Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyának szoktatok...

Kölyökkutyának szoktatok főzni? Ha igen, akkor mit?

Figyelt kérdés
Olcsó táppal nem akarom etetni, a drágábakkal viszont nem győzöm anyagilag. Ezért gondoltam, hogy ha meg is veszek Neki egy normális tápot, azért naponta egyszer kiegészítem azzal amit én főzök neki.
2009. okt. 19. 10:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

De abból tényleg csak 3 szemet kell enni a kutyádnak és nem kell mellé kiegészítő. Így valóbamn olcsóbb a végén. Nem muzsáj olyan drága tápot venni. Van sok olcsóbb... Szerintem legjobb az Acana, ár és minőség arányban. Ott van az Orijen ami kicsit drágább. De ezeknél olcsóbb a Dog Chow és hasonló tápok. És ezekkel is nagyon szép lesz a kutya, persez ebből picit többet kell ennie. Én azért szeretem ezeket a tápokat, mert az én kutyám tönkrement a szemét, rossz táp, maradékevésben. Nem egy kényes kutya, sok halálos veszélyen túl van, okos, makk egészséges (persze az emésztőrendszerébe nem látok). Nincs semmi baja "csupán" ronda. Hullik a szőre, fénytelen, a szája büdös, rossz a foga. Természetesen nem más baja van hiszen megmondta az állatorvos. 8 évig rosszul etettem, és most fél éve szenved, hogy még mindig halál éhes az Acana adagjától, mert 8 évig zabált, mert a rossz kajákból sokat kellett ennie. Én soha többet nem fogom ilyenekkel etetni. És ha főzhetek neki akkor kb csinálom ahogy a videóban, de ahhoz most nincs időm. Inkább lemondok pár dologról hogy kijöjjön az a 14 ezer Ft. Én megjártam. Persze a szomszéd Rénó már 10 éve él házikaján és semmi baja, de én inkább nem kisérletezek a kutyámon hogy ő is beleesik-e abban a csoportba.

Szerintem mindenképp olcsóbbra jön ki a végén a táp, de ha mindenképp főzni akarsz akkor ne felhasználáskor leesett húsdrabaokat etesd vele, hanem valami normálisabbat és nézz utána alaposan, hogy miből mennyi kell neki. És szerintem ne keverd mert a táp arányait felborítod, is így túladagolhatsz valamit. És állj be egy kajára, ne váltogass ha lehet.

2009. okt. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

amúgy nem akarok mindenképp főzni neki, két hete van kutyám,és próbálom kisakkozni, hogy hogyan lehetne a legjobban kihozni ezt a dolgot. A tenyésztője Purina Dog chow-t adott neki, és én azt hittem, hogy az egy minőségi táp, és döbbenten olvasom itt a gyakori kérdéseken, hogy nem is annyira jó... Bár én két hete azt hittem, hogy a Pedigrétől jobb nem kell.......:) Hát erről is felhomályosítottak már...

A kajamaradék azért ezután nem a kukában fog landolni...

2009. okt. 19. 23:42
 23/28 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a legolcsóbb száraztáp is jó reggelire. Este meg szerintem is jó a maradék, csak arra figyel, hogy mennyiség megfelelő legyen, és nagyrészt inkább hús legyen, vagy a hét 7 napjából legalább 5 vacsoránál a hús domináljon az ételben. Azt hallottam, hogy a száraztáp nem alkothatja a kutya egyetlen ételét, mert felpuffaszt, nincs benne elég vitamin, jó sok vízzel kell utána megitatni a kutyát és ha jól tudom a bélrendszerének sem tesz túl jót és a végbele szétrepedhet a kutyának az erőlködéstől, mert a száraztáp ürülék formályában nagyon kemény :S Ne hurrogjon le senki, tényleg csak azért írom, mert nekem ezt mondták, ha nem így van, akkor sorry, amúgy főzelékes voltam.
2009. okt. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Főzelékes, vagyis 10:37-es csak vaaki ellopta a számom :D asszem a 10:53-as volt (add vissza :D)
2009. okt. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
És nem hiszel annak a videónak amit belinkeltem előző oldalon? Mert az pont az ellenkzőjét mondja. Persze ez nem a teszkós tápra értednő. :D
2009. okt. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
66%

Kedves kérdező! Add neki a Dog Chow-t nyugodtan! Annyi, hogy egészítsd ki hússal mert viszonylag keveset tartalmaz. Sok benne a gabona így a főzött kajának akkor már nem kell rizst vagy krumplit tartalmaznia. Így jössz ki a legolcsóbban. Dog Chow (reggel)+ főtt hús(este), amiről te el tudod dönteni hogy mi futja, csirkeaprólék vagy marhacomb:)

1-2 válaszomat amúgy rendesen kiforgatták de nem baj, remélem aki akarta ki tudta szedni belőle a lényeget.

2009. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Kedves 11.49-es válaszoló! Tőlem kérdezted, hogy nem hiszek-e a videón látottaknak? Bocs, csak néha kezdem elveszíteni a fonalat, hogy nekem írtok, vagy egymásnak.:) De ez nem baj, nagyon aranyosak vagytok.:) Dehogynem hiszek neki, ezért sem fogok görcsölni a főzéssel, viszont amit nyugodtan odaadhatok neki abból a kajából amit mi nem eszünk már meg, de amúgy semmi baja és a kutya is nyugodtan eheti, azt oda fogom adni neki. A videón a pasi szerintem nem ad nekik maradékot, csak tápot. De amúgy gyönyörűek azok a kutyák. Nekem bobtailom van.:)
2009. okt. 20. 14:35
 28/28 A kérdező kommentje:
Drága "főzelékes"! Neked is nagyon köszönöm, hogy időt szántál rám!:) A 10.37 pedig a Tiéd marad!
2009. okt. 20. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!