Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam össze őket?

Hogy szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés
Nemrég talált a papám egy kiscicát,amit hozzánk hozott,mert náluk iszonyúan féltékeny lenne a macskájuk.Nálunk van 2 kutya(keverékek,és már felnőttek).Hogy tudnám őket összeszoktatni?
2009. okt. 23. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem volt dolguk macskával korábban, akkor nálad sem lenne jobb helye. Szerintem ajándékozzátok el valakinek.
2009. okt. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem próbálkozz, úgy hogy a cica egy ketrecben vagy szállító boxban van, ha a kutya oda megy és Nyugodtan! megszagolgatja, dícsérd meg, esetleg jutalomfalatot is adj nekik, és ezt így pár napig, aztán a cica már ne ketrecben legyen elzárva, hanem a kezedben szabadon és a kutyusok megszagolgatják és nem morognak meg lesznek idegesek és feszültk, jutalomfalat és dícséret. De ha az idegesség egy kis halvány foszlányát látod a kutyákon (vagy akár a mcskán) ne próbálkozz tovább, mert verekedés lesz és a kutyák ki is kaphatják a kezedből a cicát és tragédia is lehet a vége, nem csak a cica oldaláról, hanem a kutyák részéről is, ha esetleg a cica kikaparja a kutya szemét és megvakul...
2009. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a dolog kutyafüggö!

Az én kutyám nagyon szereti az állatokat.

Két és fél évvel ezelött történt:

Hatalmas éjszakai zivatar után egy tavaszi reggelen a kutyám kiszökött a kapun, s néhány házzal lejjebb, az utca túloldalán megállt. Figyelt és csóválta a farkát. Odamentem, kiváncsi voltam, mi lehet az ami ennyire érdekli.

A keritésen belül egy picuri 6hetes teknöctarka kiscica nyivákolt. Amikor a kutyám vakkantott neki akkor nagyokat fújt és felborzolta magát. Egy pár percig figyeltem öket aztán meguntam s szóltam a kutyámnak: " Na! Gyerünk haza!"

El is indult a kis drágám de nagyon lassan s mindig vissza-vissza tekintgetett. Én már a kapunál álltam amikor látom: jön a kutyám s kis utánfutó kocog tisztes távolságban, de azért mögötte. Eleinte féltem, hogy megöli, akaratlanul megfojtja, mindig szólni kellett, hogy ne fogja meg, hagyja békén, finoman szeretgesse mert mi is szeretjük a cicát. Nagyon ügyesen, pár nap alatt megtanulta, hogy bánjon vele. Addig cicát csak messziröl látott és mindet megkergette. Az a lényeg, hogy éreztetni kell, hogy a cica törékeny, fájhat neki, ha megharapdálják. Én a kezembe fogtam és megszagoltattam a kutyával aztán letettem, de nem engedtem oda a kutyát. Fontos, hogy a kutya lássa enni a cicát de soha ne az ö táljából. Meg tudják szokni egymást a kutyák és a cicák egész jól.

A kutyám úgy vigyázott aztán a cicára, mintha a kölyke lenne s a cicó a legjobb barátja lett, elzavarta a csavargó kutyákat is a házunk elöl:).

iwiwen megnézheted ha érdekel.

Üdv.:Zriga.

2009. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!