Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a harapdá...

Hogyan szoktassam le a harapdálásról kutyámat?

Figyelt kérdés
Van két Labrador kutyám. Egy hím és egy nőstény. Mikor kimegyek megsimogatni őket a nőstény mindig elkezdi harapdálni a kezem, a pulóverem. A hím nem csinál semmit ő tűri ahogy simogatom. Talán féltékeny a nőstény vagy nem tudom mi lehet az oka ennek az idegesítő viselkedésnek. Mivel tudnám erről leszoktatni?
2010. okt. 10. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagyon örül neked, játszani szeretne.

Tedd karba a kezedet és fordíts hátat neki. Ha már lenyugszik, csak akkor simogasd meg.

2010. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Tudod miért kaptál választ? Ezért: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=68&keres..


alig pár ilyen kérdés van.

2010. okt. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem hiszem, hogy el fogja olvasni, pedig szakirodalom is van erről rahedli -- utánanézni az már strapás... :-/
2010. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Okcsá nem nagyon érdekel, a háromnegyede pedig kölyök kutyákról szól. Nos az én kutyám pedig 2 és fél éves és mikor egyedül van sosem harapdál csak ha a másik kutya is ott van. Nem kell lehurrogni az embert inkább tisztességesen válaszolni és nem linkeket másolni. Köszi
2010. okt. 12. 21:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a kérdezőnek, feltett egy kérdést, arra választ vár, nem linkelgetést. Remélem, majd ha nektek kell válasz a kérdésetekre, akkor ti is kaptok válasznak sok-sok linket, és rátok hagyják, hogy keressétek ki a választ a kérdésekből. Ha tudsz segíteni neki, válaszolj, ha nem, akkor hagyd meg azoknak, akik tényleg azért vannak ezen az oldalon hogy segítsenek a másiknak. Emberi segítőkészség. Gratulálok! Maximálisan negatív!

A kutyákkal pedig én is annyit tudnék javasolni, hogy állj be közéjük, és addig ne nyúlj hozzájuk, amíg le nem nyugszanak. Utána simogasd csak őket!

2010. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Mennyit vagy a kutyáiddal, mennyit sétálsz velük, mennyit foglalkozol velük?
2010. okt. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
De persze nem is kell neked igazán válasz, mert valamiféle használati utasítást vársz - olyan pedig nincs.
2010. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem használati utasítást várok :) csak egy két ÉRTELMES választ/tanácsot. ;)
2010. okt. 12. 21:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, az én kutyám is ilyen, és még nem kaptam használható tanácsot. Ha nem veszek róla tudomást, akkor is felugrál, ás akkor hátulrólharapdálja a bokámat. Ált akkor, mikor hazaérek. Tudom, hogy örül, és játszani akar, de amíg nem nyugszik le semmihez nem tudok vele kezdeni, mert csak jön nekem mint egy kis vadállat.

A te esetedben valószínű, hogy a figyelmedet akarja, hogy csak vele foglalkozz. Féltékenység lehet benne.

Az a rossz, hogy nem minden kutya egyforma. Van akinél beválik a hátat fordítok dolog, aztán vannak nehéz esetek is.

Kíváncsian várom a válaszokat!

2010. okt. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd, alapvetően én itt is, mint a legtöbb problémánál rangsor/viszony rendezésben keresném a megoldást.


Ugyanis szerintem egy megfelelő kutya gazda viszonyban ilyen helyzetben simán el kéne tudnod zavarni magadtól a kutyát. Ha te lennél a két kutya vezetője, akkor nem férne kétség ahhoz, hogy kizárólag te döntöd el, hogy kit simogatsz éppen.


Egyébként meg attól még, hogy kölykökről szól, sok okosság van ám benne. Ugyanis a motiváció pontosan ugyanaz. Azért csinálja, hogy figyelmet kapjon. Tehát a megoldás is ugyanaz, nem kap ilyenkor figyelmet egyáltalán. És akkor erre vannak különböző módszerek, mint pl. elzavarás, hátat fordítás, de akár valami helyettesítő viselkedés tanítása (pl. fektetés) és annak a jutalmazása figyelemmel.


Lehet olyanokat csinálni, hogy a renitens kutya helyben maradást gyakorol pár méterrel odébb, és ha nem mozdul ki arra, hogy a másikkal játszol, akkor odamész hozzá, megszeretgeted őt is. És ezt gyakorolhatod mindkettőjükkel külön-külön, hogy mindkettő elfogadja, hogy van, hogy csak ez egyikükkel foglalkozol.

2010. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!