Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek fajtatiszta kutyája...

Akinek fajtatiszta kutyája van annak van hozzá törzskönyve?

Figyelt kérdés
Számotokra mennyire fontos, hogy legyen hozzá?
2010. júl. 20. 11:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%

Utolsónak: szerintem felesleges ilyenekkel vagdalkozni, kivétel erősíti a szabályt. Az egyik ismerősömnek is két tk-es, jó nevű kennelből származó kutyája van, az egyik patellás és súlyos légcsőszűkülete van, a másik -egy nagyobb testű- diszpláziás.

Lehetnek tk-es, beteges egyedek, és lehetnek bivaly egészséges tk. nélküliek is. De ha van tk., tudod, hogy megtettek mindent azért, hogy kiszűrjék a betegségeket.

De az életben sem lehet minden betegséget megelőzni, ez sajnos ilyen műfaj.

2010. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Winner of Royal Hill ***** válasza:
23%

Az ötből 4nek van TK-ja ,egynek nincsen(bár van itthon fét fölös TKem is:))).

A TK nélküli(TKes szülőktől származik nálam született,tudom miből van,akár TKeztethettem volna,de nem tettem,tudom,most jön a szaporííítóóóóó,de nem érdekel) még nem volt orvosnál,soha semmi baja nem volt, most 3.5 éves.A Tkesekkel mindig van valami szarság,ami miatt irány a doki.

Ettől függetlenül TK nélküli kutya többé nem jön a portámra.

Nekem ez kell.

2010. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%
Van. Én nem az az otthonülős, simogatós fajta vagyok és tk nélkül kb semmit nem tudok kezdeni a kutyámmal azon kívül hogy elviszem sétálni és dobálom neki a labdát...
2010. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Akiteki ***** válasza:
72%
Soha meg nem fordult a fejemben, hogy tk. nélküli kutyáért pénzt adjak. Ott a menhely, lehet hozni onnan. Ma már azt is tudom, hogy milyen kennelből milyen kutyát lenne érdemes vennem, ha épp arra szottyan kedvem.
2010. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%
A törzskönyv nálam is alap. Az a kutyus "személyi igazolványa", és még annál is több. Számonra fontos, hiszen sokminden megállapítható belőle.
2010. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!