fajtatiszta kutyánk van, természetesen törzskönyvvel.

Hiába van valakinek ilyen olyan szűrt kutyáktól kiskutyája, semmivel nem tudja bizonyítani, hogy valóban az, mondani meg bármit lehet.

Egyik ismerősöm meg van róla győzödve, hogy fajtatiszta kutyája van mert a szaporító azt mondta neki, közben meg lerí a kutyáról, hogy keverék, persze ezzel nincs gond, csak akkor ne hiresztelje ezeket.


És akinek fajtatiszta szűrt szülöktől van kutyája, neki mért nincs tk-ja? mert ha én veszek pl. 120 ezerért egy kutyát tenyésztőtől nem azon a 10-20 ezren fogok spórolni, hogy legyenek e papirjai a kutyámnak. 23/L

2010. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

A tk elvileg egy biztosíték hogy a kutya fajtatiszta (nincs más fajta a felmenői között tehát kívül-belül az a fajta amire én számítok), és hogy tenyésztő mindent megtett hogy a kutya szép, és egészséges legyen, az ősök szűrve vannak, nem kell genetikai betegségtől tartanom, se más örökölhető problémától mert odafigyeléssel lett kiválasztva a kan és a szuka.

Na sajna ez ma már nem így megy, a törzskönyvet hamisítják, ahogy a kutyák egészségügyi papírjait is. Minden a pénzről szól, nem a fajta nemesítéséről.

Ha én egy fajta kutyák akarok, tegyük fel egy huskyt, akkor hónapokig kell keresni, kutatni, utána járni. Olyan tenyésztőt akarok aki még szívvel lélekkel csinálja, és ez ritka. A törzskönyv az alap ami erre utal egy tenyésztőnél, de minden más papírt le kell ellenőrizni, és beszélgetni vele. Nem egyszer láttam kiskutyát szenvedni, elpusztulni, gazdit zokogni mert szóporítótól vett tk nélkül. Én nem kockáztatnék, inkább teszek a keresésbe több pénzt és energiát mint később a dokiba egy ilyen ostobaság miatt. Persze betegségek jöhetnek, de legalább tudni fogom hogy nem az ember trehányság és pénzéhesség miatt.


Na ennyit a törzskönyvről, nekem amúgy csak mentett állataim vannak, menhelyesek. Sajnos náluk pláne előfordulhatnak genetikai és más betegségek (és igen itt ellent mondok saját magamnak) de ez vagyok én, mentek és elengedek ha itt az idő, legtöbbször az emberi kegyetlenség miatt, de szeretem csinálni, még ha tudom is hogy egy törzskönyves kutya tovább élhetne, én inkább az útszéléről kaparom fel, és teszem boldoggá amíg lehet.

2010. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi, de a fajtatisztaság nem egy egzakt biológiai fogalom, hanem azt jelenti, hogy igazolhatóan ismerjük a kutya felmenőit, ami a törzskönyvbe be van vezetve és ezt egy szervezet igazolja. Enélkül nincs értelme fajtatisztaságról beszélni. Egy adott törzskönyvezett példány nem biztos, hogy teljesen hozza a fajtastndardot, lehet, hogy kisebb/nagyobb/színhibás/anatómiaialag nem megfelelő, mégis fajtatiszta, mert hivatalos iratokkal igazolni tudjuk a felmenőit. Ugyanakkor hiába van egy olyan kutyánk, amelyik az előzővel ellentétben teljesen standardon belül van, ha nem tudjuk igazolni a származási lappal a felmenőit, akkor nem állíthatjuk róla teljes bizonyossággal, hogy fajtatiszta, mert igenis lehet benne más vérvonal is, ami nem látszik. A ritka fajták "B" törzskönyves példányai is azért vannak megkülönböztetve, mert azokra is csak küllem alapján mondták rá, hogy valószínűleg tényleg olyan fajta, de nem igazolható a származásuk, ezért "B" törzskönyvet kaptak.

Nem igazán értem, hogy ha valakinek nem fontos, hogy törzskönyvezett kutyát vegyen, akkor miért ragaszkodik ahhoz, hogy fajtatisztának nevezze? Miért nem elég az neki, hogy van egy - mondjuk - labradorja, amiről nem tudja hogy fajtatiszta-e, és ezt akár el is ismeri? Ilyenkor a legtöbben ragaszkodnak hozzá, hogy de az aztán biztosan fajtatiszta! Nem mindegy?


Gondolom mostmár egyértelmű, hogy TK-s kutyám van. Ha nem ragaszkodtam volna egy konkrét fajtához, akkor örökbefogadtam volna egy akármilyen nekem szimpatikus kutyát, de mivel határoztt elképzeléseim voltak, ezért szóba sem jöhetett TK nélküli kutya.

2010. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Előttem szólóval egyet értek !!

Nekem 4 kutyám van , mindegyik rendelkezik törzskönyvvel, és displázia szűréssel .

Nekem alap hogy a kutyáim bizonyíthatóan fajtatiszták legyenek . Természetesen ha örökbe fogadok (amit hamarosan szeretnék ) ott a kutyus a lényeg, hiszen egy keverék kutyusnak nem lehet törzskönyve ! De ha már fajtatiszta kutyákat szerettem volna, így csak tenyésztőtől vásároltam őket, és csak törzskönyvvel , szerződéssel .... ! Mennyire fontos?? Nagyon , hiszen enélkül nem bizonyítható a kutyáim származása !

2010. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:17


A jelenlegi kutyám elött tkönyvezett kutyám volt,rengeteg betegséggel az évek folyamán!Nem garancia a törzskönyv semmire!!!

Nekem munkakutya kellett és az akitől most van kutyám 100x igényesebb a kutyáira mint néhány tenyésztő!Egy almot hozott le és csak az oltások+ chip árát kérte!Azóta ivartalanítva lett a szukája nem szaporító!Volt igény kiskutyákra tőle és mielött beleugrott mindent megcsináltatott a kutyáinak hogy véletlenül se legyenek beteg utódok!Vemhesség alatt is rendszeresen ellenőriztette a kutyáját!

A törzskönyv azért sem garancia mert olyat is láttam már aki vett törzskönyvet a kutyájának aztán 80-100 ezerért adta a kölyköket természetesen tk-vel!Nekem az a fontos hogy nem zsákbamacskát vettem,évek óta ismerem a kutyám szüleit,gazdáját és a tartási körülményüket is!Szóval nem spórolásból nincs tkönyv hanem azért amit leírtam!


11:59 voltam

2010. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!