Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a harapdá...

Hogyan szoktassam le a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos csivavám, és tudom, hogy baromi vicces, de 1 hét alatt 2 embert harapott meg. Engem is egyfolytában harapgál. Egy kisfiúnál volt 4 hónapos koráig aki halálra nyúzta és szerintem ezért ilyen agresszív a kutya, de ez már nem állapot, hogy mindenkit megharap, pedig még csak most jönnek a fogai. Mi lesz ha minden foga kijött???- előre félek!
2009. okt. 26. 08:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és ha lehajolok, vagy az ölemben van akkor felugrál és az arcunkat is harapdálja, fülünket orrunkat, sőt ha nem ér el mást akkor a lábujjunkat.
2009. okt. 26. 08:32
 2/4 anonim válasza:
100%
nekem is csivavám van, már másfél éves, és vele is ez volt a baj. ha harapdál az orrára kell csapni alulról fölfelé, és eréjesen azt kell montani nem
2009. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Sokat szenvedtél vele mire leszoktattad? Mert én próbálkozom ezzel a koppingatással úgy egy hete,mert már mások is ajánlották, de azt hiszsi, hogy játszom, és még inkább harapdál. Koppintok és közben hangosan mondom neki, hogy NEM! De semmi változás. A te csivid is nagyon eleven?
2009. okt. 26. 09:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1 hét egy 5 hónapos kutyánál semmi. A nevelés alapköve: következetesség. Azért, mert egy hét alatt nem lett belőle szuper kutya, nem azt jelenti, hogy a módszer nem használ. Csupán folytatni kell.

Ha harap, a játéknak azonnal vége, szidás, orra koppintás, fenéken billentés, hangos felkiáltás (jelezve a fájdalmat). És ezt csinálni jó sokáig.

Segítséget nyújthat még az, hogyha sokat viszed más kutyák közé. A többi kutya elősegíti benne a gátolt harapás kialakulását.

2009. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!