Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen árban van a német dog?

Milyen árban van a német dog?

Figyelt kérdés

Minden vágyam egy hamuszűrke (nem tudom a hivatalos színmegnevezést, mert ahogy utána olvasgattam a szín jellemzőknél nem szürkeként szerepel) dog! Egyszerűen csodálom ezt a kutyafajtát! Sok kennelt megnéztem (neten) de árat sehol sem írnak.


Persze nem most szeretnék, hanem majd ha családi házba költöztem, egyenlőre csak érdeklődök, hogy mégis egy fajtiszta mennyiért van.


Köszi :)



2013. júl. 19. 11:49
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

De ebben mit nem értetek??? Komolyan nem értem. És amúgy is az árra voltam kíváncsi, hogy egy ilyen kutya mennyibe kerül s nem arra hogy beszóltok azért mert tetszik a kék...


"Hanem azt, hogy ettől olyan különlegesnek találom a dogot, mert szerintem gyönyörű ebben a színben, de igazából mindegy lenne, hogy milyen! "

2013. júl. 19. 17:52
 12/27 Tyler913 ***** válasza:
69%
De,tökéletesen értelek. Azt próbáltuk csupán kifejezni,hogy a kék színváltozat többnyire problémás,tehát a dogot,és ne kék dogot akarj. Magyarán ha eljön az idő,és kiskutyát kell választanod,a szín ne legyen szempont,mert ha szín alapján döntesz,komolyan megszívhatod. Ennyi volt az üzenet,és részemről csak tanács,nem pedig beszólás.
2013. júl. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
A német dog egy nehéz fajta, nehéz tenyészteni és igen, még tartani is. Óriási mérete miatt különösen oda kell figyelni a táplálására például, ez igen jelentős összeget jelent havonta különösen kölyök és fiatal korban. A 12 éves kutya ennél a fajtánál gyakorlatilag már matuzsálemnek számít, ritka, hogy 10 évnél tovább élnek...... Ezért sem értem az embereket, amikor közlik az árak hallatán, hogy hát neki "csak" hobbira kell, hát ő nem akarja kiállításra hordani.... Akkor már nem is fontos, hogy egészséges legyen? Mert azt ugye nem gondolja senki komolyan, hogy egy ilyen fajta esetében 60-80 ezrekért megbízható helyről, gondosan tenyésztett, egészséges kiskutyát kap?? Ha minden hónapban félreteszed azt az összeget, amibe a kiskutya tartása kerülne, akkor 1 év alatt bőven össze tudod rakni azt az összeget (kb. 200 ezret vagy többet), amibe egy jó helyről származó kék színű hobbi kutya kerül.
2013. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
73%

OFF:Ki nem bírnák páran kötekedés nélkül.Igen,nekem is kedvencem az ausztrál juhászkutya,nem a színébe,hanem magába a fajtába szerettem bele,viszont tény,hogy több,mint 10 éve álmom egy blue-merle aussie.És akkor mi van?A red-tri és red-merle(magyarán a vörös)kutyák nem kifejezetten tetszenek,PERSZE attól elbűvöl egy red aussie is a fajtája,jelleme miatt,DE ha egyszer lesz rá 1000 euróm,nem vöröset fogok választani.Marad a black-tri,ami meg szintén nem kedvencem,sem aussie-nál,sem collie-nál.A blue-merle viszont szerintem a legszebb szín a világon,de ennek ellenére mégsem ilyen színű bordert veszek,mert nem az az álomfajtám,hanem az aussie.Magyarán mégsem szín szerint választunk kutyafajtát,mert nem ruha,de azért fajtán belül már hadd döntsük el,ha lehet...!A kérdező is a német dogot szereti,nem a színét,de ha egyszer van egy szín,ami KIFEJEZETTEN tetszik,akkor miért ne?Ha jó helyről veszi,esélyes,hogy egészséges kölyköt fog ki,és amíg a standard szerint is elfogadott ez a(valóban néha problémás)színváltozat,addig miért ne akarhatna olyat?Majd ha színhibás kutyákat akar mindenáron tartani és tenyészteni",ami ugyebár normál esetben tenyésztésből kizáró ok lenne,akkor lehetne belekötni.

