Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fontos egy fajtatiszta...

Miért fontos egy fajtatiszta kutyánál, hogy van törzskönyve?

Figyelt kérdés

A törzskönyv azaz, hogy levan igazolva, hogy pl. igazi fajtatiszta rotweiler, németjuhász, csivava?

És miért olyan fontos, hogy egy kutyának legyen ilyene. Mármint, persze, énis örülnék neki, ha tudnám, hogy eredeti magyar vizslámvan, de mit tudok kezdeni a törzskönyvel?


2009. okt. 30. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak a törzskönyvel rendelkezö kutyát lehet hivatalosan tenyészteni.
2009. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
És minden törzskönyv nélküli kutya keveréknek minősül!
2009. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Nekem pl.abszolút nem fontos,nem akarok tenyészteni vagy kiállításra járni.

Álítólag az lenne a célja,hogy igazolja a kutya származását,fajtatisztaságát.

Ehhez képest pl.a mestertenyésztő(!!!)ismerősöm egy halott szuka törzskönyvével kiállítja és elleti a talált szukáját,de sok más tenyésztő is tesz hasonlót minden fajtában,így a tk valós értéke ezeknél 0.

Hangsúlyozom,nagyon elismert tenyésztőkről van szó.Kiállításon egyszer megtetszett egy eladó kutya,a fajta mestertenyésztője,küllembírója árulta.Kiderült,hogy tetoválás nincs a kutyán,nyoma sem,de a tk tartalmazta a tetoválási számot.Később derült ki,hogy a valóságban ez egy balesetben kimúlt szuka törzskönyve volt,az adott állat kb.1 évvel azelőtt múlt ki.

Szóval az ilyen simlik miatt nem kell nekem törzskönyvezett bullterrier.Úgyis ivartalanítanám,társnak kell,mi a fenének a tk?

2009. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Első kettőnek igaza van, azok kívül keress vissza, 100x kiveséztük már. Harmadik meg naív, mert a tenyésztői cím csak szükséges de nem elégséges feltétel ahhoz hogy valaki Igazi Tenyésztő legyen! Nem elég akármilyen híres vagy, más is kell hozzá! Nekem azéret is fontos a törzsköny az említetteken kívül, mert olyan dolgokat (versenyek) szeretnék csinálni ami evvel sokkal könnyebb, sőt soknál csak tk-val lehet nevezni! Nekem ez a hobbim. És aztán szeretnék Igazi Tenyésztő lenni.
2009. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok naív.

Az bosszant,hogy a korrekt tenyésztőkkel azonos címet kap a legmocskosabb szaporító,ha elég győztes kutyát tud kitermelni így vagy úgy,akár csalással is.

A jószándékú vevőjelölt fejét telibeszélik,hogy vegyen jó tenyészetből.Csak épp nem tudja megkülönböztetni a mestertenyésztői címet viselők közül a korrekt,kutyát szerető embert meg a csalót.

Sok "mestertenyészetben"rosszabb körülmények vannak,mint egy siralmas vidéki gyepin,ezt legtöbbször az adott fajtaklub tagjai is tudják,de haver/koma az illető,nem tesznek ellene semmit,megtűrik maguk között.

2009. okt. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Hát mindenki magát okolhatja csak ha olyan vak hogy ilyen körülményeket nem vesz észre. Tökéletes nem lehet elfedni ezeket. Szóval...
2009. okt. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Lényegtelen, hogy milyen. Ha társra vágysz, bármilyen keverékkutya jó. És általában jóval hosszabb életűek, mint az ötcsillagos társaik. Nem kell leszavazni, én megértem, ha valaki versenyeztetni akarja az ebet és ahhoz kell.
2009. okt. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Én is láttam már ilyet, hogy az alomból elpusztult egy kölyök és a törzskönyvét féláron át akarták adni a másik gazdinak, akinek ugyanabból az alomból volt a kutyája, de nem kért törzskönyvet neki. Szóval nem tudom.

Nehéz ügy ez.

Az a baj szerintem, hogy nem jól van ez az egész "felülről" megszervezve. Vagy nem tudom, nem látok ennyire bele. :S Vagy lehet, szándékosan ilyen lazák a szabályok, hogy ennyi kiskaput ki lehet használni??? (Hú ezért lehet sokan le fognak szúrni :P)

Na mindegy. Nekem csak az a furcsa, hogy ez is ilyen jó magyar sajátosság. Nem azt akarom mondani, hogy külföldön nincsen csalás, de itt nálunk... :S valahogy toronymagasan vezetünk ebben is. :(

2009. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Az a baj, hogy a kutyagyártás jól fizető üzlet, akár tenyésztőkről, akár szaporítókról beszélünk. Lehet engem is lepontozni de nem én vagyok a naív, hanem sokan mások. Biztosan van sok olyan tenyésztő aki nagyon szereti a kutyáit, mindent megtesz értük, nem hamisít törzskönyvet, alig vagy nem keres az almokon mert eleget fordít az állataira. Csak nem nehéz kitalálni, hogy ma már nem ők képviselik a többséget. Így a törzskönyv az én szememben értékét vesztette. Se pénzem, se gyomrom nincs kifizetni. Inkább vettem normális, hétköznapi de igényes szaporítótól kutyát, a felesleget pedig rá fordítottam. Az óta is tartjuk velük a kapcsolatot, küldünk a családnak képeket. A kutya makk egészséges, szóval én is csak annyit tudok válaszolni a kérdezőnek: hobbikutyának nem fontos a törzskönyv.
2009. okt. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Én megértem ha valakinek nem fontos a törzskönyv. De könyörgöm akkor miért kell annak is "ártani" akinek viszont az és még képessége is van hozzá, hogy tudja ki az igazi tenyésztő!?? Miért nem mentél menhelyre. Nem az a sznob akinek fontos a törzskönyv, hanem az aki nem akarja vagy tudja megfizetni a tk-t de a fajtához mégis ragaszkodik, nem tud felelősen lemondani. Elmondom hogy van: te veszel egy szaporított kutyát->ezzel növeled a keresletet->és az ellenőrizetlen kutyák miatt romlik az egész állomány... És akkor az én szeretett fajtám (vagy akárkié) végül nem is lesz olyan csodálatos kutya mint amilyen volt. Azon kívül mivel te megveszed a kutyát és növeled a keresletet, növeled annak az esélyét is, hogy a következő alomból valaki igazi rossz gazdához vagy állatkínzó szaporítóhoz kerüljön. Hiszen senki nem tudja nyomon követni. Az sajnos nem elég, ha valaki szeretetben, jól neveli a kutyáit. Mint ahogy persze az sem elég ha valakinek ilyen-olyan címei vannak.
2009. okt. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!