ON:100.000 forint alatt jó helyről maximum magyar fajta kutyát vehet az ember,egy német dog 120.000-től kezdődik,bár mint valaki megjegyezte,a ritkább színek(így a kék is)lehetnek drágábbak.

2013. júl. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

"Azért sem értem az embereket, amikor közlik az árak hallatán, hogy hát neki "csak" hobbira kell, hát ő nem akarja kiállításra hordani.... Akkor már nem is fontos, hogy egészséges legyen? Mert azt ugye nem gondolja senki komolyan, hogy egy ilyen fajta esetében 60-80 ezrekért megbízható helyről, gondosan tenyésztett, egészséges kiskutyát kap??"


Már megbocsáss, de ezt te melyik kommentemből szűrted le, hogy meghallottam hogy milyen árba kerül, akkor rögtön hobbyra akarom olcsóbbért??? Sehol nem írtam ilyet, hogy nekem "elég az olcsóbb" is...?!?! Ha eljutok oda hogy megvegyem, akkor előtte sok kennelbe elfogok látogatni és majd úgy fogok dönteni...

Ebbe a kategóriába senki nem tud szöveget értelmezni?


És attól nem táplálhatom egészségesen, hogy otthon lenne velem? Csak akkor lehet egészséges ha kiállításokra cigálom és mindenféle vegyszeres kencével kenem a szőrét, hogy szép selymes legyen és hasonlók? Egy kiállítás nem csak az emberek számára stresszes, hanem az állatok számára is....Szóval akkor ebben a közegben lehet csak egészséges?! Értem én...csak fel nem foghatom... -.-"


A másik, hogy a táplálás nem lenne gond, a páromnak 70 kilós kutyája van...szóval nem lesz újdonság hogy ő sokat eszik majd. És amennyire szeretem én az állatokat, rögtön magam elé helyezném és lemondanék a "felesleges igényeimről" :)

2013. júl. 20. 10:58
 16/27 A kérdező kommentje:

tegnap 19:35


Köszönöm :) Te legalább megértetted, hogy mit írtam :) És köszönöm az ON választ is :)

2013. júl. 20. 10:59
 17/27 anonim ***** válasza:
58%
Olvasd már el újra, hogy mit írtam, drága..... Hol olvastad azt, hogy kiállításra kell a kutyát hordani??? Azt próbáltam leírni, hogy ha "csak" hobby célra kell egy kutya, sem szabad, hogy az ár döntsön. Mars vissza az iskolába megtanulni szöveget értelmezni......
2013. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Iskolában vagyok, vagy az egyetem nem annak számít?...


Ebből szűrtem le: "nem akarja kiállításra hordani.... Akkor már nem is fontos, hogy egészséges legyen?" --> azaz, nem akarja hordani, AKKOR MÁR nem is fontos blabla...az "akkor már" a kulcsszó amiből nekem ez jött le...


És ne oltogass, hogy hova menjek. Egy kérdést tettem fel, hogy mennyibe kerül és pont. Nem off-okat kértem. Akkor ki menjen szöveget értést tanulni?

2013. júl. 21. 13:38
 19/27 A kérdező kommentje:
*szövegértést
2013. júl. 21. 13:39
 20/27 anonim ***** válasza:

Na gyerekek,két napja röhögök rajtatok,de most meguntam a hülyeségeiteket.Tisztázzuk,nem betegesebb,idiótább,agresszívebb egy kék dog,mint egy "barna" amit sárgának hivnak amugy a gyengébbek kedvéért.Az áruk tényleg 100-150től indul.Nem sokan foglalkoznak vele itthon,gyakoribb a foltos-fekete,és sárga-csíkos tenyészet.Kedves kérdező,ha gondolod priviben segítek.


Üdv,egy foltos-fekete tenyésztő

2013. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!